Dzień Bezpieczeństwa z Adamem Małyszem

W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jaworzniccy gimnazjaliści wzięli udział w sportowych zmaganiach. Uczniowie mieli okazję skorzystania z symulatorów dachowania i jazdy w trudnych warunkach. Gościem specjalnym akcji był Adam Małysz, który opowiedział o swoich rajdowych doświadczeniach, a także wziął udział w zorganizowanej przez jaworznicką policję, kontroli drogowej.

Jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii, a obecnie kierowca rajdowy Adam Małysz pojawił się w Jaworznie z okazji Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody Dnia Bezpieczeństwa odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta. Dla wszystkich osób na hali, ogromnym przeżyciem było zobaczyć na żywo, dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z Adamem Małyszem. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, na „starcie” stanęło 10 drużyn z jaworznickich szkół gimnazjalnych. Uczniowie wzięli udział w rywalizacji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Pierwszą konkurencją był test wiedzy, składający się z 25 pytań. Następnie przedstawiciel każdej drużyny musiał pokonać rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód. Na koniec uczestnicy konkursu poddani zostali badaniu szybkości reakcji na symulatorze jazdy samochodem. Zwycięzcami okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 11, drugie miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum nr 10, a trzecie drużyna z Gimnazjum nr 3. Wyróżniono również najlepiej dopingujące drużyny. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, drugie – Gimnazjum nr 3, a trzecie – Gimnazjum nr 4. Nagrody wszystkim zwycięzcom i uczestnikom wręczył Adam Małysz oraz zastępca prezydenta miasta Jaworzna Dariusz Starzycki.

W trakcie imprezy Adam Małysz udał się z policjantami z jaworznickiej drogówki na Osiedle Stałe, gdzie wspólnie kontrolowali pojazdy. Każdy kierowca otrzymał autograf od mistrza i kilka cennych rad dotyczących bezpiecznej jazdy samochodem. Na zakończenie obchodów gość został obdarowany pamiątkami z naszego miasta, a sam zostawił wielkie emocje i dużo uśmiechu, którego nigdy na twarzy mu nie brakowało.

YouTube Preview Image

One thought on “Dzień Bezpieczeństwa z Adamem Małyszem

  1. Jestem pod ogromnym wrażeniem spotkania z Adamem Małyszem, na pewno kosztowało to wiele organizacji ale wrażenia i wspomnienia dla uczniów – bezcenne!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge