Języki mediów

1. Gdybyśmy mieli zaprezentować za pomocą programu telewizyjnego informacje na temat spędzania wolnego czasu przez młodzież w naszej miejscowości, to pokazalibyśmy różne filmiki, ukazujące młodzież spędzającą czas wolny.

2. Za pomocą tekstu w dzienniku ogólnopolskim napisalibyśmy krótką informację, o tym jak czas wolny spędzają uczniowie naszej szkoły. Umieścilibyśmy relację z uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych i realizowanego hobby.

3. Za pomocą artykułu na blogu dodalibyśmy zdjęcia z np. treningów sportowych, czy zajęć kulturalnych. Pokazalibyśmy jak spędzamy wolny czas.

4. W audycji radiowej wykorzystalibyśmy odpowiednią muzykę, adekwatną do tytułu naszego przekazu, czyli „Czym zajmuje się młodzież w wolnym czasie w danej miejscowości”.

Aby nasz przekaz za każdym razem był tak samo atrakcyjny, uzupełnialibyśmy go o nowe informacje, zdjęcia, grafikę i filmy. Czasem zmienialibyśmy sposób przedstawiania informacji ogłaszając konkursy. Staralibyśmy się nie powtarzać tych samych treści i szukać nowych tematów. W naszych przekazach staralibyśmy się nie nudzić dorosłych informacjami, które dotyczą młodszych- dostosowywać informacje do odpowiednich grup wiekowych.

                                                    Najważniejsze wytyczne

1. Programu telewizyjnego: obraz- filmy, zdjęcia; dźwięk- muzyka, głos lektora.

2. Tekstu w gazecie: słowo drukowane, wielkość i styl czcionki.

3. Artykuł na blogu: jasny przekaz, wybór interesujących tematów.

4. Audycja radiowa: odpowiednia modulacja i barwa głosu, różne efekty dźwiękowe, ciekawa muzyka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge