Trochę Indii :)

Posted by niki95 in Bez kategorii | Leave a comment

W tym poście zacznę opisywać aktorów i filmy produkcji hinduskiej (popularnie znanej jako Bollywood :D ). To bardziej filmy dla dziewczyn, ale są chłopacy co też takie filmy lubią obejrzeć. W końcu nie tylko są o miłości ;) .

Pierwszym aktorem jakiego opiszę będzie Shah Rukh Khan. Jest moim ulubionym aktorem. Każdy film z nim grany mogę oglądać.

A więc:

232673.1

Shah Rukh Khan urodził się 2 listopada 1965 w Nowym Delhi, w muzułmańskiej rodzinie. Jego ojciec (Taj Mohammed Khan) i matka (Lateef Fatima) pochodzili z Pasztunów z Peszawaru w dzisiejszym Pakistanie. Jest wnukiem Generała Shah Nawaz Khana, który służył w Indyjskiej Armii Narodowej. Przybyli oni do Nowego Delhi z Kissa Kahani Bazar w Peshawar, przed podziałem Indii. Od 25 października 1991 roku jest mężem Gauri Khan,z którą ma dwójkę dzieci: syna Aryana (ur. 13.11.1997) i córkę Suhanę (ur.22.05.2000).

Swoją karierę zaczął w 1988 roku, gdy pojawił się w serialu telewizyjnym Fauji, grając rolę Abhimanyu Rai’a. Po śmierci swoich rodziców w 1991 roku Khan przeprowadził się z Nowego Delhi do Bombaju. Jego debiutem na dużym ekranie był film Deewana (1992), który był przebojem i wprowadził go na rynek filmowy, lecz miano gwiazdy dostał w 1995 po zagraniu głównej roli w Żonie dla zuchwałych, w którym wraz z Kajol stworzył najbardziej znaną parę aktorską w Bollywood. Od tego momentu grał w bardzo opłacanych produkcjach, współpracując między innymi z Yashem Choprą i Karanem Joharem. Zagrał też główną rolę w Czasem słońce, czasem deszcz w 2001, który jest największą produkcją i najbardziej znanym filmem Bollywood na świecie.

YouTube Preview Image

Scena filmu Ra.One Shah Rukh Khan i Kareena Kapoor :)

* CIEKAWOSTKA Głos który słyszymy to Akon :) .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge