Gimnazjum Niepubliczne nr 12 |

cze/12

6

Piknik rodzinny

                 

W poprzednią sobotę, tj. drugiego czerwca na terenie podstawówki odbył się piknik rodzinny. Zabawy było co niemiara! Można było wziąć udział w wyścigu w workach, odwiedzić salon piękności, nauczyć sie wiązać węzły marynarskie, zjeść małe co nieco :) , pograć w minigolfa, powsipnać się po skałkach, wytypować kto wygra mistrzostwa Europy, obejrzeć ciekawe doświadczenia, zachwycic się nad sekcją dżudo, wziąć udział w mini-szkole przetrwania czy też wziąć udział w loterii fantowej. A nagrody były bardzo atrakcyjne! Można było wygrać pięć super dużych pluszaków w głównym losowaniu, piłkę UEFA EURO 2012, naszą szkolną gazetkę i wiele, wiele innych!

Popisaliśmy się także artystycznie – od maluchów z „Motylkowej Akademii” po występ naszej szkolnej kapeli, czy rewelacyjny układ taneczny zrealizowany przez naszych nauczycieli… Oj, nudno nie było!

Zachęcam wszystkich do realizowania tak suuuper imprez! Namówcie swoje szkoły i bawcie się jak my!

Weronika Dziatkowska IG

 

Brak tagów

cze/12

3

Turniej w scrabble

25  maja pojechaliśmy do Kutna na turniej scrabble. Było bardzo sympatycznie, super zorganizowane. Przeciwnicy byli na wysokim poziomie więc grupowo zajęliśmy 10 miejsce. Indywidualnie zajęłam 5 miejsce, z czego jestem bardzo dumna! Obyśmy częściej jeździli na takie imprezy, bo było naprawdę wspanialie!

Weronika Dziatkowska IG

Brak tagów

cze/12

2

Fale elektromagnetyczne

Opiekunem tego projektu był pan od fizyka, Piotr Pietuchowski. Dzięki niemu uczniowie oprócz pracy w grupie i podejmowania decyzji mogli nauczyć się rozpoznawać fale elektromagnetyczne, szybkość ich przechodzenia i ich częstotliwość. Pod koniec tego projektu mogliśmy obejrzeć dokonania uczniów w postaci prezentacji oraz bardzo ciekawych doświadczeń.

Weronika Dziatkowska IG

Brak tagów

maj/12

31

Super zajęcia

   

Hej!

U nas w szkole  zakończyliśmy dziś projekt ”Warszawa wielokulturowa” w ramach którego drugogimnazjaliści na lekcjach WOSu, geografii, języka angielskiego i polskiego realizowali program, którego celem było zapoznanie się z grupami mniejszości zamieszkującymi w Warszawie. Zapoznaliśmy się ze strukturą etniczną, przeprowadzaliśmy wywiad z przedstawicielami grup etnicznych a także popularyzowaliśmy wiedzę na temat kultury tych grup w naszej, szkolnej społeczności. Meiliśmy również prezentację zdjęć zrobionych w trakcie trwania akcji.Wyszły super!

Tak więc wiemy już trochę więcej o naszych, możnaby rzec, sąsiadach.

Oby było więcej takich projektów!

Weronika Dziatkowska IG

Brak tagów

maj/12

31

Euro 2012

Ten genialny projekt realizowali uczniowie z klasy IIG. Ze względu na zbliżające się mistrzostwa Europy nasza szkoła postanowiła przybliżyć nam tematykę Euro, a konkretniej, logo, sposobu losowania drużyn, biletów, historii założenia i wiele, wiele innych iekawych tematów, które możecie obejrzeć w prezentacji, która, z braku mojej informatycznej wiedzy pojawi się niedługo za sprawą nauczyciela informatyki ;-) .

W każdym razie – projekt ten realizowaliś,y na lekcjach historii, WFu, geografii i informatyki.

Prezentacje tworzyli również uczniowie naszej szkoły by zaprezentować poziom wiedzy po zajęciach.

Wyszło super!

Weronika Dziatkowska IG

 

 

Brak tagów

maj/12

26

„Wędruj z nami odkrywcami” edycja 2012

W ubiegłu piątek odbyła się wspaniała gra terenowa- Wędruj z nami odkrywcami”! Poruszaliśmy się wraz z innymi szkołami po terenie Kampinowskiego Parku Narodowego z nadzieją na laury i nagrody. Pierwsze zadanie otrzymaliśmy o 9.00 – dostaliśmy puzzle, które musieliśmy ułożyć. Na nich dostrzegliśmy zabytkowe budowle, na których temat musieliśmy znaleźć informacje i zaprezentować je. Następnie autokarami udaliśmy się do Narodowego Parku Kampinowskiego, gdzie musieliśmy m.in: ułożyć piosenkę związaną z rajdem, reanimować chłopaka ze złamaną nogą czy zgadnąć, co pokazuje osoba z grupy w słownych kalamburach. Mieliśmy także okazję porozmawiać z osobami niewidomymi oraz przejść około 5  kilometrów.

