The Day Never Comes..

YouTube Preview Image
Jest to utwór Metallici (czyt. Metalliki) z płyty Death Magnetic (czyt. Def Magnetik). Zainspirowało nas właśnie, że lubimy taką muzykę, a po drugie tytuł. Teledysk ukazuje wojnę, a uczestnikami są wojskowi jak można się domyślić. The Day Never Comes-Te dni nigdy nie nadejdą odnosi się do końca wojny jak i uczuć wykończonych   żołnierzy. Nad tym samy zastanawiali się ludzie w czasie trwania II wojny światowej tzw. czas apokalipsy spełnionej.

Jack Strong

Licealiści po obejrzeniu filmu ,,Jack Strong’’ wyszli zadowoleni z tego, co zaproponował Władysław Pasikowski. Film można podsumować w kilku słowach: polityka, historia, mocne sceny, świetna muzyka filmowa, kreatywne dotarcie do widza. W filmie została przybliżona bliżej postać pułkownika Kuklińskiego, jednak sądzimy, żeby wyrobić sobie opinię na jego temat trzeba sięgnąć do książek, materiałów filmowych i publikacji dostępnych w Internecie. Młodzieży ciężko było stwierdzić, czy obejrzany przez nich film to materiał fabularny o Kuklińskim, czy też zwykły film sensacyjny. Naszym zdaniem gra aktorska Dorocińskiego jest świetna, wszystkie sceny ogląda się z wielkim zaciekawieniem. Na uwagę zasługuje również scenografia, ponieważ nie bez powodu aktorzy mają na sobie charakterystyczny ubiór z tamtych lat.

Uważamy, że film o Kuklińskim nie zasługuje na miano dobrej lekcji historii, ponieważ kluczem do wiedzy historycznej są instytucje takie jak biblioteka, muzeum i  szkoła (np. warszaty). Jednak z pewnością moglibyśmy zaprosić koleżanki i kolegów na film w ramach odpoczynku i nabycia podstawowej wiedzy o pułkowniku.

Polskie Kino

Ostatnio w związku znowu z filmoteką szkolną mieliśmy rozkminę co do
polskiego kina.  Tak właściwie to stare polskie filmy nie były złe. Patrząc na skalę
światową polscy twórcy mogliby się bardziej postarać ;) Nasze ojczyste produkcje mają wiele do przekazania np komedie z PRL-u, nawet są zabawne i ukazują życie w tamtych czasach.  Niestety obecnie tworzone są bezsensowne produkcje typu „Kac Wawa” ściągnięte od kultowego „Kac Vegas”. Widać to gołym okiem. :/ A może to dlatego, że nie promujemy się za bardzo za granicą z naszym kinem? Choć z drugiej strony ciekawe co by z tego wyszło  skoro polskie filmy i ich humor rozumiemy tylko my.

Top 10 naszych ulubionych reżyserów :)

No więc w związku z kursem Filmoteki Szkolnej poproszono nas abyśmy
wybrali naszych 10 ulubionych reżyserów. :)  Oto oni:
1. James Cameron (http://www.filmweb.pl/Avatar)
2. Roman Polański (http://www.filmweb.pl/Pianista)
3. Tim Burton (http://www.filmweb.pl/Sweeney.Todd,
http://www.filmweb.pl/Gnijaca.Panna.Mloda)
4. Jan Komasa
(http://www.filmweb.pl/film/Sala+samob%C3%B3jc%C3%B3w-2011-539509)
5. Agnieszka Holland
(http://www.filmweb.pl/film/W+ciemno%C5%9Bci-2011-525620)
6. Woody Allen (http://www.filmweb.pl/film/Co+nas+kr%C4%99ci%2C+
co+nas+podnieca-2009-480036
)
7. Andrzej Wajda (http://www.filmweb.pl/Katyn)
8. Peter Jackson (http://www.filmweb.pl/King.Kong)
9. Rodzeństwo Wachowskich
10. Pedro Almodóvar
W nawiasach są podane linki do filmów tych osób z opisami :) )
Coś chyba trochę nudno >.<

Cześć!

Jesteśmy grupą uczniów z XIII LO  w Gdyni :) Mamy zespół o nazwie
metalowcy. Nie zgadza sie to bardzo z rzeczywistością, bo tylko 2 osoby z 4
słuchają metalu xd No, ale cóż…mniejsza o to.  Tak w ogóle to jesteśmy grupą nieogarniętych licealistów, którzy szukają tematów do dyskusji, a film jest jedną
z tych rzeczy. To tak trochę o nas na początek :)