S.O.S w Suwałkach

W dniu 5.11.2015 r. odbyła się ogólnoszkolna debata na temat udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas pierwszych, nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrekcja szkoły. Nad przebiegiem debaty czuwał koordynator programu WF z klasą Pan Marcin Orzechowski, sekretarzem był nauczyciel wspomagający Pan Tadeusz Hrynaszkiewicz.

YouTube Preview Image

Debatę otworzył Dyrektor szkoły Pan Andrzej Kaszkiel, który przypomniał o celach i zadaniach akcji „WF z klasą”. Zachęcił wszystkich uczniów do rozmowy o sposobem udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w naszej szkole, a także do podjęcia wspólnej decyzji, jaką aktywność (zadanie semestralne) będą realizować nauczyciele i uczniowie w ramach programu WF z klasą.

DCIM100GOPROGOPR0072.
Każda z klas pierwszych dyskutowała na temat plusów i minusów lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć rekreacyjnych w naszej szkole.Główne pytania jakie zostały postawione na debacie, to: Co konkretnie chcemy poprawić? Co możemy zrobić aby było lepiej? Jakiego wsparcia potrzebujemy? Co możemy zrobić własnymi siłami? Co potrzebne jest z zewnątrz? W tym czasie uczniowie mogli umieścić swoje uwagi na tablicy z kolorowymi karteczkami. Następnie, każda delegacja z klas dodatkowo przedyskutowała poruszaną problematykę na forum.

Najczęściej powtarzanymi prośbami i propozycjami były (prezentacja):

Plusy: Minusy:
Plusy minusy

Jako zadanie do realizacji w I semestrze wybraliśmy – WF poza szkołą/salą gimnastyczną.

One thought on “S.O.S w Suwałkach

 1. Witaj Marcinie,

  dziękuję serdecznie za uzupełnienie relacji z Waszego Sportowego Okrągłego Stołu. Widzę, że dużo się u Was działo :)
  Czy dobrze wnioskuję z załączonego filmiku, że Waszym obradom towarzyszył pokaz parkour i wspólne odtańczenie belgijki? Napiszesz coś więcej o tym działaniu? Czy chłopcy prezentujący swoje umiejętności akrobatyczne to Wasi uczniowie? Myślę, że warto napisać coś więcej na ten temat, gdyż wygląda to fenomenalnie, a zupełnie pominąłeś te informacje w swojej relacji.
  Pewnie nie jedna szkoła mogłaby skorzystać z Waszych dobrych pomysłów.
  Świetnie, że Dyrekcja wspiera Was w działaniach. Podoba mi się również, że Wasi podopieczni tak ochoczo dzielili się swoimi przemyśleniami na temat prowadzonych przez Was lekcji. Opinie zróżnicowane, ale najważniejsze że wszyscy mogli się wypowiedzieć, a ich głos został wysłuchany :)
  Jak przebiegała dyskusja na forum? Czy były jakieś momenty trudne, sporne?
  Ciekawa również jestem nad czym teraz będziecie pracować?
  Pierwsze zadanie semestralne już za nami – a co wybraliście na drugi semestr z puli proponowanej przez CEO?
  Będę wdzięczna za umieszczenie odpowiedzi na moje pytania w komentarzu pod spodem lub jako uzupełnienie relacji z SOS-u.
  Tymczasem pozdrawiam Was ciepło i trzymam kciuki za Wasze kolejne sukcesy.

  Ania
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge