o nas

Dzień Sportu

Cześć wszystkim! Koniec roku tuż, tuż i trochę zamieszania. U nas w szkole ciągle się udzielamy. 1 czerwca mieliśmy zorganizowany Dzień Dziecka  połączony z Dniem Sportu. Było fajnie bo mieliśmy gości z innych szkół i było z kim rywalizować.  Było super. a jak u Was minął ten dzień? Podzielcie się z nami wrazeniami. Pozdrawiam!!!

21 czerwca 2012 autor: karolek.mazurek | Komentowanie nie jest możliwe

festiwal projektów

Hejka! Dawno nie pisałem bo dużo się działo. teraz nadrabiam ;-) . 29 maja odbył się w naszej szkole Festiwal Projektów programu Szkoła z klasą 2.0.. Każda grupa, a było ich kilka zaprezentowała swoje dokonania. Moja grupa pod okiem pani Dagmary i pani Ani zrealizowała projekt pt. ” Moje miejsce na ziemi”. Który miał na celu stworzenie prezentacji w Power Point o naszym regionie czyli Świętokrzyskim.   Realizowaliśmy go w kilku etapach. Najpierw odbył się rajd po miejscach pamięci narodowej w naszym mieście i z tego powstała osobna gazetka w programie Publisher. W pezentacji natomiast wykorzystaliśmy zdęcia robione przez nas, w miejscach, które sami odwiedziliśmy. Potem wszyscy pracowaliśmy nad komentarzami do zdjęć. Aby sprawdzić w czasie festiwalu wiedzę na temat naszego miasta i regionu ułożyliśmy qwiz w programie TaskMagic. zainteresowanych qwizem było dużo dlatego nasze stoisko cieszyło się powodzeniem. Całość prac nad projekt została udokumentowana zdjęciami robionymi w czasie realizacji, które znalazły się w filmiku, który z pomocą naszych Pań zrobiliśmy w Windows Mowe Maker. Inne grupy też wykonały kawał fajnej roboty. W ogóle festiwal był udany, a w czasie realizacji programu 2.o nauczyliśmy się sporo fajnych rzeczy. Pozdrawiam!!!!!!

7 czerwca 2012 autor: karolek.mazurek | Komentowanie nie jest możliwe

TIK w bibliotece

Wczoraj byliśmy z wychowawczynią i naszą panią bibliotekarką w Bibliotece Wojewódzkiej. Był to rodzaj lekcji bibliotecznej ale przy okazji zobaczyliśmy jak wygląda praca w takim miejscu”od kuchni”. Pani, która nas oprowadzała zdradzała nam tajniki funkcjonowania i korzystania z biblioteki. Nas oczywiście najbardziej zainteresowała MADIATEKA. Są tam do wypożyczenia różnego typu multimedia od muzyki i filmów po gry komputerowe, a dla ambitnych audiobooki. Nasza biblioteka posiada dość sporą ofertę dla osób niedowidzących i niewidomych własnie dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnej. Naprawdę to był fajny pomysł ta lekcja. Dla zainteresowanych polecam ten link.http://www.wbp.kielce.pl/Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23 maja 2012 autor: karolek.mazurek | Komentarzy: 4 »

Opowieści różnej treści

Hej! Jesli jestescie ciekawi co się dzieje w naszej szkole (a trochę się dzieje) zapraszamy na naszego szkolnego bloga prowadzonego przez SKO http://www.szkolneblogi.pl/blogi/zsos17kielce.

Pozdrawiam w ten majowy, ale chłdny dzień.

14 maja 2012 autor: karolek.mazurek | 1 komentarz »

Kodeks

Cały czas modyfikujemy i opracowujemy Kodeks 2.o, który powoli nabiera ostatecznego

kształtu. Oto kolejne punkty:

ž 1. Nie publikują zdjęć ani filmów uwłaczających godności innych.

ž   2.Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie korzystają   z telefonów komórkowych podczas lekcji.

ž 3. Nauczyciele naszej szkoły są zawsze otwarci na pomysły uczniów dotyczące wykorzystania TIK w nauce.

ž  4.Uczniowie naszej szkoły mogą pomóc nauczycielowi w rozwiązywaniu problemów technicznych w pracy z komputerem.

ž 5. Nauczyciele naszej szkoły ułatwiają uczniom uczenie się poprzez wskazywanie internetowych narzędzi i zasobów typu, strony , programy, filmy, gry edukacyjne.

ž  6. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z komputerów nie tylko na lekcji informatyki ale również w czytelni szkolnej i wielu innych pracowniach wyposażonych w komputer i tablicę interaktywną.

11 maja 2012 autor: karolek.mazurek | 1 komentarz »

Przyjemne z pożytecznym

Dziś miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pt.” Życie i działaność Janusza Korczaka”. Ja i kolega przygotowaliśmy dwie prezentacje multimedialne w PowerPoint. Oczywiście korzystaliśmy z różnych stron internetowych i podaliśmy je jako żródła informacji. W taki sposób można dużo się nauczyć nawet jak się nie chce bo tworzenie takiej prezentacji to fajna sprawa. No i efekt był chyba niezły bo obydwaj otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie. Tak więc TIK to przyjemne z pożytecznym.

10 maja 2012 autor: karolek.mazurek | Komentowanie nie jest możliwe

TIK na codzień

Hej! Po majowym odpoczynku ruszamy do pracy. Zbieramy po woli w całość nasze

projektowe działania. Dużym ułatwieniem w naszej pracy jest kontakt emailowy po między

osobami  zaangażowanymi w projekt. Przesyłamy sobie różne informacje i zdjęcia, które

potem obrabiamy do naszego folderu. Pamiętamy oczywiście o prawach autorskich i dlatego

zdjęcia głównie robimy sami.

8 maja 2012 autor: karolek.mazurek | Komentowanie nie jest możliwe

Jesteśmy w trakcie realizowania kolejnego zadania związanego ze Szkoła z klasą 2.0. Na razie zbieramy materiały do folderu o naszym regionie. Trochę wiosna nas rozleniwia ale damy radę. Pozdrawiam!

27 marca 2012 autor: karolek.mazurek | Komentarzy: 2 »

Z nowym rokiem, nowym krokiem…

5 stycznia 2012 autor: karolek.mazurek | Komentarzy: 3 »

DEBATA

1 grudnia w naszej klasie odbyła się debata na temat kodeksy 2.0. Oto niektóre z naszych zasad:

1.  W naszej szkole uczniowie korzystają z Internetu w celu rozwijania swoich zainteresowań oraz komunikowania się z przyjaciółmi przez portale społecznościowe.

2.W naszej szkole uczniowie korzystają ze wszystkich dóbr Internetu w sposób legalny, zachowując prawa autorskie.

3.   W naszej szkole uczniowie dbają o bezpieczeństwo danych osobowych swoich i innych, nie podszywają się pod inne osoby.

4.    Uczniowie naszej placówki pamiętają o kulturze języka, nie używają obraźliwych określeń i tekstów.

5.    Uczniowie w naszej szkole korzystają z TIK w celu zdobywania nowych umiejętności i wiedzy samodzielnie przygotowując się do zajęć.

2 grudnia 2011 autor: karolek.mazurek | Komentarzy: 3 »
css.php