Nowe działania grupy projektowej

Status

SUKCES PO RAZ PIĄTY

Grupa projektowa Młodzi w Akcji skupiająca uczniów z PSP nr 17 i wygaszanego Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu po raz piąty znalazła się w czołówce najlepszych zespołów w kraju, które realizują projekty we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w partnerstwie z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.

Tegoroczny finał edycji odbędzie się we wtorek 12 czerwca 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. W Arkadach Kubickiego zaprezentujemy efekty naszej całorocznej pracy, podzielimy się własnymi doświadczeniami z trenerami CEO i przedstawicielami zespołów z całej Polski. Na warsztatach nauczymy się upowszechniania wiedzy obywatelskiej, promowania umiejętności i postaw niezbędnych do budowania społeczeństwa obywatelskiego, z pewnością zainspirujemy się pomysłami do dalszej pracy.

Sprawozdanie z udziału w OPPM zamieścimy na naszym blogu i na stronie internetowej szkoły.

Uczniowie klasy 6c i 2a gim. wraz z opiekunkami.

SUKCES PO RAZ CZWARTY!!!

Czwarty raz znaleźliśmy się w czołówce najlepszych zespołów w kraju, które realizują programy Centrum Edukacji Obywatelskiej.

14.06.2016r. jako Młodzi Obywatele prezentujemy nasz projekt na Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

FESTIWAL BIEGOWY

21.05.2016r. zaprezentowaliśmy nasz projekt na festiwalu, którego byliśmy współorganizatorami. Przy okazji wydarzenia sportowego, w które zaangażowaliśmy się jako wolontariusze, udało nam się zainteresować społeczność lokalną adopcją psów. Projekt realizowaliśmy we współpracy ze Schroniskiem dla Zwierząt.

 Festiwal odbył się obok naszej szkoły – w osiedlowym parku.

link do relacji z wydarzenia: https://drive.google.com/file/d/0Bwe8yI9b-6Qkb0JQZXlXMjNILW8/view

 

Rozgłos akcji

Na temat zawodów tenisa stołowego połączonego ze zbiórką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ukazał się artykuł na portalu radom.sport.pl, do którego odsyłamy w poniższym linku:

http://www.radom.sport.pl/sport-radom/51,130876,19451172.html?i=0

 

Zawody tenisa stołowego dla Jerzego

W ostatni weekend uczestniczyliśmy w organizacji zawodów tenisa stołowego dla społeczności lokalnej w połączeniu ze zbiórką funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wydarzenie odbyło się w naszej szkole. Jako wolontariusze przyczyniliśmy się do wparcia osób potrzebujących pomocy medycznej. Zintegrowaliśmy miłośników tenisa stołowego z naszego osiedla.

wosp1 wosp2 wosp3