14 listopada 2014r. o godzinie 20.00 rozpoczęła się II Noc Filmożerców na Sali Gimnastycznej w ZSEA. Przygotowania szły pełną parą już od godziny 19.00, a wraz z nimi zjawili się pierwsi filmożercy! Sponsorami imprezy  była Radna Rady Miasta – pani Alicja Wapińska, oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole.

Już na początku zabawy pojawił się redaktor Telewizji Kablowej SM w Kole i przeprowadził wywiad z pomysłodawcą wydarzenia, Michałem Świerszczem, uczniem klasy 4TG. Po godzinie 20.00 był już prawie komplet widowni. Sala wypełniona była materacami, kocami, poduszkami oraz żywnością i innym asortymentem, zabranym przez uczniów z przeróżnych szkół, których z przyjemnością ugościliśmy w naszej Sali Gimnastycznej. Opiekunami zostali pracownicy naszej szkoły, a mianowicie – pani Magdalena Przybylska, pani Paulina Gburska, pani Liliana Wojnicka – Rusek, pani Ewa Dolaczyńska, pan Piotr Oporski, ksiądz Szymon Jastrzębski, oraz pani Anna Malicka, pani Monika Dudek i pani Anna Polichnowska, które w szczególności wpierały zorganizowanie pokazu. Przed rozpoczęciem nocnego seansu, przybyła do nas Radna Rady Miasta, pani Alicja Wapińska, życząc nam udanego wieczoru, a także fundując nam posiłek w postaci pizzy. Gdy rozpoczęła się filmowa noc, każdy oglądał filmy z zaciekawieniem, przy serkach wiejskich, którymi obdarowała nas również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, dzięki wstawiennictwu Pani Anny Polichnowskiej.

Po każdym filmie odbywało się kilka minut przerwy, podczas których uczniowie mile spędzali czas, uczestnicząc w konkursach organizowanych przez pomysłowego Sebastiana Estkowskiego z klasy ITG. O godzinie 8.00 udaliśmy się do domów. Emocje były niesamowite, czas ten na pewno zapamiętamy na długo. Mamy nadzieję, że w naszej szkole będzie więcej tak udanych wydarzeń jak II Noc Filmożerców.

YouTube Preview Image

film