„Żyj smacznie i zdrowo”!

Żyj smacznie i zdrowo to kolejna z czterech kampanii, która została przeprowadzona w naszej szkole. Jest poświęcona promocji zdrowego trybu życia, racjonalnego żywienia i smacznego gotowania. Akcja edukacyjna marki Winiary prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności jest w naszej szkole prowadzona  kolejny raz dzięki zgłoszeniu szkoły do programu przez nauczyciela chemii- panią Emilie Nowacką. Poprzez zajęcia dydaktyczne, akcję plakatową, spotkania z ciekawymi  ludźmi, wspólne wykonywanie potraw, zajęcia zumby, przygotowanie filmu edukacyjnego i inne działania przygotowane w ramach kampanii pani Emilia Nowacka i Marlena Kowalska  promowały regularne jedzenie śniadania, obiadu i kolacji oraz ruch. Okazuje się ze regularne jedzenie pięciu posiłków dziennie i zmiana nawyków żywieniowych nie muszą być trudne. Jeśli dodać do tego prosty przepis i odrobinę ruchu, mamy smakowite posiłki dzień po dniu. Dzięki darczyńcom, którzy włączyli się do działań podjętych przez nauczycieli, udało się zorganizować wiele inicjatyw dla uczniów, rodziców                        i społeczności Rzgowa. Mamy nadzieję, ze biorąc udział w tej akcji, nie tylko poprawi się jakość żywienia, ale świadomość, ze to co jemy i jak żyjemy ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
DSC_0056 DSC_0103 DSC06916.ARW DSC_0224 DSC_0191 DSC_0105 DSC_0202

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge