Zgodnie z tradycją naszej szkoły w pierwszy dzień wiosny obchodzimy tzw. „Ekonomalia”. Jest to uroczystość, która w zabawny i przyjemny sposób pozwala nam spędzić ten dzień w murach naszej szkoły. Także w tym roku, w dniu 20 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, młodzież  ”Ekonomika” wzięła udział w obchodach i zaprezentowała wybrany skecz z repertuaru polskich kabaretów lub przygotowała teledysk do wybranego przez siebie utworu muzycznego. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, oglądając popisy uczniów, którzy za sprawą działań kabaretowych min. napadali na ZUS, organizowali nauki przedmałżeńskie, byli na wywiadówce czy też pod namiotem. Dzięki temu mięliśmy również okazję odkryć wiele nowych talentów artystycznych wśród naszej społeczności szkolnej.
Teledysk do piosenki Karoliny Czarneckiej „Hera, koka, hasz, LSD” został stworzony przez klasę 1 TOT na potrzeby święta „Ekonomalia 2015”, a wyreżyserowany i zmontowany przez Anię Zakrocką. Uczniowie przedstawili własną, ciekawą i nowatorską wersję tego utworu. W oryginale mamy przedstawiony obraz stypy po zmarłym narkomanie. Dowiadujemy się o tym ze słów „wszyscy święci zaczęli z nim ćpać”. Klasa 1TOT przedstawiła ten fakt jako wizję osoby pod wpływem narkotyków. Obraz został przedstawiony oryginalnie z wykorzystaniem szeregu filmowych efektów specjalnych. W teledysku Karoliny Czarneckiej mamy jedynie do czynienia z rodziną zmarłego narkomana, natomiast fabuła wideoklipu uczniów wyraźnie nawołuje do nie zażywania narkotyków, o czym świadczy ostatnia scena. Świetny film profilaktyczny, poruszający bardzo poważny temat narkomanii został entuzjastycznie odebrany przez całą społeczność „Ekonomika”. A o to owoc ich ciężkiej pracy :YouTube Preview Image.

Warto również dodać, że w tym roku dodatkową atrakcją jaką mogliśmy podziwiać podczas „Ekonomaliów” było zjawisko częściowego zaćmienia słońca, które w naszym kraju można rzadko podziwiać, ponieważ poprzednie takie zjawisko miało miejsce 2011 roku. Przypuszcza się, że kolejne takie zjawisko będzie miało miejsce za ok .11 lat.

Cała impreza zakończyła się podziękowaniami dla artystów, oraz słodkim upominkiem dla każdego ucznia na osłodę dnia.  Pogoda tego dnia nas nie zawiodła, ponieważ słoneczna pogoda rozpieszczała nas od wczesnego ranka po późne popołudnie.

A o to kilka fotek :

ekonomalia 1

ekonomalia 2

ekonomalia 3

ekonomalia 4

ekonomaalia 5

ekonomalia 6

ekonomalia 7

ekonomalia 8

ekonomalia 9

ekonomalia 10

ekonomalia 11

ekonomalia 12

ekonomalia 13

ekonomalia 14

Artykuł przygotowany przez Aleksandrę Morawską.