Nowe pomysły :D

Jako mieszkańcy naszego osiedla „Południe” zorientowaliśmy się w potrzebach społeczności lokalnej. Uznaliśmy, że brakuje:

a)  targowiska, dzięki któremu mieszkańcy mieliby dostęp do świeżych warzyw i owoców,

b)   siłowni na wolnym powietrzu, dzięki której poprawiłaby się zdrowotność społeczeństwa,

c)  ozdobnej choinki, która stanowiłaby żywy akcent w okresie Świąt Bożego Narodzenia,

Oprócz tego chcieliśmy zintegrować mieszkańców, zapraszając ich na majowy festyn do osiedlowego parku. Planujemy dobrą zabawę oraz akcję poboru krwi i wykonywania profilaktycznych mammograficznych dla kobiet.

To nie wszystko. W dalszym ciągu nasz niepokój budzą ludzie bezdomni, którzy czasem odwiedzają nasze osiedle, szukając schronienia w opuszczonym budynku przy ul. Bocznej. W tym roku  pomoc dla nich będzie koncentrować się na zbiórce żywności w marketach w okresie przedświątecznym.

Mapa społeczności lokalnej

Pozyskiwanie sojuszników zaczęliśmy od wizyty u Prezydenta Radomia, która odbyła się 25.X.2013r.

Właśnie wręczamy mu petycję z prośba o pomoc w realizacja projektu.Na spotkaniu była tez obecna Pani Dyrektor Wydziału Zdrowia UM w Radomiu,z którą rozmawialiśmy o akcji poboru krwi i badaniach mammograficznych.

Przepraszamy za jakość zdjęć.Prezydent poświęcił nam więcej niż godzinę i zdjęcia były robione w pośpiechu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge