Kampania-”Postaw na rodzinę”.

4 czerwca, będzie jedną z wielu dat, które zapiszą się pięknymi zgłoskami do kart historii naszej szkoły. Tego dnia połączone siły GKdsRPA, GOSTiR-u, GOK-u, Gimnazjum      im. Kazimierza Jagiellończyka, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego          w Guzewie, Szkoły Podstawowej  w  Kalinie oraz ZHP w Rzgowie pod kierunkiem pedagoga naszej szkoły  działały na rzecz rodzin z terenu gminy Rzgów. Wszystkie działania wychodziły z przesłaniem, ze  warto postawić na rodzinę, by ustrzec  najmłodsze pokolenie przed podejmowaniem  ryzykownych zachowań. Podczas pikniku w hali sportowej dzieci i młodzież szalała na zjeżdżalniach, trampolinach i innych dmuchanych cudach. Równolegle odbywały się konkursy sportowe w przeciąganiu liny,  w  skokach przez skakankę, rzutach do celu oraz innych zabawach sprawnościowych dla małych i dużych oraz  ich rodzin. Ci co nie chcieli realizować się w zawodach sportowych, mieli możliwość malowania palcami, mogli także lepić w  glinie. Oczywiście nie zabrakło działań na scenie. Tutaj królowały kabarety,wokaliści, gitarzyści i tancerze. Cudownie rozkołysały publiczność wykonania znanych piosenek w wykonaniu grupy wokalnej „Sempre Cantare”, przepięknie rozśpiewała się hala sportowa z grupą gitarową przy znanych wakacyjnych przebojach. Dobra dawka humoru uruchomiła uśpione pokłady  uśmiechu za sprawą  Zawiszy Czarnego i strażnika pól grunwaldzkich, który postanowił nie  wpuścić rycerza bez regulaminowego hełmu. Tyle samo jak nie więcej śmiechu było zasługą wykonujących skecz, którego akcja rozgrywała się na poczcie    ale  i  opowieści o rodzinie na dobre i na złe. Natomiast mega dawka energii i uśmiechu  udzieliła się wszystkim po zumbie. Nie było nikogo, kto siedziałby na trybunach. Przy „Leila” Mario Bischina, „Gimie, Gimie” Berniego Meana,  „My słowianie” Donatana i Cleo    i innych numerach  po prostu się nie dało spokojnie siedzieć. Obok działań na hali, przed nią grillowały się pyszne kiełbaski,  odbywały się zabawy z harcerzami, w których dzieci zdobywały sprawności strzelania z łuku, rozkładania namiotu, wbijania gwoździ i inne.

Ten dzień pokazał, ze rodzina ważna jest nie tylko od święta, nie tylko na zdjęciu.           Ta chwila dała impuls, siłę i pomysł do wspólnych rodzinnych działań, do aktywnego spędzania czasu, okazywaniu sobie czułości, rozmowy.  Podjęte działania w ramach kampanii  ”Postaw na Rodzinę”, które mieliśmy przyjemność współtworzyć były wspaniałym wydarzeniem dla rodzin z terenu Gminy Rzgów.

_MG_9685 - Kopia _MG_9688 - Kopia DSC_0105 - Kopia DSC_0169 - KopiaDSC_0241.NEF - Kopia DSC_0260 - Kopia IMG_0016 - Kopia
IMG_9569
IMG_9571

IMG_9516 - Kopia

IMG_9581 - Kopia IMG_9586 - Kopia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge