Indie cz. 2 :)

Posted by niki95 in Bez kategorii | Leave a comment

Kolejną aktorką, którą opiszę jest Aishwarya Rai Bachchan. Jest jedną z ulubionych moich aktorek.

 

aishwaryaraiimage_50Aishwarya Rai Bachchan

Urodzona 1 listopada 1973 w Mangalore w stanie Karnataka; pseudonim Ash) – indyjska aktorka filmowa i modelka. Występowała w wielu popularnych bollywoodzkich filmach. Od 20 kwietnia 2007 żona indyjskiego aktora Abhisheka  Bachchana. 16 listopada 2011 urodziła w Bombaju, swoje pierwsze dziecko, dziewczynkę.

Studiowała architekturę, ma za sobą naukę indyjskiego tańca klasycznego. W 1994 roku zajęła drugie po Sushmicie Sen miejsce w konkursie Miss India, z którego wyjechała reprezentować Indie w konkursie Miss World, który wygrała, zdobywając ten tytuł. W Indiach, które posiadają największą kinematografię na świecie, tego rodzaju sukces jest często przepustką do filmowej kariery (np. Sushmita Sen, Priyanka Chopra). W 2002 roku zaczęła zdobywać popularność również na Zachodzie, odkąd film Devdas (reż. Sanjay Leela Bhansali) został zaprezentowany w Cannes. Zaczęła wtedy dostawać propozycje od zachodnich filmowców (patrz ostatnie pozycje w filmografii), podpisała także kontrakt z L’Oréal.

YouTube Preview Image

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge