Niby za nami a wszystko jeszcze przed ;)

autor: dnia: 28 kwietnia 2011

Cześć ..! To już po ; Świętach  Wielkanocnych  i  po feriach  co prawda jeszcze parę dni wolnego nas czeka. Z czego wszyscy się bardzo cieszą . Jakiś czas temu  nasza wychowawczyni zadała nam projekt . Już pisze o co chodzi , cała klasa została podzielona na trzy grupy każda z grup dostała kartę pracy i termin , termin pracy jest ten sam 20 IV 2011 . Moja grupa nie jest taka spora bo tylko dwie osoby tzn. Ja i Paulina moja koleżanka z klasy . Temat jest w miarę trudny moim zdaniem . Fajne jest to że nie polega to na projekcie multimedialnym lecz  wybrana osoba z grupy musi umówić się na wywiad . Jednym wielkim minusem jest to że jeżeli się nie wykona projektu czyli nie skończy się go w terminie wtedy grupa nie ma tego zaliczonego . ;/ Wszystko jest fajne ale nie myślałam ,  że tyle przed nami pracy co prawda dopiero  zapisałam pytania a na wywiady i ich terminy umawiam się z nauczycielami dopiero jutro ;) . Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze . Co do projektu napisze na blogu dopiero Kiedy będzie wszystko gotowe .

Musimy wszyscy nie tylko moja grupa ale i inni trzymać się siebie , plus taki , że nieważne kogo poradzę się co do projektu zawsze uzyskam odpowiedzi.

Następny wpis będzie niedługo .

Hej ;) Karolina

Kodeks Spisany na Debacie ;)

autor: dnia: 25 stycznia 2011

Dołączam wpis ;>

POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE TIK W SZKOLE

Propozycje do zadania pierwszego:
Prace domowe skanowane na stronę internetową dla nieobecnych uczniów. Wyznaczanie jednego dyżurnego dziennie który wykona tę pracę. Blog każdej klasy. Pisanie prac domowych na komputerze. Korzystanie z płyt dołączonych do podręcznika. Założenie nauczycielskiej poczty, na której będzie można obejrzeć zadania dodatkowe. Założenie skrzynki mailowej dla każdego poziomu klas. Uczniowie z dysgrafią piszą prace domowe lub sprawdziany na komputerze.

Propozycje do zadania drugiego:
Porównywanie informacji z różnych źródeł Internetowych. Wszystkie przykłady zachowań antyspołecznych należy zgłosić nauczycielowi. Wykorzystanie zasobów sieci z zapisaniem bibliografii. Wykorzystanie słowa copyright. Stworzenie na stronie internetowej szkoły bazy stron, wykorzystywanych  w nauce różnych przedmiotów. W szkole rozrywka multimedialna jest możliwa dopiero po wywiązaniu się z prac obowiązkowych. Korzystając ze zdjęć z Internetu piszemy bibliografię.

Propozycje do zadania trzeciego:
Nie ściągamy nielegalnych informacji, podajemy źródła

Propozycja do zadania czwartego:
Prezentacje multimedialne na tematy poruszone na lekcjach. Utworzenie kółka gazetkowiczów uzupełniających informacje na stronie szkoły za pośrednictwem nauczyciela.

Propozycje do zadania piątego:
Zapewnienie dostępu do Internetu uczniom nie posiadających sieci w domu. Pozyskanie komputerów z własnych zasobów w celu odbycia lekcji informatycznych. Zorganizowanie jednej lekcji multimedialnej w miesiącu.

Propozycje do zadania szóstego:
Nie umieszczanie zdjęć prywatnych bez zgody osób występujących na fotografii. Zorganizowanie lekcji informatyki oraz wykonanie prezentacji multimedialnej na temat bezpieczeństwa w sieci. Spotkania z policją. Nie nawiązywanie podejrzanych znajomości. Stosujemy zaporę Firewall do ochrony przeciwwirusowej.

Propozycje do zadania siódmego:
Zorganizowanie kursu komputerowego dla dziadków prowadzonego przez  uczniów. Kurs nauczy podstaw obsługi komputera. Prezentacje multimedialne mające zainteresować sarsze osoby PC.

Jest to bardzo interesujące. Warto przeczytać!

Polecam ! Karolina ;)

Dzień poświęcony kodeksowi Szkoła z klasą 2.0

autor: dnia: 18 stycznia 2011

Jak sami wiecie dzisiejszego dnia odbyła się debata szkolna poświęcona kodeksowi  ” Szkoła z klasa 2.0″.

Dzień zaczął się ekscytująco , kiedy ja i inni wybrani przez naszą wychowawczynię czyli Łukasz , Aneta ,  Żaneta przyszliśmy do szkoły musieliśmy spotkać się przed debatą w bibliotece  aby zaznaczyć z naszego kodeksu punkty na których najbardziej nam zależy . Czas szybko minął  , gdy trzy klasy ; 2a , 3c , 1a  przyszły razem z wychowawcami wtedy nasza pani opowiedziała nam zadanie jakie mamy dokonać co więcej zostaliśmy podzieleni na cztery grupy ,  każda grupa musiała zapisać swoje propozycje na dany punkt.Grupy miały swoich opiekunów  , którzy pomagali nam i zatwierdzali nasze propozycje by potem nie było problemów . Również został wybrany sekretarz , nasz kolega Wojtek  , który zapisywał  co się dzieje na debacie . Gdy już grupy zapisały  swoje propozycje , złożyliśmy stoły, wyznaczyliśmy osobę , która zapisywała  punkty . Pani czytała punkty a grupy przedstawiały swoje propozycje . Po omówionym siódmym punkcie i zapisaniu go do biblioteki przybył Pan Dyrektor , Pani Aneta przedstawiła projekt . Panu  Dyrektorowi z tego co ja widziałam bardzo się podobało , uśmiechając się  powiedział , że będziemy dążyć do tego aby chociaż połowa z  naszych propozycji została zrealizowana. Na koniec otrzymaliśmy prezenty w postaci takich przypinek na bluzkę . Po czym udaliśmy się na lekcje . Na ostatniej lekcji była godzina wychowawcza , na której rozmawialiśmy o wydarzeniach z dzisiejszego dnia .  Było bardzo miło ;) .

Serdeczne pozdrowienia przesyła uczestniczka debaty Karolina .

Debata Szkolna 17.01.2011r.

autor: dnia: 14 stycznia 2011

Na początku mojego  wpisu chciałabym sprostować jedną sprawę a mianowicie chodzi o debatę szkolną miała się ona odbyć,21.o1.11r. lecz została przyśpieszona i odbędzie się 17.01.2011roku. Na tą debatę przygotowywaliśmy się spory czas . Na debatę  zostaną wybrane osoby z klasy, które najlepiej piszą bloga. Zadaniem wybranych osób będzie przedstawienie innym , nasz kodeks . Kiedy wszyscy wywiążą się z postanowionego im celu  czyli przedstawienia kodeksu ‚ Szkoła z klasą 2.0 ” wtedy zostanie wybrany najlepszy  i punkty znajdujące się na nim zostaną spisane ;) . Jesteśmy dumni że nasza klasa stała się zgraną paczką .

Serdeczne pozdrowienia . Karolina ;)

Debata..21.01.11roku

autor: dnia: 23 grudnia 2010

Dnia 21.01.2011 r. nasza klasa Ib wraz z innymi rozpoczynamy Debatę na temat projektu ” Szkoła z klasą 2.0″  będzie to rozmowa , na której klasy będą miały za zadanie przedstawić proponowane punkty , które wcześniej zostały już omówione. Zapewne niektórzy z was nie wiedzą lub też nie domyślają się iż ten projekt trwa rok .

Niełatwo będzie skrócić i zapisać najważniejsze informacje . Moim zdaniem debata ta zbliży klasy oraz nauczy nas jak pracować w większym gronie.  Kiedy już dojdziemy do setna sprawy czyli już omówimy , wybierzemy i skrócimy wtedy będziemy mogli zapisać to na papierze . Największym plusem jest to że nie jesteśmy sami gdyż niektórzy nauczyciele są zaangażowani tak bardzo jak my jesteśmy. Dokładnie nie wiem wszystkiego , wiem ,że jesteśmy na bardzo dobrej drodze jeszcze wiele przed nami , ale damy radę wraz z pomocą nauczycieli.

