Schratchowe szaleństwo!

 

Dla wielu, słowo „programowanie” kojarzy się ze skomplikowanymi komendami w języku obcym i generalnie budzi lęk i strach, ze to dobre, ale dla uzdolnionych uczniów. Zajęcia ze schratch-em  pokazały, ze  programować może naprawdę każdy!  Intuicyjny język pozwalający w prosty sposób  tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne programy – to jego ogromne atuty. Do tego jak dołoży się  błyskawiczny efekt, ma to niebagatelne znaczenie w świecie szybkiego tempa i  konkretnych rezultatów. Praktycznie nie ma nikogo z klas  drugich, które w mniejszym lub większym stopniu nie zachwyciłyby się nim. przyjazna grafika, łatwość edycji, darmowy, ogólnodostępny program łatwy w obsłudze, dający możliwość  łączenia nauki i zabawy, wizualizacja itd- można wymieniać i wymieniać. Aż żal się rozstawać…..

schratchoweszalenstwo45 (1) schratoweszalenstwo1 schratoweszalenstwo2 schratoweszalenstwo3IF IF IF

One thought on “Schratchowe szaleństwo!

  1. Witajcie,

    cieszę się, że programowanie was wciągnęło. Tak, jak piszecie, to nie jest zbyt skomplikowany program i pozwala oswoić się z programowaniem.
    Brawa za wasze wpisy na blogu!

    Kasia, CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge