Centrum Nauki Kopernik

Po Festiwalu Projektów mogliśmy zwiedzić niezwykłe miejsce – Centrum Nauki Kopernik. Misją Centrum Nauki jest  zachęcanie do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. W Koperniku nie ma podziału na dyscypliny naukowe, tutaj przeplatają się ze sobą i tworzą harmonijną całość nauki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne. Zobaczycie tutaj największe zdobycze ludzkości jak pismo, sztuka, technika. A co najważniejsze i najbardziej cenne: możecie samodzielnie wszystko sprawdzić, stać się badaczami, zobaczyć, posłuchać, dotknąć. Chłonąć wiedzę wszystkimi zmysłami. Rozwiązywać zagadki i tajemnice. Tutaj nie ma miejsca na nudę! Każdy może wybrać to, co najbardziej go interesuje – od malucha po staruszka, myślę, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Według mnie rewelacja – szkoda tylko, że czasu nie mieliśmy zbyt wiele i nasza wycieczka po Koperniku odbywała się w dość ekspresowym tempie. 

Tekst na podstawie www.kopernik.org.pl
Zdjęcia: Agnieszka Rudzik-Sawicka CC BY-NC 3.0 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Ciekawostki, Matematyka, projekt, Szkoła z Klasą, Technika, Wydarzenia z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Centrum Nauki Kopernik

  1. nationalek powiedział:

    Ale super!! Zazdroszczę takiej wyprawy : najpierw Festiwal Projektów a teraz Centrum Nauki Kopernik ! :) Ja niestety jeszcze nie miałam okazji zwiedzić tego miejsca, ale jest to numer jeden na mojej liście, jeśli kiedykolwiek uda mi się wybrać do Warszawy ;) . Troszkę bliżej (dla mnie), bo w Krakowie jest wspaniały Ogród Doświadczeń :) Myślę, że jest to podobna zasada, ale wszystko jest na wolnym powietrzu. Eksperymenty fizyczne, techniczne i trochę chemicznych ! Raj dla dzieciaków i ich rodziców!! :) Jak dla mnie, super sprawa, myślę, że i dla Pani i dzieciaków z Nowego Stawu znalazłoby się coś ciekawego :) . A będąc w Krakowie warto odwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie można zrobić kolejne przyjemne doświadczenia dotyczące koła :) Super sprzęty i bardzo ciekawe informacje :) Choć i tak na pewno daleko im do Kopernika… Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś wpaść choć na chwilkę :) A patrząc na zdjęcia i opis, bardzo się Wam podobało, sądząc po uśmiechach i zaangażowaniu uczniów, to wycieczka pierwsza klasa :) My mamy w planie kolejny wypad, mniej spektakularny, ale ciekawy, tym razem do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, gdzie kiedyś działał Ignacy Łukasiewicz! Myślę, że będzie fajnie :) Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej takich wycieczek, bo widać., że chętni są :)
    nationalek ostatnio napisała Success!My Profile

  2. 255kuba255 powiedział:

    Tak pani Agnieszko widziałem ten wpis o mnie na blogu szkoły z klasą! Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge