Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Jaworzna

Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni

przez Prezydenta Miasta Jaworzna

W piątek 10 maja Prezydent Miasta Jaworzna przyznał Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna najlepszym jaworznickim zawodnikom, którzy w roku 2018 osiągnęli wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. W tym roku uhonorowanych zostało 72 zawodników, reprezentujących 16 dyscyplin sportu. Nagrody zostały wręczone w sali obrad Urzędu Miasta Jaworzna przez Prezydenta Miasta Pawła Silberta. Wśród wyróżnionych zawodników doceniono również troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, wśród których znaleźli się uczniowie klasy sportowej Adela Niciarz i Dawid Kajdy a także Aleksandra Masternak z klasy 3 oddziału gimnazjalnego. Warto podkreślić że cała trójka to zeszłoroczni medaliści mistrzostw oraz pucharu Polski w swoich dyscyplinach. Ciężka praca oraz wysokie wyniki naszych wychowanków zostały uhonorowane listami gratulacyjnymi oraz nagrodami finansowymi. Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Nagrody Sportowe 2019 (0) Nagrody Sportowe 2019 (2)Nagrody Sportowe 2019 (1)

ADELA NICIARZ I DAWID MACHNA ZWYCIĘZCAMI PUCHARU POLSKI W JU-JITSU

ADELA NICIARZ I DAWID MACHNA

ZWYCIĘZCAMI PUCHARU POLSKI W JU-JITSU

 

W sobotę 13 kwietnia w Hali Stulecia Cracovii pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbył się Puchar Polski w Ju-jitsu. W turnieju startowało kilkuset zawodników reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju w konkurencjach duo-system, fighting oraz newaza. Znakomicie przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno prowadzona przez trenera Łukasza Proksę wywalczyła siedem złotych, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal.

W grupie wiekowej U12 w jaworznickiej drużynie rywalizowało dwoje uczniów klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo Adela Niciarz oraz Dawid Machna, którzy treningi w klubie uzupełniają o zajęcia judo na lekcjach wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Adela Niciarz w turnieju nie miała sobie równych w kat. -44kg i pokonując kolejne rywalki zdobyła złoty medal. Dawid Machna po zaciętych bojach w kat. -46kg pokonał wszystkich przeciwników i również wywalczył złoty krążek. Trener Łukasz Proksa uważa, że medale pucharu Polski to ogromny sukces naszych uczniów i liczy że konsekwencją wysokich wyników w kraju będą powołania ich do kadry na zawody międzynarodowe. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 hahahahahahha

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO

W niedzielę 20 stycznia w Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju.

Nasze miasto z powodzeniem reprezentowali sportowcy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, wśród których było dwoje uczniów działającej w naszej szkole klasy sportowej. Adela Niciarz i Dawid Machna od kilku lat trenuję judo pod okiem trenera Łukasza Proksy. Od trzech semestrów szkolenie w klubie uzupełniają o zajęcia realizowane podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie sportowej o profilu wspinaczki sportowej i judo. Podczas zawodów nasi sportowcy skutecznie stosowali techniki rzutów w stójce oraz techniki trzymań w parterze, dzięki czemu znaleźli się na medalowych pozycjach zajmując: Adela Niciarz 1 miejsce w kategorii -44kg oraz Dawid Machna 1 miejsce w kategorii -45kg.

Zawody były okazją do sprawdzenia w sportowej rywalizacji swoich umiejętności oraz do oceny postępów w treningach. Wierzymy że Adela i Dawid jeszcze nie raz będzie godnie zaprezentowała naszą szkołę oraz miasto w zawodach judo. Życzymy wytrwałości w treningach oraz kolejnych sukcesów na macie.Turniej Judo 20 styczeń 2019

Zmagania klasy sportowej przy ścianie wspinaczkowej oraz na macie judo.

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie utworzona została klasa sportowa o profilu wspinaczki sportowej i judo. Program szkolenia jest realizowany na zajęciach wychowania fizycznego dziewcząt i chłopców w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Uczniowie klasy sportowej mają dziesięć godzin wychowania fizycznego tygodniowo podzielonych na część ogólną (cztery godziny) oraz specjalizacje prowadzoną na podstawie programów zatwierdzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze wspinaczki sportowej oraz judo (sześć godzin tygodniowo).

