,,Tak niedawno żeśmy się spotkali…”

26 czerwca wszyscy uczniowie oficjalnie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Dla nas, członków Szkolnego Koła Filmowego, ta data ma szczególny wymiar. Od tego dnia staliśmy się absolwentami Publicznego Gimnazjum w Ostrówku.

absolwent

W ciągu dziesięciu lat spędzonych w tej szkole, dwa lata spędziliśmy na tworzeniu koła filmowego. Sami wyszliśmy z tym pomysłem, gdyż takie przedsięwzięcie nie było               w naszej szkole nigdy wcześniej realizowane. Spotykaliśmy się raz w tygodniu
(a czasem nawet częściej), by oglądać i analizować filmy, tworzyć własne projekcje, pisać scenariusze, organizować spotkania filmowe dla pozostałych uczniów. Często wymagało to od nas poświęcenia wolnego czasu, ale tych chwil nikt nie uważał
za zmarnowane – praca z filmem była dla nas zawsze dobrą zabawą!

ko-o_filmowe

Czas rozstania, to dobry moment, by podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju naszej grupy.

Największe podziękowania należą się naszej opiekunce - pani Kasi Rozbickiej. Dziękujemy jej za opiekę, wsparcie, pomoc i wiarę w nasze pomysły. Bez Pani, nic by się nie udało :-)

Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę Dyrekcji Zespołu Szkół w Ostrówku oraz całego grona pedagogicznego. Zawsze mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie
i aprobatę – dziękujemy :-)

Słowa podziękowania należą się Radzie Rodziców. Jesteśmy wdzięczni za pomoc finansową oraz za opiekę nad uczniami podczas spotkań filmowych, no i oczywiście za pizzę podczas ostatniego Wieczoru Filmowego ;-)

 

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy udanych wakacji, a naszym następcom głów pełnych pomysłów, pozytywnej energii do działania i wiary w siebie i swoje możliwości!

Wieczór filmowy dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej!

Szkolne Koło Filmowe postanowiło wyjść na przeciw licznym prośbom naszych młodszych kolegów i tak oto ogłaszamy:

Wieczór filmowy
który odbędzie się 19 czerwca w godz. 18.00 – 24.00

 

Na uczniów klas 4-6 czeka wiele atrakcji! Więcej informacji podamy wkrótce, a już teraz zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy! (Zakładka na górze strony)

Kino przyszłości, czyli widzowie wchodzą do filmu…

Tak właśnie brzmiał temat multimedialnej lekcji, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Zajęcia odbyły się 7 maja w kinie Kultura w Wołominie. Głównym organizatorem było Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie.

logo_lekcja

Podczas lekcji zobaczyliśmy na czym polega cyfrowa rewolucja w kinie. Poznaliśmy filmowe ,,technologie przyszłości” i wspólnie zastanawialiśmy się, czy za 100 lat będą jeszcze potrzebni aktorzy. Zobaczyliśmy  prototypy kin za 50 lat, które pozwalają widzowi wejść do filmu. Zapoznaliśmy się też ze znaczeniami pojęć motion capture i motion control.

Te wszystkie nowe technologie mieliśmy okazję zobaczyć w filmie ,,Percy Jackson: Morze potworów”, którego projekcja odbyła się tuż po lekcji :)

7555944.3

Kultowe powieści w kinowym wydaniu!

8 kwietnia po raz kolejny naszą szkołę odwiedziło kino objazdowe. Tym razem prezentowane filmy były ekranizacją znanych i lubianych utworów literackich.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć znaną baśń Andersena w nowej, kinowej wersji

75ksi

 

Uczniowie szkoły podstawowej świetnie bawili się wraz z Mikołajkiem i jego kolegami!

mi

 

Uczniowie gimnazjum śledzili losy Hobbita i bitwy Pięciu Armii

ok

Dziękujemy organizatorom za odwiedzenie naszej szkoły :)

 

Wesołego Alleluja!

gify Wielkanoc

Szybkimi krokami nadchodzi ten piękny, świąteczny czas. Już za chwilę wszyscy usiądziemy do wielkanocnego stołu. Z tej okazji życzymy…

Barwnych i szczęśliwych chwil w towarzystwie swoich najbliższych
Spokojnego i radosnego przeżywania tych wesołych chwil w gronie rodziny
Smacznego jajka, słodkiego mazurka i ciepłego wiosennego słońca
Oraz żebyście  przemokli do suchej nitki w Śmigus Dyngus

;)

Szkolna Grupa Filmowa

Lepiej późno niż wcale… Czyli relacja z PIERWSZEJ SZKOLNEJ NOCY FILMOWEJ!

Jeszcze raz gorąco chcielibyśmy podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół w Ostrówku za zgodę na zorganizowanie tego przedsięwzięcia, naszej opiekunce p. Kasi Rozbickiej za poświęcenie swojego czasu i pomoc w organizacji, nauczycielom i Radzie Rodziców, którzy zafundowali napoje oraz sprawowali nad  nami opiekę tej nocy oraz Wam drodzy uczniowie – bez Was ta impreza nie miałaby sensu!

 

Oscary rozdane!

87. oscarowa gala już za nami! Oczywiście najbardziej jesteśmy dumni z naszej rodzimej ,,Idy”, która zdobyła statuetkę w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

ida

 

Pawel_Pawlikowski_Oscarem_6568422

Zobaczmy, kto jeszcze zdobył nagrodę w najważniejszych kategoriach!

oscars-go-on

 

Absolutnym fenomenem okazał się film ,,Birdman” zdobywając statuetki w aż czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny oraz najlepsze osiągnięcie w kinematografii:

birdman

Jeden z najważniejszych Oscarów powędrował do reżysera filmu „Gra Tajemnic”.  Film ten został odznaczony nagrodą za najlepszy scenariusz adaptowany. 

tajemnica

 

Najlepszym aktorem został Eddie Redmayne za rolę w filmie ,,Teoria wszystkiego”

aktor

 

Najlepsza aktorka to Julianne More grająca w filmie ,,Still Alice”

aktorka

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pierwsza Szkolna Noc Filmowa

Pierwsza Szkolna Noc Filmowa odbędzie się 27 lutego w godz 22.00 – 6.00

W programie:

projekcje filmów w 5 tematycznych salach:

 • ,,komediowa”
 • ,,dramatyczna”
 • ,,disneyowska”
 • ,,fantasy”
 • science – fiction

oraz wiele innych atrakcji!

Prosimy, aby każdy chętny dostarczył zgody podpisane przez rodziców do p. Katarzyny Rozbickiej oraz zapoznał się z regulaminem —–> zakładka ,,Regulamin Pierwszej Szkolnej Nocy Filmowej

Do zobaczenia! :)

Przygotowania do pierwszej szkolnej nocy filmowej ruszyły pełną parą!

Dzisiaj wśród uczniów naszego gimnazjum przeprowadziliśmy ankietę na temat nocy filmowej w naszej szkole.

Cieszymy się, że przyjęliście naszą inicjatywę z wielkim entuzjazmem!

Na dzisiejszym spotkaniu ustaliliśmy, że tej nocy szkołę podzielimy na ,,bloki tematyczne”. W ten sposób każdy będzie mógł oglądać to, co go najbardziej interesuje. (Tę opcję wybrała większość ankietowanych)

Widzowie podczas wydarzenia będą mogli oglądać filmy z gatunków:

 • fantasy
 • science – fiction
 • komedia
 • dramat
 • kultowe bajki Disneya
  noc

Pamiętajcie, że cały czas jesteśmy otwarci na wasze pomysły i sugestie! Możecie dodawać je w komentarzach pod tym postem! Liczymy na Waszą pomoc! :-)

O wszystkim będziemy informować na bieżąco!

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krauzego

Dziś w Kazimierzu Dolnym pożegnano Krzysztofa Krauzego. Wybitny reżyser zmarł w wieku 69 lat po ciężkiej walce z chorobą.

z17180041Q,Krzysztof-Krauze

 

http://bi.gazeta.pl/im/89/62/10/z17180041Q,Krzysztof-Krauze.jpg

W latach 1978-1983 był związany ze Studiem Małych Form Filmowych „Se-Ma-For”, a następnie ze Studiem Filmowym im. K. Irzykowskiego. Był członkiem Rady Programowej telewizyjnego „Studia Debiutów im. A. Munka” oraz Rady Artystycznej „Studia Filmowego im. K. Irzykowskiego”. W 1997 roku został uznany przez redakcję dziennika „Życie” za „Człowieka Roku”.

Największe produkcje Krzysztofa Krauze:

długplac zbawicielamój nikiforpapuszagry uliczne

 

 

źródło: http://www.filmweb.pl/person/Krzysztof+Krauze-397