22 lis 2011

Hej! Jestem Maja

Hej! Jestem Maja, mam 12 lat i chodzę do VI klasy Szkoły Podstawowej w Liszynie. Pierwszy raz prowadzę taki blog, więc proszę o wyrozumiałość. Będę na nim opisywała swoje życie, zarówno w szkole, jak i poza szkołą. Mam nadzieję że starczy mi zapału do pracy, aby stworzyć z tego blogu coś fajnego.

Cieszę się, że Pani Profesor Borowska(moja Mamusia) zgłosiła szkołę do tego programu, ponieważ mogę zdobyć nowe doświadczenia i rozwijać swoje zainteresowania. Dzięki programowi szkoła z klasą 2.0 mamy okazję zmienić coś w naszym szkolnym życiu, aby nauka stała się ciekawsza! Myślę, że uda nam się tak urozmaicić sposoby nauczania, aby zmienić naszą szkołę na lepszą i dzięki temu uzyskiwać lepsze wyniki w nauce.

27 cze 2012

Fotocast – projekty 2.0

Postanowiliśmy podsumować nasze działania z II semestru w programie Szkoła z Klasą 2.0. Dlatego podobnie jak w I semestrze z TIK zrobiliśmy fotocast – nagraliśmy dźwięki, zebraliśmy zdjęcia, a potem złożyliśmy to w programie Windows Movie Maker i dodaliśmy przejścia oraz animacje. Jest to dzieło głównie moje, ale Milena i Karolina bardzo mi pomogły w nagraniu tekstów, więc im też należy się prawo do tego filmu. Mam nadzieję, że fotocast się spodoba i przekaże najważniejsze treści z semestru ,,Działaj z TIK”.

Fotocast projekty 2.0

11 cze 2012

Konkurs czytelniczy

W tym roku książnica Płocka już po raz XV organizowała konkurs czytelniczy. Jego temat przewodni brzmiał ,,Świat przygód Edmunda Niziurskiego”. Pani Borowska zgłosiła czworo z nas do I etapu – testu wiedzy z lektur ,,Naprzód Wspaniali” i ,,Sposób na Alcybiadesa”. Czytaj dalszą część tego wpisu »

30 maj 2012

Prezentacja o Szkole Podstawowej w Liszynie

Do realizacji Prezentacji o szkole podstawowej w Liszynie przyczynili się wszyscy zaangażowani w projekt – każdy dodał swoje trzy grosze. Każdy przygotował propozycję strony tytułowej i dwóch wybranych haseł  w programie Power Point według swojego uznania, zauważyliśmy bowiem, że każdy ma inny gust i niestety nie jesteśmy w stanie działać wspólnie…

Strona tytułowa zaprojektowana przez Karolinę

Przedtem jednak trzeba było zebrać informacje i zdjęcia. Ich źródłami były tablice informacyjne znajdujące się na korytarzach naszej szkoły, strona internetowa, nauczyciele i rodzice uczęszczający kiedyś do tej szkoły. Przydatne okazały się również wywiady przeprowadzone przez Kubę, Adama, Norberta i Patryka.

Z nimi było sporo kłopotów. Musieliśmy sobie pomagać w selekcją materiału. Ja pokazałam kolegom jak posługiwać się programami  Windows Media Player i Movie Maker, a pan od  informatyki zaprezentował nam możliwości programu Audacity, który okazał się przydatny przy odpowiednim ustawieniu czystości, jakości dźwięku.

Podczas pracy doskonaliliśmy umiejętność formatowania zdjęć w programie, modyfikowanie projektu i układu slajdów, wstawianie wykresów i dźwięku. Okazało się, że nie każdy jest w tym mistrzem, więc ci bardziej doświadczeni pomagali początkującym.

Oto parę zdjęć przedstawiających pracę nad encyklopedią

 

 

07 maj 2012

Wreszczie się udało…

artykuł do Wikipedii o Wawrzyńcu Sikorze został dodany! Wprawdzie nie w wersji oryginalnej (administratorzy Wikipedii nieco go przerobili), ale zawsze jest i mamy nadzieję, że komuś się przyda. Ja osobiście czuję ogromną satysfakcję, ponieważ była to moja pierwsza notatka encyklopedyczna dodawana do Wikipedii. Poza tym był to najważniejszy cel projektu, więc można powiedzieć, że zakończył się sukcesem.

Czytaj dalszą część tego wpisu »

21 kwi 2012

O projekcie – prezi o Wikipedii

źródło – wikipedia.org

Pierwszym z moich zadań  projektowych było utworzenie prezentacji o Wikipedii – jej historii, zasadach i twórcach. Czytaj dalszą część tego wpisu »

03 kwi 2012

Sprawdzian szóstoklasisty 2012

Bądźmy dobrej myśli, drodzy szóstoklasiści!!

Fiuuu… Już po. Jakoś dałam radę :D W sumie z tego co sprawdzałam na tej stronce to żyć nie umierać!!!

31 mar 2012

Królewna Śnieżka

źródło – filmweb.pl

Dzisiaj byłam w kinie na filmie pt. ,,Królewna Śnieżka” razem z moimi koleżankami Olą i Karoliną. Gra aktorska, kostiumy i scenografia bardzo mi się podobały, a do tego było zabawnie. Baśń o ,, Królewnie Śnieżce ” została przedstawiona w tym filmie w nieco inny sposób warty obejrzenia. Zachęcam do odwiedzania kin.

30 mar 2012

Konkurs językowy na FunEnglish.pl

Dziś wzięłam udział w multimedialnym konkursie językowym na FunEnglish.pl, który podsunęła nam Szkoła z Klasą na blogu głównym. Bardzo podobała mi się ta zabawa, ponieważ zadania nie były zbyt trudne , ale za to bardzo dobrze opracowane i urozmaicone o grafikę – w sam raz jak dla uczniów klas IV – VI.  Mam nadzieję, że mój wynik pozwoli mi na dostanie się do następnego etapu konkursu.

Wszystkim którzy nie wzięli jeszcze udziału w konkursie, gorąco go polecam oraz życzę miłej zabawy i świetnych wyników.

źródło – FunEnglish.pl

19 mar 2012

Dziewczyny górą!!!

Foto by SavageWolf93

Około trzech tygodni temu zostało ogłoszony konkurs ,, Fotocast + Dzień Kobiet”. Oczywiście wykonałam na niego pracę, o czym można przeczytać w poprzednim wpisie. Dzisiaj z blogu głównym Szkoły z Klasą zostały ogłoszone wyniki konkursu.  Z radością stwierdzam, że mój  fotocast został wyróżniony i zajął II miejsce!! Poza tym jestem ogromnie zadowolona i zdziwiona także, ponieważ wszystkie miejsca oraz wyróżnienia w tym konkursie zostały zarezerwowane przez … dziewczyny oczywiście.  :D  :D  Po prostu po raz kolejny pokazałyśmy co potrafimy. Jeszcze raz gratuluję wszystkim KOBITKOM i życzę powodzenia w kolejnych konkursach.

PS: Chłopcy, następnym razem bardziej się postarajcie…

15 mar 2012

Fotocast + Dzień Kobiet

Postanowiłam zrobić pracę na konkurs ,,Fotocast + Dzień Kobiet”. Za jej główną bohaterkę wybrałam moją trenerkę tańca – panią Kasię Sylwestrzak.

Czytaj dalszą część tego wpisu »

css.php