Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ

DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO

W niedzielę 22 października w Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad czterystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Nasze miasto z powodzeniem reprezentowali sportowcy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w kategorii dzieci wywalczyli osiem medali.

Wśród medalistów z Jaworzno było dwoje uczniów działającej w naszej szkole klasy sportowej. Adela Niciarz i Dawid Machna od kilku lat trenuję judo pod okiem trenera Łukasza Proksy. Od września szkolenie w klubie uzupełniają o zajęcia realizowane podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie sportowej o profilu wspinaczki i judo. Podczas zawodów nasi sportowcy skutecznie stosowali techniki rzutów w stójce oraz techniki trzymań w parterze, dzięki czemu znaleźli się na wysokich medalowych pozycjach zajmując: Adela Niciarz 1 miejsce w kategorii -40kg a Dawid Machna 3 miejsce w kategorii -41kg.

Zawody były okazją do sprawdzenia w sportowej rywalizacji swoich umiejętności oraz do oceny postępów w treningach. Wierzymy że Adela i Dawid jeszcze nie raz będzie godnie zaprezentowała naszą szkołę oraz miasto w zawodach judo. Życzymy wytrwałości w treningach oraz kolejnych sukcesów na macie.

Turniej Judo 22 październik 2017 (1) Turniej Judo 22 październik 2017 (2) Turniej Judo 22 październik 2017 (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge