MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I SENIORÓW W JU-JITSU

Turniej ju-jitsu 09 kwiecień 2016 (1) Turniej ju-jitsu 09 kwiecień 2016 (2) Turniej ju-jitsu 09 kwiecień 2016 (3)

 

MISTRZOSTWA POLSKI

JUNIORÓW I SENIORÓW W JU-JITSU

 

W sobotę 09 kwietnia katowicka hala MOSIR była gospodarzem Mistrzostw Polski w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło 290 zawodników z 46 klubów z całej Polski. W wyczerpującym, trwającym prawie dwanaście godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencji Fighting wywalczyli złoty, srebrny oraz cztery brązowe medale.

W klasie juniorów startowało dwóch uczniów klasy sportowej wspinaczkowo-obronno-ruchowej działającej w Gimnazjum nr 3 w Jaworznie. Patryk Urban w kategorii do 60kg walczył bardzo wszechstronnie stosując precyzyjne uderzenia oraz rzuty po przechwycie. Pewnie przeszedł eliminacje przegrywając na punkty walkę o wejście do finału. W ostatnim pojedynku Patryk zdecydowanie zwyciężył i zdobył brązowy medal. Michał Oleksiewicz swoje pojedynki toczył w kategorii do 73kg. W najliczniej obstawionej wadze nasz zawodnik dzięki skutecznym rzutom oraz trzymaniom w parterze pokonał trzech rywali i dotarł do walk o pozycje medalowe. Michał po bardzo wyrównanej walce o brąz przegrał na punkty i zajął wysoką piątą lokatę.

Trener Łukasz Proksa uważa że takie wysokie lokaty to wielki sukces uczniów naszego gimnazjum. Wysokie wyniki z pewnością będą motywacją dla wszystkich trenujących w jaworznickim klubie. Trener oraz zawodnicy wszystkie zdobyte podczas mistrzostw Polski medale dedykują Arkadiuszowi Małkowi, który doznał kontuzji oraz życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge