Inspirujący teledysk

Każdego dnia powstają teledyski. Wiele z nich jest dobrych. Dlatego trudno byłoby wybrać jeden najlepszy. Jednakże choć inspirują i motywują to nie zawsze pozostają w pamięci na dłużej.

Teledysk, który wybrałam to „Thriller” Michaela Jacksona. Teledysk, który większość zapewne przynajmniej raz widziała w swoim życiu.

Dlaczego Michael Jackson ?

Ponieważ teledyski do piosenek Jacksona nie były zwyczajnymi teledyskami. Każdy z nich był świetnie zrobiony i opowiadał jakąś historię.Można powiedzieć, że tak naprawdę to były raczej krótkie filmy.

Dlaczego „Thriller” ?

Ponieważ w tym teledysku wszystko się zgadza. Wszystko jest na swoim miejscu.

Klip ma fabułę „starego” horroru, który tak naprawdę jest bardziej śmieszny niż straszny. Charakteryzacja jest genialna. Zombie wyglądają doprawdy „uroczo” :) Oczywiście sama piosenka jest fenomenalna. A w dodatku ta choreografia dopracowana w każdym szczególe.

Jego reżyserem jest John Landis. Powstał w 1983 roku, ale sądzę że jego oglądanie nigdy się nie znudzi. Co więcej w 2006 został nawet wpisany do księgi rekordów Guinessa jako „teledysk, który odniósł największy sukces”.

https://www.youtube.com/watch?v=sOnqjkJTMaA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge