Mistrzostwa Polski JuJitsu

MISTRZOSTWA POLSKI W JU-JITSU

 

 

W dniach 12-13 września w Żarnowcu pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzieżowców w Ju-jitsu. W turnieju startowało około 150 zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach Duo-system, Fighting oraz Ne-waza.

Zawodnicy Klubu Walki Wręcz „Partner 2” Jaworzno startowali w konkurencji Fighting, w której walczący stosują ciosy, kopnięcia, bloki, rzuty, trzymania, dźwignie i duszenia, a walka kończy się przed czasem po zdobyciu trzech ipponów w każdej fazie walki.

Wśród medalistów z jaworznickiego klubu znalazło się troje uczniów klasy wspinaczkowo-obronno-ruchowej działającej na naszym gimnazjum. Uczniowie klasy sportowej 2a po raz kolejny dali nam powody do dumy zdobywając jeden złoty oraz dwa brązowe medale.

 W klasie kadetów Arkadiusz Małek walczący w kategorii do 60kg potwierdził wysoką formę i nie dał szans swoim przeciwnikom. Skutecznie punktował uderzeniami, po których rzutami sprowadzał ich do parteru, gdzie kończył walki zakładając trzymania. W turnieju Arek był poza zasięgiem rywali, w fazie medalowej pokonał dwóch przeciwników: Miłosza Tokarczyka oraz Adama Maciaka reprezentujących kluby z Warszawy zdobywając tytuł Mistrz Polski Kadetów. Walczący w kategorii do 66kg Michał Oleksiewicz dzięki skutecznym uderzeniom oraz rzutom dotarł do półfinału, który nieznacznie przegrał z Patrykiem Sitarzem z Gorzowa Wielkopolskiego. Michał szybko jednak zapomniał o porażce i w walce o brąz zwyciężył Sebastiana Chojnowskiego z Mysłowic. W klasie młodzieżowców znakomicie spisał się walczący w kategorii do 56kg Patryk Urban, który świetnie walczył w pierwszej fazie walki, skutecznie punktując celnym ciosami i kopnięciami. Jaworznianin dotarł do strefy medalowej, w której uległ wymagającym rywalom: Mateuszowi Osiakowi z Sosnowca oraz Wojciechowi Zielińskiemu z Katowic zdobywając brązowy medal. Wynik Patryka jest tym cenniejszy, że podczas zawodów walczył w starszej grupie wiekowej i przyszło mu się zmierzyć z przeciwnikami o kilka lat starszymi.

Trener Łukasz Proksa z dumą podkreśla, że zdobyte medale są wynikiem poświęcenia i ciężkiej pracy swoich wychowanków i wierzy że dla tych młodych zawodników to dopiero początek sportowej przygody. Naszym gimnazjalistom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów w zbliżającym się Pucharze Świata Kadetów w Ju-jitsu, który odbędzie się w dniach 24-27 września w Bośni i Hercegowinie. Trzymamy kciuki.

Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzieżowców (1) Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzieżowców (2) Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzieżowców (3) Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzieżowców (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge