Nasze TIK

Na naszym blogu opiszemy wszystko, co będziemy robili pracując nad TIK w naszej szkole.

Witamy

Skończyliśmy już nasz projekt i zaprezentowaliśmy go przed publicznością. Podobał się wszystkim i nam też. Podczas jego realizacji mieliśmy trochę problemów. Pierwszy raz bierzemy udział w programie Szkoła z klasą i dopiero uczymy się. Już nauczyliśmy się dużo. Poznaliśmy program Prezi i nauczyliśmy się wykorzystywać hiperłącza. Prezi bardzo nam się spodobał, teraz  założymy własne konta, będziemy doskonalić zdobytą wiedzę i umiejętności i zapoznamy z tym programem naszych kolegów.  Podczas realizacji zadania poznaliśmy ciekawych ludzi i przekonaliśmy się jak duże znaczenie ma ich praca dla naszego środowiska, a do tej pory nie dostrzegaliśmy tego. Przekonaliśmy się, że jest wiele osób,  na które możemy liczyć. Częściej korzystamy z narzędzi TIK na lekcjach. Swoim działaniem zachęciliśmy do pracy z TIK innych kolegów i koleżanki.  Ale nie zawsze było łatwo. Mieliśmy też problemy i z nowo poznanym Prezi, i z hiperłączami. Prace wymagały poprawek. Nie znaliśmy legend, nie wiedzieliśmy, kto jest działaczem społecznym, kto zechce udzielić nam wywiadu. Czasami musieliśmy prosić o pomoc opiekuna, kolegów, rodziców, sąsiadów. Dzięki życzliwości tych ludzi przeprowadziliśmy ciekawe wywiady, zapisali legendy, pokonali wszystkie trudności. Przekonaliśmy się, że jeśli ma się wokół siebie życzliwych ludzi, to wszystko się uda. Realizując swoje zadanie wykorzystywaliśmy aparaty fotograficzne, telefony, komputery, rzutniki, nośniki pamięci. Często przesyłaliśmy wiadomości pocztą internetową. Na spotkaniu podsumowującym doszliśmy do wniosku, że zrobiliśmy dużo, nauczyliśmy się wiele, ale można było więcej. Nie wykorzystaliśmy wielu możliwości i narzędzi jakie proponuje Szkła z klasą, ale my o nich wiemy, będziemy z nich korzystali w szkole i w domu.  A jeśli będziemy mieli taką okazję, to użyjemy ich w następnej edycji Szkoły z klasą.

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Cześć!

Dużo teraz pracujemy. Ostatnio mieliśmy Święto Patrona Szkoły. Nasza klasa przygotowywała akademię poświęconą Św. Królowej Jadwidze, pomagali nam koledzy z VIb. Było pięknie. Nasza Joasia była królową Jadwigą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Cześć!

Jesteśmy po prezentacji naszych prac. SZKOLNY FESTIWAL NAUKI odbył się  na świetlicy szkolnej. Kilka dni wcześniej na szkolnym korytarzu został umieszczony baner zwiastujący to wydarzenie. W poniedziałek- 4.06.2012 r. mieliśmy okazję zaprezentować naszą pracę w postaci przygotowanych prezentacji. W imieniu całego zespołu wypowiedziała się Magda. Miała tremę, bo występowała przed panią drektor Iwoną Pocałuń, uczniami szkoły podstawowej, zaproszonymi gośćmi i starszymi koleżankami z gimnazjum, które kierowały przebiegiem festiwalu, . Nasza pani dodawała Magdzie otuchy i robiła zdjęcia.Trochę się baliśmy, że coś może pójść źle, ale nie, udało się. Pani dyrektor była zadowolona i my też.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Witamy!

Zakończyliśmy już swoje prace. Zrealizowaliśmy zaplanowane zadania. Trochę wysiłku nas to kosztowało, ale nauczyliśmy się sporo. Podstawa to współpraca i systematyczność. Nasze zadania zebraliśmy w prezentacji w Power Poincie. Poznaliśmy też nowy program – Prezi i też zrobiliśmy małą prezentację. Fajny jest, będziemy go częściej wykorzystywać.Tym razem robiliśmy na koncie opiekuna, ale teraz zaczniemy ćwiczyć na swoich kontach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Witamy

 

Tyle się u nas dzieje. Ostatnio uczestniczyliśmy w akademii poświęconej Ziemi. Niektórzy z nas byli słuchaczami i widzami, a inni recytatorami i piosenkarzami. Było wesoło i kolorowo.

Pani dyrektor wręcza nam prezent, jaki otrzymaliśmy od ” Szkoły z klasą”. Wszyscy byliśmy dumni.

A jeszcze radośniej świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca, bo my łączymy te uroczystości. Tu był i śmiech, i łzy, wszystko w jednym worku.;)

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

W naszej klasie

W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na tle pięknej dekoracji, koledzy i koleżanki recytowali wiersze i śpiewali pieśni i piosenki. Były też odczyty bogate w treści historyczne. A my ubraliśmy się na biało – czerwono. Każda klasa zadbało o akcent patriotyczny w swojej sali lekcyjnej. My zrobiliśmy to tak.

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Witamy

Mieliśmy długą przerwę w pisaniu, bo zajęliśmy się realizacją zadań programowych. Mamy już prawie wszystko. Niestety, okazało się, że konkurs na wiersz o naszych miejscowościach nie wyłonił wiersza na temat Niewistki i Temeszowa. Mamy za to dużo pięknych zdjęć, teraz musimy wybrać najpiękniejsze. Dowiedzieliśmy się ciekawych legend i przeprowadziliśmy wywiady z wybranymi przez nas osobami. Zabieramy się do dalszej pracy!

 

 

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (2)

Podwójne święto

Wczoraj w naszej szkole, odbyła się akademia związana z Dniem Kobiet. W związku z tym, że był święto Pań, w akademii udział wzięli sami chłopcy. Dziś dziewczyny z  naszej klasy, zorganizowały małe przedstawienia dla chłopców, bo jutro jest Dzień Mężczyzny. Były różne konkursy. Wszystkim bardzo się podobało.

 

 

 

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (2)

Cześć!

Pracujemy nad projektem i uczymy się z TIK. Na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych korzystamy z pomocy multimedialnych. Komputer, rzutnik,Internet to pomoce najbardziej przez nas lubiane. Stosujemy je na różnych lekcjach. Bardzo lubimy pracować z tablicą multimedialną, to nie tylko nauka ale i fajna zabawa. Wtedy wszyscy zgłaszają się i chcą iść do tablicy.

 

 

 

 

 autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Hej.

Cztery dni temu odbyła się dyskoteka szkolna. Było super. Wszyscy świetnie się bawili.

autor: magdakondracka katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe
css.php