KONIEC :(

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w takim ciekawym projekcie. Robienie wpisów na blogu było fajnym zajęciem, a co dopiero praca nad modułami na stronie https://dobrzeuczymy.ceo.nq.pl/. Z wielkim żalem musimy się z Wami pożegnać. Będziemy dobrze wspominać tę przygodę :D  
Żegnajcie :)  
Iwona, Michał, Kuba jako Magicy Ekranu

TELEDYSK!

Witamy wszystkich :) :) Dzisiaj mamy do zaprezentowania Wam teledysk, który nas bardzo zainspirował i zmotywował do tworzenia lepszych animacji.

W tym teledysku możemy zobaczyć animację: rysunkową, wycinankową, komputerową oraz pikselację. Jesteśmy pełni podziwu jaką pracę wykonali twórcy tego utworu. Zapewne jego zrobienie zajęło wiele czasu, ale to jak wygląda efekt końcowy jest zdumiewający. Mimo tego, że teledysk został wyprodukowany kilka lat temu, dalej prezentuje się znakomicie pod względem dzisiejszych animacji. Muzyka jest miła dla uszu i idealnie współgra z animacją. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WAS DO OGLĄDANIA!

Monika Brodka, pt. "Krzyżówka Dnia":

YouTube Preview Image

O naszych ulubieńcach

Hejka, dziś mamy Wam dużo do opowiedzenia. Dlatego, nie przeciągamy już i zapraszamy!

Nasza mapa myśli:

ikgfoighjkl

————-

Teraz przedstawimy Wam TOP TEN naszych ulubionych reżyserów i reżyserek:

 >

 >

10.   Marek Brodzki – Zasłużył by dołączyć do Top 10 reżyserów. Upodobaliśmy się „Wiedźminem” jego autorstwa, który powstał na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego: „Miecz Przeznaczenia” i „Ostatnie Życzenie”.

 9.    Mamoru Hosoda – Japoński autor wielu anime, pięknych bajek i seriali, takich jak „Wilcze dzieci”, „One Piece” i wiele innych.

 8.    James Cameron – Jego dziełem jest film science-fiction „Avatar” oraz „Titanic”.

 7.    Peter Jackson – Wybitny reżyser, stworzył trylogię „Władcy Pierścieni” oraz „King Konga”. W ciągu trzech lat (2012 – 2014) zaczął pracę nad ekranizacją pierwszej z epickich powieści J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit”. W grudniu tego roku ma powstać ostatnia z trzeciej części historii przygód Bilba Bagginsa.

 6.    Chris Columbus – Reżyser pierwszej części filmu o młodym czarodzieju Harrym Potterze, pt. „Kamień Filozoficzny”. Film ma przepiękny klimat oraz posiada niepowtarzalną muzykę. Za Harry’ego Potter’a dostał on od nas szóste miejsce w naszym Top 10.

 5.    Catherine Hardwicke – Reżyserka kultowej „Sagi Zmierzch” oraz „Dziewczyny w czerwonej pelerynie”. Jej filmy są wykonane z nadzwyczajną precyzją.

 4.    Tomasz Bagiński – Młody, polski twórca filmów animowanych. Jego dzieła nie posiadają dialogów, jednak posiadają muzykę ważną dla każdego z filmów. Jest kreatorem „Katedry”, „Animowanej historii Polski” i autorem zwiastunów do gier m. in. „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”.

 3.    Roman Polański – Polski reżyser odpowiedzialny za „Pianistę”, film opowiadający o życiu Władysława Szpilmana w czasach drugiej wojny światowej, „Dziewiąte Wrota” w których wystąpił Johnny Depp. Jest to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów naszych czasów.

 2.    Tim Burton – Autor Wielu filmów z Johnnym Deppem, o genialnych pomysłach. Wyreżyserował takie filmy jak: „Piraci z Karaibów”, Gnijąca Panna Młoda”, „Alicja w Krainie Czarów” i wiele innych. Jest osoba zasługują na wysokie noty w Top 10.

1.    George Lucas – Twórca „Gwiezdnych Wojen”, producent i scenarzysta „Indiany Jonesa i Ostatniej Krucjaty” oraz „Królestwa Kryształowej Czaszki”. Dostał on zasłużone pierwsze miejsce, za genialne filmy.

-

-

A jacy są Wasi ulubieni/one reżyserzy/reżyserki? Piszcie w komentarzach!

:D

:D

Magicy Ekranu

WITAMY!!!

Tutaj Michał, Kuba i Iwona

To nasz pierwszy wpis :) Na tym blogu będziemy publikować posty na temat filmu oraz zadania z kursu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów!

Jesteśmy uczniami Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy w szkole kółko filmowe, na które z przyjemnością uczęszczamy. Bardzo lubimy się spotykać i razem kręcić. Jest wtedy super zabawa. Robimy przede wszystkim filmy fabularne i animacje. A tutaj jedna z naszych produkcji:

YouTube Preview Image

Mamy nadzieję, że was zachęciliśmy do przeglądania przyszłych postów na blogu. Wkrótce się one pojawią. Będzie magicznie! :)

 

Magicy Ekranu