FESTYN RODZINNY „DIALOG”

FESTYN RODZINNY „DIALOG”

Zespół do Spraw Wspierania Aktywności Lokalnej i Profilaktyki Środowiskowej dla os. Południe we współpracy z nami czyli grupą Młody Obywatel realizującej projekt „Zmieniamy nasze osiedle” w ramach programu Młody Obywatel pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie zapraszają mieszkańców osiedla Południe i okolic na festyn rodzinny „Dialog”, który odbędzie się dn. 17.05.2014r., tj. w najbliższą sobotę, od godziny 11.00 do 16.00 przy PG nr 3, ul. Czarnoleska 10.

Festyn ma charakter rodzinny i obywatelski, ale przyświeca mu humanitarny cel, jakim jest pobór krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego. Uczestnicy festynu będą mogli skorzystać z bezpłatnej diagnostyki w zakresie badania słuchu, badania poziomu cukru we krwi, a także pomiaru ciśnienia tętniczego. Z kolei dla honorowych krwiodawców przewidujemy bezpłatne badania krwi w kierunku HIV, HBS, HCV, WR, określania grup krwi. Będzie możliwość nabycia glukometru.

Pobór krwi, a także bezpłatna diagnostyka prowadzona będzie w oparciu o współpracę ze Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków  Radomiu, a także firmą Audiomex z Warszawskiego Ośrodka Badania Słuchu.

Z kolei grupa projektowa Młody Obywatel z PG nr 3 na festynie zaprezentuje swój projekt „Zmieniamy nasze osiedle”. Zespół Młodych Obywateli po raz kolejny został laureatem wśród najlepszych zespołów całej Polski  realizujących projekty na rzecz społeczności lokalnej i w związku z tym 6.06.2014r. został zaproszony na Ogólnopolską Prezentację Projektów  Młodzieżowych do Zamku Królewskiego do Warszawy.

Festynowi będą towarzyszyć liczne atrakcje, m. in.pokazy:

  • kick boxingu w wykonaniu wicemistrza świata Wojciecha Peryta
  • szkół ZDZ -u
  • policyjnych motocykli,
  • udzielania pierwszej pomocy
  • łucznictwa,
  • straży pożarnej,
  • taneczne w wykonaniu uczniów PG nr 3 i tancerzy Szkoły Tańca „Idol”
  • ręcznego wyrobu garncarstwa (Muzeum Wsi Radomskiej)
  • liczne konkursy rodzinne i nie tylko.

Miłośnicy gry w szachy będą mieli okazję uczestniczyć w symultanie szachowej.Na scenie zagości zespół muzyczny. Będzie też coś „na ząb”.

Serdecznie zapraszamy. Przyjdź i baw się razem z nami. Czekamy na małych i dużych, młodych i dorosłych, milusińskich i rodziców, dziadków, sąsiadów i znajomych.

Dla najwytrwalszych przewidujemy cenne nagrody, m. in. rower, laptop i inne.

W imieniu organizatorów

grupa projektowa Młody Obywatel

wraz z opiekunami

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge