Nauka i zabawa w Matlandii

Matlandia to program do nauki matematyki dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Ciekawe gry i zabawy online umożliwiają zdobycie i kształcenie umiejętności matematycznych. Nauka z TIKiem jest dużo przyjemniejsza niż rozwiązywanie zadań w zeszycie, a na najlepszych czekają nagrody. Każdy z poziomów nauczania przygotowano jako odmienną matematyczną przygodę.

Klasa 4 to zbiór interaktywnych zadań podzielony na 9 działów. Opiekunem każdego z nich jest inna bajkowa postać. Rozwiązując zadania zdobywasz medale: złote, srebrne lub brązowe oraz odblokowujesz możliwość obejrzenia zabawnych filmików. Kolekcja medali jest widoczna od razu po wejściu do programu.

Klasa 5 to odkrywanie sekretów tajemniczej wyspy, na której zdobywasz skarby i pomagasz głównemu bohaterowi naprawić pojazd. Skarby można obejrzeć w jaskini skarbów, a inne nagrody jak dzwonki czy avatary są dostępne w specjalnym sklepiku.

Klasa 6 to podróżowanie po odległych galaktykach pełnych matematycznych problemów. Dodatkowo  zdobywasz  multimedialne nagrody: dzwonki, wygaszacze, tapety i filmiki.

Każdy poziom Matlandii to nowa, fascynująca przygoda. Matematyczna wyprawa w krainę Matlandii to przepis na ciekawą naukę: nie zauważysz, kiedy nauczysz się matematyki. Aby wejść do matematycznej krainy należy najpierw uzyskać do niej dostęp. W tej chwili trwa akcja Cała szkoła testuje Matlandię, w której można uzyskać dostępy próbne dla wszystkich uczniów. Namówcie do tego swoich nauczycieli matematyki :) Matlandia sprawdza się wyświetlana za pomocą projektora czy tablicy interaktywnej. Uczniowie mogą pracować przy stanowiskach komputerowych na lekcjach, zajęciach dodatkowych lub w domu. Program wyposażono w funkcję e-dziennika, w którym nauczyciel ma podgląd osiągnięć ucznia oraz możliwość zadawania prac domowych i tworzenia sprawdzianów. Jak się pracuje z Matlandią, możecie zobaczyć w krótkim filmie przygotowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, które jest twórcą programu. 

YouTube Preview Image

Podzielcie się swoimi uczniowskimi wrażeniami: co Wam się podoba w Matlandii, a co byście zmienili lub ulepszyli? Lubicie pracować z Matlandią?

Tekst na podstawie matlandia.gwo.pl
zrzuty ekranu pochodzą z programu Matlandia 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Matematyka z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Nauka i zabawa w Matlandii

  1. blog5c powiedział:

    Bardzo się cieszę, że są kody na matlandię tylko mamy mało czasu tylko do 30 maja :( Ale chociaż coś jest :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge