Skoczymy na WF ?

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Skok wzwyż – konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na odbiciu się (po wykonaniu rozbiegu) i przeniesieniu całego ciała ponad poprzeczką zawieszoną na pionowych stojakach. Zawodnicy mają trzy próby na pokonanie danej wysokości. Po strąceniu poprzeczki istnieje możliwość przeniesienia pozostałych prób na następną wysokość. Trzy kolejne nieudane próby eliminują z konkursu. Uprawiana od drugiej połowy XIX wieku.

Sposób skoku był stale modyfikowany, stosowano dotąd techniki: kucznąnaturalną (tzw. nożycową), obrotową (lub kalifornijską), przerzutową. Obecnie stosuje się rodzaj techniki zwany flop, który pierwszy raz zademonstrował podczas Igrzysk Olimpijskich w Meksyku zawodnik USA Dick Fosbury. W technice tej dzięki odpowiedniemu ułożeniu ciała skoczka jego środek ciężkości przechodzi pod poprzeczką, co umożliwia oddanie wyższego skoku.

PYTANIE DO WAS – ILE WYNOSI REKORD ŚWIATA ORAZ KTO GO USTANOWIŁ ?? DAJ POPRAWNĄ ODPOWIEDŹ W KOMENTARZU I MASZ PUNKTY;)

109239

 

DODAMY, ŻE REKORDZISTĄ POLSKI JEST ARTUR PARTYKA – 2,38M                KAMILA LIĆWINKO – 2,02M

3 thoughts on “Skoczymy na WF ?

 1. Bardzo podobają mi się dwa ostatnie wpisy – świetne filmiki demonstracyjne :)
  Widzę, że szykujecie się do relacji z całej lekcji. Byłoby świetnie gdyby udało Wam się w kolejnym materiale pokazać różnice jakie występują w trzech opisanych przez Was technikach skoku wzwyż. Będzie to rewelacyjny video – poradnik, który będziemy mogli polecać innym nauczycielom.

  Pozdrawiam i podziwiam za wykorzystanie TiK :D
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

  PS A odwiedzających bloga uczniów zachęcam do aktywnego komentowania :)

 2. Jestem fanką Waszych filmików. Trafiłam na Wasz blog poprzez informację, którą zespół WF z klasą umieścił na blogu programowym. Po prostu rewelacja.
  Ps. jakiś czas temu (przez 5 lat) pracowałam w szkole sportowej o profilu LA z grupą skoczków. Specjalizowałam się w skoku w dal, ale trenowaliśmy też skok wzwyż. Bardzo dobrze wspominam tamte treningi.
  Super filmik, pozdrawiam Izabela Pakuła, Lokalny Lider
  SP23 Bytom, https://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23bytom/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge