26 maja 2011

Jak wróciliśmy do szkoły po zielonej szkole na matematyce rozwiązywaliśmy zadania, aż nagle słyszymy 3 dzwonki, które oznaczają alarm przeciwpożarowy !! Wszyscy na początku spanikowali, ale na szczęście kiedy już wszyscy wyszli na boisko okazało się, że to tylko ćwiczenia ! Uff.. Było gorąco. !  Okazało się, że jednym ze strażaków „ratujących” naszą szkołę był nasz dawny wychowawca. Oprócz sztucznego dymu Strażacy pokazali nam sztuczkę którą wykonywał pies, który ratował ludzi na Haiti. Ta sztuczka polegała na tym, że jeden z uczniów ukrył się w rowie ;) a pies ratownik go znalazł poznając Jego zapach jedynie przez poznanie zapachu bluzy ukrytego ucznia.

MiŚka (=^.^=)

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
26 maja 2011

Witajcie ! ;)

Wiadomości prosto z Krzeszowa!! :

Właśnie wróciliśmy z Zielonej Szkoły. Mimo niezbyt pięknego „hotelu” było bardzo fajnie oczywiście oprócz faktu, że nie mieliśmy INTERNETU ! Ale na szczęście już wróciliśmy i nasze bloogi zaraz zostaną uzupełnione ;)

Na Zielonej Szkole zwiedziliśmy dużooooo miejsc (niektóre były interesujące.. niektóre oczywiście mniej). Oprócz zwiedzania okolic Krzeszowa w Polsce to także byliśmy w Czechach !A tam zwiedzaliśmy :

Skalne Miasto i Safari Zoo

Według mnie najciekawsze było Safari Zoo ! Było tam na prawdę świetnie !

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej o Zoo tutaj macie link do ich strony internetowej :

http://www.zoodvurkralove.cz/en/

Polecam i pozdrawiam MiŚka ; *

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
5 maja 2011

Udało się ! Mamy GAZETKĘ ! Podczas tworzenia gazetki towarzyszyło nam wiele emocji (nie tylko nerwy ) ;) . W gazetce znajdziecie między innymi :

- ” Z Życia szkoły”

- „Wierszykomianię”

- „Język internetowy”

- „Wywiad z Panią Justyną O.”

- „Sprawozdanie z wizyty w Urzędzie Miasta.”

- „Muzyczne informacje o Alici Keys” ;)

- „Sprawozdanie z wizyty w Muzeum Herberta”

- „Informacje związane z tradycją Wielkiej Nocy”

- „Adele vs Duffy”

- „Humor Szkolny”

- „Krzyżówka Matematyczna”

Zapraszamy do przeczytania naszej gazetki. Tutaj jest link:

http://www.sp71.lodz.pl/view/files-news//005/18//gazetka_1.pdf

Pozdrawiam MiSka ;*

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
5 maja 2011

Pewnego dnia czytając gazetę łódzką, nasza koleżanka zauważyła bardzo ciekawy artykuł. Nasza Pani Dyrektor, Małgorzata Z., została nowym dyrektorem Wydziału Edukacji!!! To również oznacza, że opuszcza naszą szkołę. :-( Na początku wicedyrektor szkoły Małgorzata K. (również nasza Wychowawczyni :-) ) została p. o. (pełniącą obowiązki). Następnie odbył się konkurs na dyrektora szkoły. Wygrała Nasza Pani Wychowawczyni!!! :-D Została tylko kwestia wicedyrektora. I tu również miła niespodzianka. Została nią Pani Iwona K., nasza wychowawczyni z klas I-III!!! :-D Teraz w dyrekcji mamy dwie Panie wychowawczynie. :-)

Cieszymy się razem z Nimi i życzymy dalszych sukcesów. Powodzenia! :-)

Zuzka i MiŚka

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
5 kwietnia 2011

Dzisiaj odbył się egzamin szóstoklasisty. Prawie wszyscy panikowali! Ja się bardzo denerwowałam, przez całą noc nie spałam, a jak już przyszłam do szkoły strasznie bolał mnie brzuch. Zadania nie były trudne,   praca stylistyczna była dziwna. Trzeba było opisać znaczek pocztowy. Najgorsze było to, że ten znaczek był czarno-biały  i nie można było opisać kolorów.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze napisali ten sprawdzian i będą zadowoleni ze swoich wyników !

Pozdrawiam i trzymam kciuki MiŚka . ;)

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
23 marca 2011

Za mną już pierwszy artykuł! Uff…. Najpierw znalazłam informacje w internecie i zredagowałam tekst, który przesłałam pani od polskiego do korekty. Zatwierdzony tekst został przekazany drogą e-mailową do „redaktora naczelnego”, czyli naszej pani wychowawczyni. Efekty naszej pracy zobaczymy w gazetce, która ukaże się w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Zuza ;)

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
23 marca 2011

Witajcie!

Jak wiecie pracujemy nad szkolnym projektem – gazetką. Poczyniliśmy już pierwsze kroki w tej kwestii. Mamy już większość artykułów do pierwszego numeru. Uff….. Maciek i Kamil próbują za pomocą aparatu i kamery uchwycić najciekawsze momenty z życia naszej szkoły. Większość zebranego materiału fotograficznego zostanie umieszczona w gazetce, a część przedstawimy na festiwalu nauki pod postacią wystawy fotograficznej.

MiŚka i Zuzka :) :)

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
11 marca 2011

Dzisiaj mieliśmy zaliczenie piosenki na muzyce. Dla niektórych osób to nie był problem, ponieważ byli na każdej lekcji od początku semestru, ale dla mnie… Niestety od początku semestru byłam chora i na lekcji przed zaliczeniem dowiedziałam się o istnieniu tej piosenki, więc nauczenie się jej w tydzień było sporym wyzwaniem ;(  Nawet nie znałam dobrze melodii… Ale na szczęście mamy INTERNET !! Jak tylko wpadłam na ten pomysł weszłam na stronę gdzie było możliwe odsłuchanie wersji tej piosenki w karaoke, a ja na szczęście miałam tekst. Mogę powiedzieć spokojnie, że INTERNET uratował mi życie ! =*

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
11 marca 2011

Szkoła z klasą 2 zero

Najfajniejsza jest kolego.

Uczy nas samodzielności

Korzystania z technologicznych nowości.

Dba o nasze myślenie

I edukacyjnych projektów tworzenie.

Rozwija nasze TIK-owe umiejętności

Dzięki Internetowi, który ma ogromne możliwości.

Uczy nas poszukiwania, eksperymentowania,

Mobilizuje do nowoczesnego działania.

Z roku na rok, dzięki szkole z klasą,

Szkoły na lepsze się zmieniają i w tyle nie zostają.

Koniec więc z nudą w polskiej szkole,

Ja w takiej, jak szkoła z klasą, uczyć się wolę.

W niepamięć idzie tablica i kreda,

Bo na niej prezentacji pokazać się nie da.

Niech w szkołach pojawią się e-podręczniki,

A nasze osiągnięcia odnotowują e-dzienniki.

Lecz pamiętacie, że wszystkie nowości

Niosą za sobą pewne wątpliwości.

Dlatego TIK-a używaj świadomie,

By od nadmiaru techniki nie zawróciło Ci się w głowie.

Bądź rozsądny zawsze i wszędzie,

A TIK nie wrogiem, lecz przyjacielem Twoim będzie.

 

Dziewczyny VIc !!!!!! ;)

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
9 marca 2011

Hej, dzisiaj przedstawię Wam propozycję Naszej gazetki .  Proszę o komentarze, dzięki którym będziemy mogli wprowadzić innowacje !

Najpierw może zacznę od tytułu. Po długich dyskusjach i uzgodnieniach zdecydowaliśmy się na nazwę ‚TIK-owa szkoła” Podoba Wam się ?  Już podzieliliśmy się na grupy redakcyjne. Będziemy pisać między innymi o  Muzyce, Sporcie, Newsach, Przyrodzie i oczywiście o TIK-u !  Redaktorem Naczelnym będzie nasza ulubiona Wychowawczyni, natomiast spójność naszych tekstów sprawdzać będzie nasza (także bardzo lubiana) Pani od języka polskiego. Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, bo mam nadzieję, że odwiedzicie naszą GAZETKĘ INTERNETOWĄ!   Serdecznie zapraszamy, mamy nadzieję, że zaczniemy od kwietnia. Dokładniejsze informacje pojawią się w najbliższej przyszłości ! ;)

Zapraszam i pozdrawiam MiŚka ! :)

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |

css.php