Już jutro, już za kilka godzin…

pizap.com14038031764711

wakacje

 

 

Lato, lato wszędzie…

Tylko nie u nas. U nas pada i pada, choć dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowego lata. Zamiast cieszyć się słońcem i ciepłem, przez okno oglądamy smutne meble ogrodowe, zapłakane kwiaty. Na pocieszenie powiem, rozpoczyna się ostatni tydzień roku szkolnego 2013/2014 :)

12

Szkolny konkurs frazeologiczny

Dnia 16.06.2014 roku odbył się konkurs frazeologiczny ,,Mądrej głowie dość dwie słowie”. Z naszej klasy do konkursu przystąpiły dwie drużyny. Dobrze, że nie zostaliśmy ,,czarną owcą”. Bo jedna z naszych grup zajęła  trzecie miejsce. Gratulujemy wygranej drużynie.

Szkolny Festiwal Projektów 2.0

W dniu 5 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Festiwal Projektów 2.0. Krótka relacja z festiwalu:

YouTube Preview Image

 

Nasi koledzy z klasy V e nie prowadzą  bloga, ale przygotowali świetny film na festiwal projektów 2.0. Opowiadają w nim o swojej pracy nad projektem. Postanowiliśmy użyczyć im miejsca i zaprezentować go szerszej widowni. Obejrzyjcie ten film, tym bardziej, że nagrali i zmontowali go dwaj uczniowie z klasy piątej: Hubert i Dawid.

YouTube Preview Image

 

1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca i celebruje się go wtedy w większości krajów Europy Wschodniej. Odpowiednikiem tej okazji we Francji jest na przykład Święto Rodziny (6 stycznia), a w Japonii Dzień Dziecka, który wypada 5 maja. Obok Dnia Dziecka istnieje także Powszechny Dzień Dziecka, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, który przypada na 20 listopada.

 

w naszej szkole jest połączony z Dniem sportu. Oto my w trakcie sportowych konkurencji klas V.

Kamera! Akcja2.0!

YouTube Preview Image

Zachęcamy do czytania książek!

16 maja mijał termin realizacji kolejnego zadania w konkursie Gdańskiego Wydawnictwa Naukowego pt. Między nami czytelnikami. Zadanie polegało na przeprowadzeniu akcji promującej i zachęcającej do czytania książek. Kilkunastoosobowa grupa moich koleżanek i kolegów postanowiła promować czytanie wśród dorosłych.

Wiecie, że aż 50% Polaków nie miało rok książki w ręku? To przykre i wstydliwe zjawisko! Dlatego też odwiedziliśmy różne miejsca i urzędy, aby głośno o tym mówić i zachęcać do czytania. Każdej napotkanej osobie wręczaliśmy jako prezent zakładkę do książki z ciekawym cytatem.

Pierwszy przyjął nas pan Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. Wizyta była bardzo sympatyczna. Pan Burmistrz opowiedział nam o swoich ulubionych lekturach i o tym, jak ważna jest nasza akcja. Otrzymaliśmy broszurki  o zabytkach Mławy i powiatu mławskiego, a także książkę Lecha Wałęsy z jego autografem jako dar do szkolnej biblioteki.

Kolejne miejsce to gabinet dentystyczny pani Sylwii Fabrello mamy Marysi. Otrzymaliśmy od niej prezent – bezpłatny przegląd zębów. Umówiliśmy się, że opracujemy ciekawe cytaty o książce, a pani doktor wywiesi je w poczekalni swojego gabinetu.

Byliśmy w Miejskim Zespole Szkół, w Biurze Podróży, placówce PZU, w sklepie nabiałowym i odzieżowym oraz w aptece. Rozdawaliśmy zakładki na ulicy.

Wszyscy chwalili nas za pomysł.

Dodam, że trochę się napracowaliśmy w przygotowaniu transparentów i zakładek, ale było warto. Dziękujemy naszej grupie za zaangażowanie. A Was zachęcamy do czytania książek. Gwarantujemy świetną zabawę i lepsze oceny z lekcji języka polskiego.

Warto czytać książki, ponieważ rozszerzają wyobraźnię i wiedzę. Uczymy się także zasad ortografii.

Do tej akcji zachęciła nas nasza nauczycielka od języka polskiego Zofia Kazimierska.

 DSC06286

DSC06291

SDC15630 3234

SDC15620 23454

SDC15608 g9899

SDC15607  789

9000 Odwiedzin

LOKOLOLOLOOL

                                                                     Dziękujemy za 9000 odwiedzin

Majówka, majówka i … po majówce. Jutro do szkoły.

Majówka

Majówka

Związki frazeologiczne

piata woda

 

To są związki, które sama zrobiłam. Są trochę śmieszne.

Troszkę się zmieniły kiedy je wstawiłam.:D          Kasia

 

kasia

 

 

 

 

 

css.php