Wiosna sprzyja Aktywnym!

YouTube Preview Image

O tym, że aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają na lepsze samopoczucie i zdrowie, wiedzą przede wszystkim ci, którzy z tego korzystają.

Według badań naukowców aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu mają duży wpływ na efektywność naszej pracy i nauki. Wiosna, która się właśnie rozpoczęła, daje w tym względzie wiele możliwości i zachęca do działania.

Dlaczego warto zwiększyć aktywność fizyczną?

Wszyscy zgadzają się z opinią, że regularna (min. 3 razy w tygodniu) aktywność fizyczna poprawia kondycję i stan zdrowia. Ćwicząc przyspieszamy metabolizm, a co za tym idzie zmniejszamy ryzyko gromadzenia się w naszym organizmie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, zapobiegając jednocześnie zmniejszeniu masy mięśniowej. Poprawia się wydolność naszego organizmu, zwiększa pojemność minutowa płuc i polepsza wydolność krążenia. Ponadto żyjąc aktywnie obniżamy ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom cholesterolu, co zapobiega występowaniu licznych chorób, takich jak miażdżyca, zawał, udar mózgu czy osteoporoza. Nie można także zapomnieć o potężnej dawce endorfin, czyli „hormonów szczęścia”, które wydzielają się podczas aktywności fizycznej.

Jednym słowem aktywność fizyczna jest receptą na zdrowie, urodę i dobre samopoczucie.

Nie szukaj wymówek, argumentując brak aktywności brakiem czasu, zamiast jechać do pracy samochodem, wybierz środki komunikacji miejskiej i wysiądź przystanek wcześniej, docierając do celu pieszo. Pamiętaj, że zmęczenie także nie jest dobrym usprawiedliwieniem, gdyż to właśnie aktywność fizyczna najlepiej przeciwdziała jego objawom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge