Wizyta w Caritas

Wręczenie środków czystości dla bezdomnych i podziękowanie za współpracę. :D

Rozmowa na temat działalności Caritasu

Po realizacji naszego pomysłu zadowoleni wracamy do domu :D !

Dnia 09.04.2013r. złożyliśmy wizytę w radomskim oddziale Caritasu. Po spotkaniu ze street-workerami utwierdziliśmy się w przekonaniu, że pomoc mieszkańcom osiedla nie powinna przejawiać się  tylko poprzez zwiększenie ilości ławek i koszy czy wskazanie miejsc niebezpiecznych, jak przewidywał wcześniej nasz projekt, ale również przez pomoc osobom bezdomnym. Zmotywowało nas to do zakupienia kilkudziesięciu sztuk środków czystości, z których skorzystają bezdomni. Podczas spotkania  przekazaliśmy je wicedyrektorowi oddziału radomskiego Caritasu. Nasza pomoc została przyjęta                z wdzięcznością. W czasie pobytu w Caritasie nasza wiedza na temat jego działalności znacznie się poszerzyła. Dowiedzieliśmy się o wielu akcjach, ,jakie prowadzi ta organizacja w kraju i poza jego granicami.

Poprzez pomoc dla bezdomnych przyczyniliśmy się do poprawy wizerunku naszego osiedla, na którym,dzięki naszym działaniom i pomocy Caritasu, będzie coraz mniej ludzi bezdomnych, a wraz z tym miejsc niebezpiecznych.

Kolejne działanie, które zakończyło się sukcesem !!! :D

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge