Promowanie wiedzy o objęciu prezydencji Polski w UE.

Rozwiązywanie problemu na temat promowania wiedzy o objęciu prezydencji Polski w UE.

Ankieta

6 czerwca 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 19.

Niedawno opracowałyśmy ankietę na temat prezydencji Polski w UE. Przeprowadzimy ją w naszej szkole aby sprawdzić co uczniowie na ten temat wiedzą.

Ankieta na temat prezydencji Polski w UE

1. Jakiemu właściwie organowi Unii Europejskiej będzie przewodniczyć Polska w 2011r.?

a.  Rada Europy

b. Rada Europejska

c. Rada Unii Europejskiej

d. Komisja Europejska

2. Na jaki okres Polska obejmie prezydencję w UE?

a. kwartał

b. pół roku

c. rok

d. półtora roku

3. Jakie trio krajów będzie kształtowało budżet UE na lata 2014-2020?

a. Polka-Dania-Cypr

b. Francja-Niemcy-Wielka Brytania

c. Polska-Rumunia-Hiszpania

d. Irlandia-Polska-Finlandia

4. Jakich krajów dotyczy priorytet polskiej Prezydencji, związany z polityka wschodnią?

a. Wspólnoty Niepodległości Państw

b. Krajów byłego Związku Radzieckiego

c. Ukrainy i Białorusi

d. Partnerstwa Wschodniego

5. Kto zasiada w Radzie Unii Europejskiej?

a. Głowy państw krajów członkowskich

b. Szefowie rządów krajów członkowskich

c. Ministrowie krajów członkowskich

d. Urzędnicy unijni

6. Jaki traktat wprowadził funkcję  stałego przewodniczącego Rady Europejskiej?

a. Traktat z Schengen

b. Traktat z Maastricht

c. Traktat nicejski

d. Traktat lizboński

7. Jaki kraj bałkański ma szanse podpisać traktat akcesyjny z UE w czasie polskiej Prezydencji?

a. Islandia

b. Chorwacja

c. Macedonia

d. Serbia

8. W jakim kraju przewodniczącym UE w ostatnich latach nastąpiła zmiana rządu w trakcie prezydencji?

a. Francja

b. Portugalia

c. Słowenia

d. Czechy

9. Jaki polityk pełnił w swojej karierze funkcję zarówno przewodniczącego Rady Europejskiej, jak i sekretarza generalnego NATO?

a. Javier Solana

b. Willy Claes

c. Anders Fogh Rasmussen

d. Sergio Balanzino

10. Który kraj nie jest członkiem strefy Schengen?

a. Szwajcaria

b. Islandia

c. Norwegia

d. Irlandia

Niedługo zamieścimy wyniki ankiety.

Warsztaty z Eurowolontariatu

27 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 2.

W dniu 25 maja 2011 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty po tytułem „Eurowolontariat – ciekawy start w dorosłe życie” prowadzone przez przedstawicielkę Ośrodka Informacji Młodzieżowej Eurodesk Polska w ramach projektu realizowanego z okazji  Europejskiego Roku Wolontariatu i poświęcone pracy społecznej za granicą. W trakcie lekcji uczniowie pracując różnymi metodami zastanawiali się, czym jest wolontariat, analizowali najważniejsze zagadnienia związane z wolontariatem zagranicznym i poznali wybrane programy wolontariatu. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się też, że wolontariat w innym kraju to sposób na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, a także znakomita okazja do podszlifowania języka obcego. Doświadczenia zdobyte w czasie wolontariatu procentują w przyszłości, ponieważ mogą być atutem przy rekrutacji na studia czy ubieganiu się o pracę.

A oto zdjęcia z warsztatów:

Parada Schumana

24 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. 1 komentarz.

W dniu 7 maja 2011 roku reprezentanci naszego Klubu Europejskiego uczestniczyli w Paradzie Schumana w Warszawie. To jedyna taka impreza, która już od dwunastu lat przyciąga tysiące warszawiaków oraz turystów z całego świata. Ruszyliśmy w samo południe barwnym korowodem z Placu Zamkowego w kierunku Nowego Świata, gdzie czekało już na nas Miasteczko Europejskie z licznymi atrakcjami. W kolorowej Paradzie nie zabrakło dobrych humorów i uśmiechów na twarzach, transparentów z nazwami różnych miejscowości, flag Polski, regionu lub kraju, z którego pochodzili uczestnicy oraz flag Unii Europejskiej. Uczniowie przywieźli ze sobą wiele pamiątek, wygranych nagród, a przede wszystkim niezapomniane wrażenia i plecaki pełne entuzjazmu. Tegoroczna Parada odbyła się pod hasłem Europejskiego Dnia Wolontariatu. W ten sposób chciano pokazać, że wolontariat może być niesamowitą przygodą, zarówno w lokalnym, jak i europejskim wymiarze.

Zapraszamy do zobaczenia  naszych zdjęć:Nasz projekt

23 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. 1 komentarz.

Temat projektu, jaki wybrałyśmy to: Promowanie wiedzy o objęciu prezydencji Polski w UE. Problem, którym chcemy się zająć brzmi następująco: Jak promować Prezydencję Polski w naszym mieście?

Aby dowiedzieć się, ile młodzi ludzie wiedzą na temat prezydencji i jaką mają świadomość jej istoty, opracujemy materiały promujące Polskę w czasie naszej prezydencji, m. in. ankietę oraz plakaty zawierające informacje na temat prezydencji  Polski w UE.

Nasza grupą opiekuje się nauczycielka j. angielskiego, która w naszej szkole prowadzi również Klub Europejski – Marzena Sbirenda.

Witamy

22 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Brak komentarzy.

Blog, który teraz czytasz posiada 3 autorki: Julię, Kingę i Dominikę.
Julia- jest w 3 klasie gimnazjum. Interesuje się językiem fińskim, Finlandią, poezją. W przyszłości chciałaby, aby jej wiersze były doceniane tak, jak twórczość Herberta. W wolnych chwilach tańczy modern jazz. Gustuje w muzyce klasycznej, gothic metalu, muzyce emo i post hardcore.
Kinga- uczęszcza do 2 klasy gimnazjum. Jest malarką, tancerką i gitarzystką. Kiedy tylko może, gra na pianinie. Uwielbia zwierzęta, w szczególności psy i planuje związać z nimi swoją przyszłość. Ostatnio zaczęła połykać podstawy psychologii i filozofii. Słucha muzyki klasycznej, post hardcore, metalu i rocka.
Dominika-razem z Kingą chodzi do 2 klasy gimnazjum. Lubi koty, sama posiada jednego. W wolnych chwilach rysuje i rozwiązuje sudoku. Po południa spędza na długich spacerach lub nad przygodowymi książkami i opublikowanymi pamiętnikami. Słucha popu, rapu, hip-hopu i rocka.