Podsumowanie Lokalnej Akcji Sportowej

DSC00275 DSC00247 DSC00292 DSC00211 DSC00193 DSC00191 DSC00294Lokalna Akcja sportowa przebiegała – podobnie jak w ubiegłym roku – w trzech etapach. W pierwszym w dniu 17.03.2016 r. na sztucznej ścianie wspinaczkowej w Gimnazjum nr 3 odbyły się zawody we wspinaczce sportowej w konkurencji „na czas” dla uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3. Na starcie pojawiło się ponad 30 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły podstawowe. Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy tzn. napój i ciastko, numerek startowy oraz pamiątki. Zawody rozgrywano w 3 rundach eliminacyjnej, półfinałowej i finałowej. Przerwy między rundami uatrakcyjnili pokazami Mistrz Łukasz Proksa oraz Pan Arkadiusz Majer w pokazie fitness wraz z uczniami z klas sportowych działających w naszej szkolne o profilu obronno-wspinaczkowo-ruchowym. Wielu uczniów z naszej szkoły brało udział w organizacji imprezy, w postaci asekuracji startujących zawodników, prowadzących rozgrzewki dla startujących uczniów, a także prowadząc stoiska z informacją dla uczniów.

klasa sportowa

 

Drugi etap LAS to dzień otwarty w Gimnazjum nr 3 oraz turniej Boccia. Podczas dnia otwartego, gościliśmy w naszej placówce młodzież ze szkół podstawowych, a także ich rodziców. Gimnazjaliści  podzieleni na grupy, mieli wyznaczone w tym dniu zadania. Większość zaangażowana była podczas pokazów klasy sportowej tj. pokaz treningu interwałowego z wykorzystaniem taśm TRX oraz sprzętu fitness, pokaz wspinaczki a także prezentacja technik samoobrony na bezpiecznej macie „tatami”. Po każdym pokazie, uczniowie wraz z rodzicami mogli spróbować swoich sił w poszczególnych dyscyplinach. Młodzież naszej placówki chętnie służyła pomocą podczas prezentacji, jak również asekuracji ćwiczących.

DSC00102DSC00074DSC00047IMG_4286IMG_4284

Turniej Boccia prowadzony przez p. Marcina Sienkiewicza również cieszył się dużym zainteresowaniem.

Podczas dnia sportu, młodzież mogła wziąć udział m.in. w turnieju piłki nożnej, piłki siatkowej oraz w zabawie „twister”. Zawody urozmaicone były świetną muzyką graną przez  DJ-a, który zagrzewał uczestników do współzawodnictwa. Każdy zawodnik otrzymał upominek oraz dyplom udziału. Po wszystkich konkurencjach odbył się turniej Dodgeball – czyli gry będącej odmianą „zbijaka” – zadaniem drużyny jest zbić piłką jak największą ilość zawodników drużyny przeciwnika. Był to mecz Nauczyciele vs Uczniowie. Zacięty pojedynek zakończył się remisem. Rewanż odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

DSC_2719 DSC_2730 DSC_2742 DSC_2754 DSC_2777 DSC_2902 DSC_2943

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge