Foto-special

Cześć i czołem!

Spóźniony wpis z zadaniem specjalnym, gdyż jakies prace techniczne prowadził nasz ukochany portal.

Zadanko brzmiało : fotografie z perspektywy żabiej, ptasiej, zbliżenia oraz kadru bliskiego.

Rachu ciachu ->

Na razie to wszystko.

Do usłyszenia!

Sąd nad polskim kinem

W module 2 często zadaje się nam pytanie co sądzimy na temat polskiego kina. Spróbujemy odpowiedzieć na to zagadnienie.

Znając historię polskiego kina, jesteśmy w stanie stwierdzić, że nasze kino cały czas się rozwija i dorównuje światowemu formatowi.

Można zdefiniować ją tak : od „Samych swoich” po „Chce się żyć” – czyli różnorodność tematyczna, wzrastająca dojrzałość przekazu oraz pojawienie się nowoczesnej techniki.

Już w naszym sprawozdaniu napisaliśmy, że urzekają nas polskie dramaty oraz filmy historyczne. Zaś niechętnie sięgamy po polskie komedie – według nas są niszowe, banalne, kiczowate.

Jesteśmy kinomaniakami, którzy oczekują jakiejś głębi zawartej w filmie, a dziś nasze polskie kino nam to udostępnia.

Top 10

Cześć!
Oto nasza lista Top 10 ulubionych reżyserów z uzasadnieniem, dlaczego akurat oni.

1. Sofia Coppola – jej filmy przepełnione są realizmem, symbolizmem oraz prostotą ukazaną w niekonwencjonalny sposób. Plus za film „Między słowami”.
2. Woody Allen – notka z filmwebu najlepiej określi nasz wybór -> jednen z najoryginalniejszych artystów współczesnego kina. Tworzy filmy, które bez wątpienia można określić mianem autorskich. Plus za „O północy w Paryżu”.

3. Francis Ford Coppola -  cenimy go za „Ojca chrzestnego”

4. Jonathan Demmeprzemyślana reżyseria  w każdym filmie; nasz ulubiony obraz Demme’a to „Milczenie owiec” -> 5 Oscarów w najważniejszych kategoriach.

5. David Fincher – twórca niekonwencjonalnych obrazów. Plus za film ” Siedem”.
6.
Steven Spielberg – nic dodać, nic ująć. Nazwisko mówi samo za siebie. A raczej jego filmy : „Szeregowiec Ryan” i „Lista Schindlera”.

7. Gabriele Muccino – wszechstronny (od telewizyjnych reklam po ciekawe dzieła filmowe). Urzekł nas filmem -  ” Siedem dusz”

8.Stanley Kubrickreżyser skrywający tajemnicę, ale ukazujący ją w swoich filmach. Doceniamy horrory jak np.: „Lśnienie”.

9. Quentin Tarantino – świr, urodzony artysta, geniusz. My upodobaliśmy sobie „Bękarty Wojny” oraz „Django”.
10. James Cameron – eskperymenciarz, nieprzewidywalny, jeden z najbardziej kasowych twórców Hollywood. Znany nam z „Titanica” oraz „Avatara”.