Rozmowy międzypokoleniowe cz. 1

Często określamy Panie w podeszłym wieku „babciami”, choć nie każda babcią jest. Nie chodzi o ilość liczb w rubryce wiekowej, a o doświadczoną już kobietę, służącą dobrą radą, miłym słowem, niesamowitymi historiami, często bajkoopowiadacz do snu, a już na pewno – fenomenalna kucharka, która jak nikt inny nakarmi nas pełnymi zestawami dań, a potem zaproponuje czytaj dalej »

Ciekawie, a ponadto smacznie!

Od kilku tygodni każdy nasz czwartek i piątek obfite są w uśmiech i postępujący procent wiedzy.  31 stycznia miała przyjechać do nas Pani z CEO udzielić nam warsztatów, jednak polskie koleje sprawiły, że Pani nie dojechała – mimo wszystko wasztaty odbyły się, ponieważ urządziliśmy je sobie sami, omawiając pytania do wywiadu dla osób ważnych w czytaj dalej »

Pierwsze koty za płoty

Ten rok szkolny to nasz udział w trzeciej edycji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej CEO w Warszawie Młody Obywatel. Celem jest promowanie wiedzy, aktywności i działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnej. W projekt ten zaangażowała się w niemal całości nasza klasa 2b.   Pierwszej faza polega na zbadaniu kapitału społecznego, poddaniu naszej okolicy badaniu, a czytaj dalej »

Na początek…

Niezmiernie miło jest powitać Was na naszym blogu! Jak „18″ pomiędzy młodzi a samorządni w nazwie bloga – jest nas osiemnastu, a każdy pełen zapału i z głową pełną pomysłów. Znajdujemy się we Wrześni, obmyślając nasze plany w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Zatem bloga wykorzystamy do opisywania tych planów i zdawania Wam relacji z aktualnych czytaj dalej »

css.php