Na ognisku wszyscy mieliśmy okazję odpocząć i zjeść pyszne smażone kiełbaski!

Zajęliśmy trzecie miejsce – hurra!

To było super wydarzenie, na którym wszyscy naprawdę dobrze się bawili!

Weronika Dziatkowska IG

Brak tagów

maj/12

12

W ramach projektu…

Muzyka 2012 Kamil Zarębski, Szymon Żbikowski i Ignacy Domosławski, wraz z panem Patrykiem Rgozińskim nauczycielem muzyki udali się do prawdziwego studia nagraniowego! Chłopcy prowadzący zespół byli zachwyceni możliwością obsługiwania profesjonalnych palet muzycznych i nagrania swojej muzyki. To było naprawdę niesamowite przeżycie!

Z tego wydarzenia mamy nawet film umieszczony na stronie szkoły a do którego adres podaję tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Idv2XT2dO_w&feature=player_embedded

Naprawdę polecam!

Weronika Dziatkowska IG

Brak tagów

maj/12

9

Coraz więcej szaleństw w naszej szkole!

Hej!

Wiecie, jak u nas jest wesoło?

          

Czwartego kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świra, czyli inaczej mówiąc Dzień Subkultur. Każda klasa losowała w poprzednim tygodniu jedna subkulturę i tego dnia mieliśmy za zadanie przebrać się jako przedstawiciele mniejszości. My, pierwsza gimnazum, wylosowaliśmy hipisów. No i przebraliśmy się, a ja zrobiłam Hippi-Ciasto! Każda z klas prezentowała się przed wszystkimi i opowiadała o swojej subkulturze. Było naprawdę śmiesznie i odlotowo. Następnie szkolna kapela zagrała kilka kawałków. To było urzekające. Po tym odbyły się klasowe uroczystości z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Było baaaardzo fajnie.

    

Dzień nauki obchodziliśmy 17 marca W szkole podstawowej uczniowie gimnazjum i liceum mieli okazję przybliżyć młodszym kolegom chemię, fizykę, geografię i biologię. Szóstoklasiści mogli wykonać wiele pasjonujących eksperymentów i dowiedzieć się arcyciekawych rzeczy. Na własne oczy mogli podziwiać urzekające zjawiska i niesamowite próby doświadczalne. Co prawda mnie na tym nie było ale od kolgów wiem, iż równiez ta impreza okazała się udana i urzekająca.

  

U nas odbywają się także międzyszkolne konkursy!  20 kwietnia mieliśmy okazję gościć inne szkoły by przekonać się o ich urzekających talentach. Te piosenki i choreografie sprawiły, że wpadliśmy w zachwyt. My, niestety, nie ogladaliśmy występu naszych młodszych kolegów i koleżanek.  Mieliśmy za to okazję obejrzeć występy uczniów z klas 4-6 oraz klas gimnazjalnych. Nagrody Microphone Star 2012 były niepowtarzalne. Każdy uczestnik otrzymywał oryginalny notes i długopis z logo PSPO. Za to dla laureatów przygotowaliśmy piękne statuetki. Pierwsze miesjce w klasach 1-3 szkół podstawowych zajęła Julia Bernat ze Szkoły Podstawowej numer 289 za piosenkę Cheek to cheek”. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych zadebiutował Jan Niewiarowski z naszej szkółki za wykonanie piosenki „Can You Feel the Love Tonight”. Natomiast w klasach gimnazjalnych zaszczytne pierwsze miejsce zajął Tomasz Chodorowski z Gimnazjum Przymierza Rodzin za brawurowe wykonanie acapello  „Hallelujah”. Przyznawane były równiaż nagrody za osobowość. Otrzymali je Natalia Ziółkowska i Tomasz Chodorowski ze szkoły Przymierza Rodzin. Julia Bernat dostała zaś nagrodę za bardzo dobre wykonanie najtrudniejszej muzycznej piosenki. Nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce. Hura.  Do muzyki Micheala Jacksona występowali chłopcy ze szkoły z Łomianek. Ich taniec podbił serca publiczności! Główna gwiazda zespołu składającego się z trzech chłopców tańczyła moonwalk a pozostali chłopcy wykonywali niespotykany układ, który urzekł nas swoją prostotą.

  

  

Jako że w czasie trwania egzaminów gimnazjalnych my mieliśmy szkołę zaliczyliśmy trzy dni pełne urzekających wrażeń. Dwudziestego czwartego kwietnia odwiedziliśmy naszych ziomów, czyli mówiąc po polsku odbyliśmy wycieczkę do Pałacu Kultury i Nauki. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z nich zwiedzała wszystkie wystawy, na których dowiedziałyśmy się, iż jako dziewczyny powinnyśmy interesować się przedstawianym działem, tzn. działem z maszynami piorącymi. Jedyną interaktywną atrakcją na które się nastawiłam było włączenie na pół minuty jakiegoś mechanizmu. Co za szczęście, że istnieją słuchawki do telefonu.