Najserdeczniejsze Pozdrowienia przesyła Karolina !

PS. Chciałabym aby więcej szkół brało udział w różnego rodzaju projektach gdyż to jest bardzo fajne i miłe uczucie. ;)

Świąteczne życzenia dla czytelników !

autor: dnia: 23 grudnia 2010

Drodzy czytelnicy !

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość !!
Nadchodzący rok będzie dla niektórych dobry a dla innych
zły dlatego życzę wam wszystkim abyście na ten  Nowy rok zebrali siły i zaczęli go jak najlepiej ;*.
Moim planem na Sylwester jest pojechać do mojego rodzinnego miasta Pruszkowa i tam spędzić czas z moją rodziną ;) .
Najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia przesyła Karolina !

Ostatnie trzy punkty projektu ” Szkoła z klasą 2.0 „

autor: dnia: 1 grudnia 2010

Na ostatniej godzinie wychowawczej , która odbyła się w bibliotece , omówiliśmy z klasą trzy ostatnie punkty ,które nosiły nazwę ; „Komputery pod ręką ” , ” Bądź bezpieczny w sieci ” i ” Nauczcie tego dorosłych „. Tymi punktami zajmowaliśmy się całą godzinę  , więc jak sami widzicie jest to dosyć trudne do zrobienia …  Z przyjaciółkami i nie tylko doszłyśmy do wniosku , że przed nami jest dosyć długa droga do końca ,  ale są zauważalne postępy . Ten projekt ” Szkoła z klasą 2.0 ” przybliżył naszą całą grupę .  Jakbym miała coś dodać do mojego wpisu  to tylko , to , że bardzo polecam  takie projekty itp.. , iż właśnie one mają spory wpływ na klasę .

  • Czekam na komentarze , chciałabym abyście podzielili się ze mną swoimi opiniami .                                                                   KAROLINA!

Siedem , ważnych punktów ;)

autor: dnia: 29 listopada 2010

Kiedy zaczynaliśmy wszyscy bardzo się cieszyli . Klasa została podzielona na dwie grupy za i przeciw, grupa za mówiła jakie są plusy danego tematu , natomiast grupa przeciw miała co innego do powiedzenia. Na początku opracowaliśmy cztery punkty , niestety tylko tyle zdążyliśmy gdyż zabrakło czasu na dalsze trzy .Kilka sekund po rozpoczęciu byłam pod wrażeniem , wszyscy mieli coś do powiedzenia  , nawet tacy , którzy uważali ten projekt za bezsensowny .Nasza koleżanka zapisywała pomysły klasy na kartce , w punktach . W między czasie  pani z biblioteki robiła nam zdjęcia , kiedy byliśmy bardzo skupieni.Tak jak już we wcześniejszym tekście wspomniałam ten projekt jest bardzo ważny dlatego poświęcamy mu dużo czasu jak nie w szkole to ,w domu..;)Na następnej godzinie wychowawczej czyli już jutro ( 30.11.2010r. ) zrealizujemy trzy następne punkty.

Karolina!

Początki projektu „Szkoła z klasą 2.0″

autor: dnia: 25 listopada 2010

Mam na imię Karolina , lat 14. Bloga prowadzę od  Października z całą moją klasą  Ib . Razem z naszą wychowawczynią pracujemy nad  projektem „Szkoła  z klasą 2.0″ jest on na tyle ważny , iż ocena z niego zostanie wpisana na koniec trzeciej klasy. Na ten projekt poświęcane są nasze godziny wychowawcze na , których prowadzimy poważne dyskusje i dowiadujemy się ile możliwości ma internet.Do każdego pomysłu podchodzimy z powagą. Dzięki pomysłowi naszej pani możemy poczuć jak naprawdę prowadzi się bloga .

CZEKAJCIE NA DALSZE WPISY!!

Karolina!

css.php