Jak się podnosić z klasą na stoku?

YouTube Preview Image

Miesiąc przed końcem astronomicznej zimy w pogodzie nadal mamy wiosnę. Pogoda bez mrozu trwa od początku lutego i nic nie zwiastuje większych zmian. Jednak uczniowie klasy IA odnaleźli warunki idealne do jazdy na nartach. W ostatnim dniu szkolnym przed przerwą zimową, wybraliśmy się na stok narciarski „Dąbrówka” koło Suwałk.
received_863139680450025 (1)
Nie sztuką jest upaść, ale wstać. Ta maksyma, tak ważna w życiu, sprawdza się także na stoku.

Tymi słowami  instruktora narciarstwa rozpoczęły się pierwsze zajęcia na śniegu. Niezależnie od tego, w jaki sposób zamierzamy się podnieść, zawsze ustawiamy narty równolegle do siebie w poprzek linii spadku, czyli w poprzek stoku. Deski wbijamy w śnieg krawędziami wewnętrznymi (to te od strony stoku), a następnie wbijamy kijki za sobą, całkowicie prostując ramiona. Odpychamy się mocno i unosimy siłą nóg.

Uczniowie zostali podzieleni na grupę początkującą i zaawansowaną. Początkujący narciarze uczyli się podstawowych ewolucji narciarskich pod okiem opiekuna – instruktora narciarstwa alpejskiego Marcina Orzechowskiego oraz wychowawcy Katarzyny Pelczar. Trzy godziny spędzone na stoku dały możliwość bardzo przyjemnej rekreacji na świeżym powietrzu. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Nic bardziej nie integruje, nie odpręża i nie wzmacnia przyjaźni jak wspólne OGNISKO!…. Już planujemy kolejny wyjazd!
DCIM100GOPROGOPR0143.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge