ADELA NICIARZ I DAWID MACHNA MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI W JU-JITSU

 

 

W niedzielę 14 października w Bytomiu pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-jitsu. W turnieju startowali zawodnicy z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach newaza gi oraz newaza no gi. Bardzo dobrze przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno wywalczyła dwa złote oraz dwa brązowe medale.

W grupie wiekowej U12 w jaworznickiej drużynie rywalizowało dwoje uczniów klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo Adela Niciarz oraz Dawid Machna, którzy treningi w klubie uzupełniają o zajęcia judo na lekcjach wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Adela Niciarz w turnieju nie miała sobie równych w kat. -44kg oraz -48kg i pokonując kolejne rywalki została mistrzynią Polski w konkurencji newaza gi oraz newaza no gi. Dawid Machna po zaciętych bojach w kat. -42kg przegrał tylko pojedynek o wejście do finału zdobywając brązowy medal w konkurencji newaza gi. Trener Łukasz Proksa uważa, że medale mistrzostw Polski to ogromny sukces młodych sportowców z naszej szkoły i jest nagrodą za wieloletnią ciężką prace na treningach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mistrzostwa Polski w ju-jitsu (1) Turniej Ju-jitsu 06 14 październik 2018 (4) Turniej Ju-jitsu 06 14 październik 2018 (7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge