LSU 2.0 | TIK w Liceum Sióstr Urszulanek w Poznaniu

maj/12

4

NOWY ADRES BLOGA

Blog LSU 2.0 funkcjonuje teraz pod nowym adresem http://blogiceo.nq.pl/lsudwazero. Tylko tam można znaleźć aktualne informacje na temat projektu.

Ten blog zostaje zawieszony, z uwagi na nieobecność w bieżącej edycji programu.

Brak tagów

mar/12

19

Konkurs na materiały cyfrowe

Chcemy, aby umiejętność korzystania z zasobów Internetu przekładała się na efektywne uczenie się. Naszym marzeniem jest, by technologie informacyjno-komunikacyjne wspierały naszą naukę. Wszak z Internetu korzystamy na co dzień, często przygotowując się do sprawdzianu, czy odrabiając zadania domowe. Warto wypracować w sobie nawyk efektywnego wykorzystania źródeł i ich opracowywania w taki sposób, by były konkretną pomocą.

Ogłaszamy konkurs 2.0!

Konkurs polega na tym, by zbierać wszelkie materiały, które przydałyby ci się do zrealizowania danego tematu lekcji, nauczenia się do kartkówki bądź sprawdzianu.  Wszak nie jest to nic nowego. Spróbuj jak najwyraźniej zobrazować dane zagadnienie posługując się cyfrowymi formami – zdjęciami, schematami, animacjami, opracowaniami tekstowymi – wszystkim, co mogłoby być użyteczne przy omawianiu danego tematu. Konkretne zagadnienia będą ogłaszane raz na tydzień. Do nich właśnie prosimy o przynoszenie odpowiednich opracowań.
Jeśli nie są to twoje autorskie opracowania – podaj źródło. Materiały będą oceniane pod względem merytorycznym i rzemieślniczym przez grupę uczniów i nauczycieli. Konkurs trwa do końca kwietnia. Uzyskane punkty (liczone indywidualnie i klasowo) pozwolą wyłonić zwycięzców atrakcyjnych nagród.

Pokaż jak się uczysz z TIK 2.0 !!!

 

Brak tagów

lut/12

8

Liczymy podwójnie! (x 2.0)

Kolejne zastosowanie TIK zostało odkryte przez klasę 2b2 (profil mat-fiz-inf) na lekcji fizyki z p. prof. Barbarą Fenrych. Powtórka z tematu Akustyka przeniosła się z przestrzeni ławki  i tablicy do Internetu!

Każdy uczeń otrzymał do rozwiązania cztery zadania z działu Akustyka dostępnego na portalu www.filoma.org.Co ważne, zestaw zadań, które musieliśmy opracować, był tym samym zestawem, który miał się pojawić na sprawdzianie (oczywiście ze zmienionymi danymi)!
Musieliśmy więc nie tylko obliczyć wyznaczone zadania, lecz sporządzić ich opracowania, które pomogą innym je zrozumieć. Nasza klasa miała do dyspozycji laptopy z dostępem do Sieci oraz z pakietem biurowym Office na pokładzie. Gotowe rozwiązania były udostępniane koleżankom i kolegom przez grupę dyskusyjną na portalu Facebook, dzięki czemu każdy miał dostęp do opracowań różnych zadań. Można było zadawać pytania odnośnie konkretnych obliczeń, wymieniać się spostrzeżeniami, konsultować możliwe sposoby rozwiązań.

Po lekcji przyszedł z kolei czas na prześledzenie pracy całej klasy w domu, wertując nadesłane opracowania.

Nasz werdykt: liczenie „z laptopami” i „dzięki laptopom” to dużo bardziej wydajna i przyjemna metoda liczenia zadań w ramach powtórki!

Owoce naszej pracy na lekcji – do ściągnięcia tutaj.

Brak tagów

sty/12

15

Akustyka 2.0 – fizyka z innej strony!

Akustyka – dział fizyki, który tak naprawdę otacza nas na co dzień. Tym razem nie tylko z książki, lecz z życia!

Lekcja 2.0 z akustyki została przeprowadzona przez klasą 2b2 (profil mat-fiz-inf) oraz p. prof. Barbarę Fenrych.

Na pytanie „o co chodzi w akustyce?” odpowiadaliśmy posługując się interaktywną prezentacją, cyfrowym oscyloskopem, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanymi instrumentami! Między zgłębianiem tajników budowy fali, a poszukiwaniem wyższych harmonicznych TymbarkoInstrumentów, pojawił się nawet pomysł na koncert. Wszak fizyka to nie tylko żmudne obliczenia. Fizyka, to życie! :)

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu, za którym stoi Andrzej Baranowicz (2b2)!

YouTube Preview Image

Brak tagów

sty/12

15

LSU 2.0 – TIK w naszej szkole

Witamy na blogu projektu Szkoła z klasą 2.0 realizowanego w Liceum Sióstr Urszulanek U.Rz. w Poznaniu!

LSU 2.0, to potoczna nazwa wizji nowoczesnej szkoły, która nie wyrzeka się dobrych tradycji nauczania, lecz stara się ubogacać je technologiami informacyjno komunikacyjnymi. W naszym liceum staramy się wypromować narzędzia oraz wypracować nawyki, które sprawiają, że nauczanie oraz uczenie się będzie coraz ciekawsze i skuteczniejsze.

Chcielibyśmy, aby ten blog stał się miejscem do refleksji na temat miejsca nowoczesnych technologi w LSU, poprzez nasze codzienne doświadczenia. Zapraszamy więc do odwiedzania bloga i zapoznawania się z relacjami z Przygody 2.0!! :)

Uczniowie Projektu Szkoła z klasą 2.0 w LSU

Brak tagów

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php