Plan zdjęciowy

Oto zdjęcia z planu .. 

1. Na niżej zamieszczonym zdjęciu widać kominek przy którym Elena siedzi z mężem Arturem – to pierwsza wizja przyszłości naszej bohaterki.

 

2.Tutaj została nakręcona scena w biurze czyli druga wizja przyszłości Eleny.

3.Restauracja w której została nakręcona rozmowa głównej bohaterki z przyjaciółkami : Tosią, Kasią i Asią.

Na koniec dwójka naszych aktorów : Elena&Artur

Teledysk

Jednym z zadań kursowych było znalezienie teledysku, który jest według nas inspirujący… Jest takich dość sporo, więc wybranie jednego było dla nas nie lada wyzwaniem. :) Ostatecznie zdecydowałyśmy się na teledysk utworu kanadyjskiej grupy Nickelback, pt. „Savin` me„.

Oto i on:

KLIK

 

Piosenkę samą w sobie uważamy za coś wspaniałego – zarówno tekst, jak i muzykę. Teledysk jest tutaj wisienką na torcie – brawa dla jego twórcy, do którego nazwiska nie udało nam się, niestety, dotrzeć.

Dlaczego ten a nie inny? Powodów jest kilka. Przede wszystkim urzeka nas ten pozorny „banał” – tematyka, czyli kruchość i przemijalność ludzkiego życia, przywodzi na myśl, że jest to powielanie czegoś, co już znamy. Jednak historia w teledysku w połączeniu z utworem jest opowiedziana tak genialnie, że ten „banał” nabiera zupełnie nowego wymiaru. Właśnie to nas inspiruje najbardziej – że można stworzyć coś „świeżego”, jednocześnie zawierając w tym prawdy stare jak świat.

 

A tak na marginesie, teledysk skojarzył nam się z filmem „Oszukać przeznaczenie” – tylko to taka o wiele krótsza i bardziej optymistyczna wersja.

 

 

Jesienny Przegląd Filmów Jana Rybkowskiego – spotkania z aktorami

Dzisiaj chciałybyśmy powiedzieć parę słów na temat wspaniałych spotkań, jakie odbyły się w Ostrowcu Św.

Jan Rybkowski, polski reżyser i scenarzysta, był rodowitym ostrowczaninem. Z tego względu rok 2012 został w naszym mieście ogłoszony jego imieniem. Jako członkinie Szkolnego Klubu Filmowego, działającego przy kinie Etiuda, miałyśmy okazję do uczestnictwa w spotkaniach, mających na celu przybliżyć sylwetkę Jana Rybkowskiego oraz poznanie czwórki wybitnych aktorów.

Pierwsze spotkanie odbyło się 13 października. Nasze miasto odwiedził pan Leonard Pietraszak, znany z takich produkcji, jak „Vabank”, „Vabank 2″, „Czterdziestolatek”. Mogliśmy zobaczyć go również w filmie „Listy do M.” oraz serialu „39 i pół”.

Po spotkaniu, na którym p. Leonard opowiadał o swojej pracy na planie oraz znajomości z Janem Rybkowskim, a publiczność mogła zadawać mu własne pytania, odbyło się rozdawanie autografów i robienie pamiątkowych zdjęć. Dodatkowo nasza grupa mogła osobiście porozmawiać z aktorem w galerii fotografii.

Drugie spotkanie miało miejsce 28 października, tym razem z panem Stanisławem Mikulskim. Znamy go przede wszystkim z roli Hansa Klossa ze „Stawki większej niż życie oraz jako serialowego Pana Samochodzika. Podczas rozmowy pan Stanisław mówił przede wszystkim o swojej pracy w teatrze, gdyż jest kojarzony przede wszystkim jedynie z filmem, a tymczasem jest znakomitym aktorem teatralnym.

Podobnie jak podczas spotkania z p. Pietraszakiem, miałyśmy okazję do poproszenia o autografy i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

3 listopada z kolei Ostrowiec odwiedziła pierwsza dama polskiego kina – pani Beata Tyszkiewicz. Chyba nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Wystąpiła w produkcjach takich, jak „Seksmisja”, „Trędowata”, „Lalka” czy „Pierwszy dzień wolności”. Podczas spotkania z ostrowczaninami dała się poznać jako bardzo miła osoba, z poczuciem humoru. Czułyśmy się zaszczycone, mogąc zamienić z nią parę słów oraz robiąc sobie z nią zdjęcie.

I wreszcie czwarte spotkanie, które miało miejsce wczoraj (10 listopada), z panią Teresą Lipowską. Oczywiście każdy zna ją jako Barbarę Mostowiak z „M jak miłość”. Warto jednak poznać jej role w innych produkcjach, jak choćby „Tato”, „Lalka”, „Noce i dnie”. Gościnnie grała również w serialach takich, jak „Pierwsza miłość”, „13 posterunek”, „Miodowe lata”. Podczas spotkania pani Teresa wyznała, że uwielbia dzieci i młodzież, po czym podziękowała nam – młodszym gościom – za przybycie. Dała się poznać jako niezwykle sympatyczna osoba – w rzeczywistości emanuje tym samym ciepłem i naturalnością, jak na ekranie. Tym podbiła serca mieszkańców Ostrowca.

Spotkanie z p. Teresą zamknęło Jesienny Przegląd Filmów Jana Rybkowskiego. Poznanie tej czwórki wybitnych aktorów było dla nas nie lada przeżyciem i okazją do niezapomnianej lekcji na temat filmu.

Top 10 Reżyserów

Image

Magia kina urzeka od lat …

Oto ranking dziesięciu reżyserów, którzy według nas zasługują na szczególne wyróżnienie za swoją twórczość.                                                                                                              Zacznijmy odliczanie …

Na miejscu 10.    


 Adam Shankman - za film, który wzrusza do łez „Szkoła uczuć”

 

                    Kolej na miejsce 9.

Agnieszka Holland – jedyna kobieta w tym szacownym gronie, której dziękujemy za udaną ekranizację wzruszającej powieści „Tajemniczy ogród”

 

 Miejsce 8.

Woody Allen –  Niebanalny reżyser tworzący kino w pełni autorskie, niepodrabialne przez nikogo i – najważniejsze – zawsze na równym, wysokim poziomie.

Bardzo lubimy go za filmy ze specyficznym dla niego poczuciem humoru, takie jak: „Zakochani w Rzymie” , „O Północy w Paryżu” i „Vicky Cristina Barcelona”

 

Miejsce 7 rankingu.

George Lucas  -   za stworzenie świetnej serii filmów science fiction STAR WARS  ”Gwiezdne Wojny„ 

 

Na miejscu 6.

Andrzej Wajda -  jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich reżyserów oraz współtwórcą polskiej szkoły filmowej. Wielu wybitnych ludzi filmu właśnie jemu zawdzięcza swoją karierę i sukcesy. Do najbardziej znanych dzieł naszego rodaka należą: „Katyń” , „Człowiek z żelaza”, „Pan Tadeusz”

 

Z numerem 5. 

 Peter Jackson – za bijąca rekordy oglądalności trylogię „Władca Pierścieni”.

 

Miejsce 4.

Roman Polański – wybitny polski aktor i reżyser, któremu zawdzięczamy poruszające              i wielokrotnie nagradzane filmy tj:  ”Pianista”, „Tess”

 

Przechodzimy do miejsca 3. 

James Cameron – któremu udało się przenieść widza do zupełnie innego świata w filmie „Avatar”, wzruszyć do łez w filmie „Titanic” i trzymać w napięciu podczas oglądania filmu „Głębia”.  Wszystkie dzieła tego wszechstronnego reżysera są niezwykłe i zaskakujące.

 

Czas na miejsce 2.

Steven Spielberg – jest uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów.              Na swoim koncie ma wiele ważnych dla światowej kinematografii filmów. Filmy za które my go podziwiamy to:  ”E.T”, „Indiana Jones”, „Szczęki”, „Jurassic Park” i „Lista Schindlera”

 

Zaszczytne miejsce 1. 

Alfred Hitchcock – to geniusz kina, był wyznacznikiem jakości i perfekcji. To człowiek, który bawił się kinem, budował je od podstaw, modyfikował, łamał stereotypy, kreował nowe style; jeszcze za życia stał się wzorem do naśladowania, symbolem filmowego uwielbienia, ikoną kina, która żyje po dziś dzień…

 Znany z takich filmów jak: „Ptaki”, „Człowiek, który wiedział za dużo”, „Psychoza”

 

I tym oto mocnym akcentem zamykamy nasz ranking.

Witaj, świecie!

Oto nasz pierwszy wpis na blogu, Wita Was Grupa Malta !

Od dziś będziemy dzielić się z Wami naszymi zainteresowaniami i nowinkami ze świata filmu.

Miłego zwiedzania ! :)

 

                                                        Iza ;)