Druga grupa dowiedziała się o sposobach komunikowania się od znaków dymnych do telefonów. Lepiej, ale nie polecam. Może ja po prostu nie umiem docenić możliwości zdobycia wiedzy. Bywa.

Następny dzień nie był lepszy, żeby nie powiedzieć gorszy. Przykro mi, ale muszę być szczera! Etyka dziennikarska mi to nakazuje! Od tramwaju szliśmy godzinę do Muzeum Motoryzacji. I znowu chwała Panu Nathanielowi Baldwinowi. Ale żeby nie było! T-raperzy znad Wisły to pouczająca muzyka – uczy historii rapem! Polecam!

Najlepszy był czwartek. Rano mieliśmy zajęcie w plenerze. Malowaliśmy surrealistyczny dom na sztalugach. Zawsze chciałam malować na sztalugach i wreszcie to życzenie się spełniło. Następnie każda klasa dostała dwie ściany do pomalowania zgodnie z subkulturą z Dnia Świra. Graffiti jest fajne!

Następnie odbyliśmy super szkolenie z Soke Krzysztofem Jankowiakiem i Senseiem Zbigniewem Karalusem. Mieliśmy okazję poznać  część kultury japońskiej, a mianowicie KYUDO, czyli łuk japoński, co jak się okazało wiąże się z całą ceremonią, nim dojdzie do strzału. Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu i chyba każdemu przypadło do gustu. Chcemy więcej!

    

27 kwietnia to smutna data. Pożegnaliśmy naszych drogich kolegów i koleżanki. Odchodzą od nas! Buuuuu! Będziemy tęsknić za naszymi przyjaciółmi! Szczęścia zarówno w życiu jak i na maturze! Wszystkiego najlepszego! Żeganjcie! Odwiedźcie nas kiedyś! Zapraszamy!

 

I tym smutnym akcentem zakończę dzisiejszą relację gdyż piszę to dwie lekcje i dwie przerwy i wypadałoby się pokazać w klasie.

Żegnam ciepło,

Weronika Dziatkowska IG

 

Brak tagów

No właśnie, dlaczego?
Przecież jest trudna,niezrozumiała,pogmatwana…. jednak jest w niej coś, co pozwala nam ja lubić!  Co takiego? Sam nie wiem, może to, że 2+2 to 4? Może to nasz nauczyciel,  który tłumaczy nam ją w najprostszy, zrozumiały sposób? Jedno jest pewne, matma jest potrzebna w życiu jak psu buda, jak nauczycielowi dziennik! Używamy, jej wszędzie: w sklepie, gdy chcemy obliczyć czy bardziej nam się opłaca kupić dwa te same  produkty oddzielnie, czy może  zapakowane razem, kuszące etykietką „promocja”, w szkole, gdy chcemy obliczyć naszą średnią ocen, by wiedzieć czy zdajemy  do następnej klasy. W salonie samochodowym gdzie stoi nasze auto marzeń, na które jeszcze nas nie stać… wtedy na ratunek przychodzi matematyka, która pozwoli nam obliczyć ratę za samochód!
Nie da się ukryć, matematyka jest, była i będzie… można jej nie lubić, ale żyć z nią trzeba bo i tak  dopadnie nas w najbliższym sklepie!

 

Maciej Chajec

Brak tagów

Witajcie!

I znowu tyle u nas imprez, spraw, zabaw i wyjść, że nie nadążam!

W poniedziałek, 19 marca pojechaliśmy zwiedzać operę od kulis. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zobaczyliśmy jak wygląda praca poszczególnych osób w operze i teatrze, a także:

  • podziwialiśmy wyjątkowe kostiumy
  • zerknęliśmy na wielkie maski
  • obejrzeliśmy pracownie malarskie
  • dowiedzieliśmy się, gdzie aktorzy mogą pograć w tenisa

I wiele, wiele innych!

Wczoraj natomiast odbyliśmy wycieczkę do Teatru „Imka” na przedstawienie po angielsku, które okazało się być kabaretem! Czterech panów pokazywało różne zabawne scenki, często rozbawiając nas do łez. Mogliśmy podszkolić naszą lingwistykę a przy okazji świetnie się bawić.

Dzisiaj natomiast, w pierwszy dzień wiosny też nie zabraknie wrażeń. Gdy ja siedzę i piszę moi koledzy i koleżanki przygotowywują żywe Eko-Marzanny. Jak to wygląda?

Wybieramy kolegę lub koleżankę (u nas jest to kolega) i przygotowywujemy mu strój z rzeczy, które zostaną po pokazie segregowane. Nagrodą są niespodzianki. Bedziemy mogli posłuchać także koncertu naszej szkolnej grupy rockowej, dowiedzieć się nieco o Łemkach, a także wziąć udział w turnieju tenisa stołowego lub udać się na spacer, porobić zdjęcia, a następnie zjeść małe co nieco w McDoanldzie. Zapowiada się więc ciekawie!

Teraz już kończę, gdyż muszę pomóc w klasie.

Pozdrawiam,

Weronika Dziatkowka

Brak tagów

Older posts >>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php