Opracowany profil klasy sportowej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży wchodzącej w trudny okres dojrzewania, która pragnie aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje indywidualne zainteresowania, realizować się i spełniać swoje marzenia poprzez aktywność ruchową. Celem programu wspinaczki sportowej realizowanego przez trenera Grzegorza Tuckiego jest wyszkolenie w zakresie technik asekuracji, techniki ruchu, przekazanie podstawowej wiedzy o bezpiecznym uprawianiu wspinaczki sportowej na sztucznej ścianie wspinaczkowej. Nauka i doskonalenie techniki ruchu jest elementem szkolenia, niezbędnym do osiągnięcia wyniku sportowego. Zapoznanie z podstawowym sprzętem wspinaczkowym i bezpiecznym wykorzystaniem go podczas wspinaczki. Program szkolenie z judo realizowany przez trenera Łukasza Proksę posiada bardzo bogaty repertuar technik, w skład którego wchodzą rzuty, trzymania, dźwignie oraz duszenia stosowane podczas rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie judo a także podczas działania w ramach samoobrony w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Programy szkolenia realizowane na zajęciach wychowania fizycznego są uzupełnione o treningi w klubach sportowych: Uczniowski Klub Sportowy „K2” – wspinaczka sportowa oraz Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno – judo. Obecnie uczniowie klas sportowych 4a i 5a objęci programem szkolenia sportowego oprócz zdobywania umiejętności z zakresu wspinaczki sportowej oraz judo na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych mają możliwość zdobywania wiedzy i sprawności fizycznej na licznych zawodach, szkoleniach i pokazach. Taki system szkolenia owocuje licznymi sukcesami sportowymi Kingi Wójcik w finale Pucharu Śląska we Wspinaczce Sportowej oraz Adeli Niciarz, Dawida Machny i Kingi Mlak w Ogólnopolskich Turniejach Judo.

Uczniowie klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie pomimo wielu godzin spędzonych przy ściance i na macie nie mają problemów wychowawczych czy edukacyjnych. Dzięki systematycznej i sumiennej pracy zaprzeczają stereotypowi, że sport nie idzie w parze z nauką i w kolejnych klasyfikacjach semestralnych oraz rocznych uzyskują wzorowe zachowania, wysokie średnie oraz świadectwa z wyróżnieniem. Życzymy owocnej pracy oraz dalszych edukacyjnych i sportowych sukcesów.

 klasa sportowa (1) klasa sportowa (2) klasa sportowa (3) klasa sportowa (4)

YouTube Preview Image

Trening składa się z kilkunastu łatwych ćwiczeń, które są idealne dla osób, rozpoczynających swoją przygodę z regularnym uprawianiem sportu. Znajdziesz tu zarówno ćwiczenia w stójce, jak i ćwiczenia w podporze – które są bardzo skuteczne.

Skup się na płynnym powtarzaniu ruchów i utrzymywaniu w miarę wysokiego tętna.

Zalety tego treningu cardio:

  • Idealny dla osób początkujących i średnio zaawansowanych
  • Angażuje do pracy duże partie mięśni
  • Szybkie i dynamiczne zmiany ćwiczeń
  • Zawiera ćwiczenia w stójce i podporze
  • Pomaga wzmocnić brzuch
  • Bardzo energetyczny i profesjonalnie nakręcony

Kinga Mlak z brązowym medalem w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo

Kinga Mlak z brązowym medalem

w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo

W niedzielę 21 października w hali AKS Niwka w Sosnowcu odbył się ósmy w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach startowało ponad pięciuset zawodników z ponad czterdziestu klubów z całej Polski. Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w olimpijskiej dyscyplinie Judo trzykrotnie stawali na podium. Wśród jaworznickich medalistów była Kinga Mlak uczennica klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo działającej w naszej szkole. Kinga w turnieju stoczyła trzy bardzo widowiskowe pojedynki i dzięki skutecznym rzutom oraz trzymania wywalczyła brązowy medal w kategorii -27kg. Postawa na macie oraz kolejna wysoka pozycja podopiecznej trenera Łukasza Proksy napawają optymizmem przed kolejnymi startami w zawodach Ju-jitsu i Judo. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Turniej Judo 21 październik 2018 (1) Turniej Judo 21 październik 2018 (2) Turniej Judo 21 październik 2018 (3)

ADELA NICIARZ I DAWID MACHNA MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI W JU-JITSU

 

 

W niedzielę 14 października w Bytomiu pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-jitsu. W turnieju startowali zawodnicy z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach newaza gi oraz newaza no gi. Bardzo dobrze przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno wywalczyła dwa złote oraz dwa brązowe medale.

W grupie wiekowej U12 w jaworznickiej drużynie rywalizowało dwoje uczniów klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo Adela Niciarz oraz Dawid Machna, którzy treningi w klubie uzupełniają o zajęcia judo na lekcjach wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Adela Niciarz w turnieju nie miała sobie równych w kat. -44kg oraz -48kg i pokonując kolejne rywalki została mistrzynią Polski w konkurencji newaza gi oraz newaza no gi. Dawid Machna po zaciętych bojach w kat. -42kg przegrał tylko pojedynek o wejście do finału zdobywając brązowy medal w konkurencji newaza gi. Trener Łukasz Proksa uważa, że medale mistrzostw Polski to ogromny sukces młodych sportowców z naszej szkoły i jest nagrodą za wieloletnią ciężką prace na treningach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mistrzostwa Polski w ju-jitsu (1) Turniej Ju-jitsu 06 14 październik 2018 (4) Turniej Ju-jitsu 06 14 październik 2018 (7)