09 cze 2012

Prezentacje !

Dziękuję serdecznie za odznakę „Działamy z TIK” !

Nasze prezentacje poszły bardzo sprawnie i mam nadzieję, że zachęciliśmy uczniów do czytania e-gazetki i odwiedzania naszej zakładki „English”.

Prezentacja projektów przebiegła następująco:

Na korytarzu górnym gimnazjum naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie gimnazjum. Przygotowano dla nich krzesła i projektor wyświetlający wszelkie informacje. Nasza grupa od zakładki wystąpiła trzecia. Każdy z osobna zaprezentował kawałek naszej strony, następnie wystąpiła grupa od e-gazetki i tę również zaprezentowaliśmy pokazując zwiastun następnego numeru. Wystąpiły także inne grupy. Przyswojone zostały zasady bezpiecznego korzystania z internetu i przypomniany nasz kodeks 2.0.

Link do zdjęć z prezentacji: kliknij

Na tej prezentacji odstaliśmy również Dyplomy 2.0 „Uczymy się z TIK”.

Pozdrawiam Iwona.

04 cze 2012

V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej ! :D

V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

W piątą edycję Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej przygotowywali: Wójt Gminy Blizanów – Pan Sławomir Musioł, Dyrektor Zespołu Szkół w Piotrowie –  Pan Paweł Szkudlarek oraz nauczycielki języka angielskiego: Pani Małgorzata Sołtysińska i Pani Anna Fabisiak. Wszystko odbyło się w Sali OSP w Piotrowie dzięki Panu Wojciechowi Michalakowi. W tegorocznej edycji wzięło udział 13 uczestników ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów naszej Gminy. W jury zasiedli: metodyk języka angielskiego – Pani Agnieszka Cieplucha jako przewodnicząca, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie – Pan Stanisław Niklas, Wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży „Fantazja”- Pan Paweł Pawlak, absolwent naszego gimnazjum oraz Technikum Budowy Fortepianów, a obecnie członek kaliskiego zespołu „Piano Song” – Pan Piotr Porada, nauczyciel j. angielskiego ze Szkoły w Liskowie – Pani Edyta Krupińska oraz nauczyciel j. angielskiego ze Szkoły w Aleksandrii – Pan Emil Jesiołowski.

Laureatami zostali – w kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Magdalena Kliszewska – kl.V – z Jankowa Pierwszego

II miejsce – Marta Włódarczyk – kl. VI –z Piotrowa

III miejsce – Zuzanna Jankowska – kl. IV – z Piotrowa

Wyróżnienia: Paweł Ogórkiewicz – kl. VI – z Jankowa Pierwszego                      

 oraz Magdalenna Płócienniczak – kl. VI – z Jankowa Pierwszego

Gimnazjum:

I miejsce – Marta Stefaniak – kl. III  – z Jankowa Pierwszego

II miejsce – Kinga Włodarczyk – kl. III – z Piotrowa

III miejsce- Dagmara Furmaniak – kl. III – z Piotrowa

Wyróżnienie: Małgorzata Nowacka – kl. III – z Piotrowa

Zwycięzcy oprócz cennych nagród rzeczowych otrzymali od jury przepiękne statuetki – dłonie z mikrofonami. Konkurs po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też zarówno organizatorzy, jak i jury zapraszali na kolejną edycję – już za rok.

Projekt „Have fun with English” !! – Podsumowanie.

Oto efekt końcowy całorocznego projektu pt. „Have fun with English”, który realizowaliśmy w ramach programy Szkoła z Klasą 2.0. Jego głównym celem było stworzenie zakładki dotyczącej języka angielskiego na stronie internetowej naszej szkoły.

W projekcie brała udział częściowo cała klasa IIB, ale ścisłe grono uczniów tworzących zakładkę i zbierających informacje to: Cecylia Łaska, Amanda Tomczyk, Klaudia Kaczmarek, Mateusz Szkudlarek, Iwona Wojtaszek (ja).

Tworzyliśmy tę zakładkę z myślą o pomocy wszystkim uczniom naszej szkoły w nauce języka angielskiego, a także zachęcaniem ich do samodzielnej nauki tego języka.

W naszym projekcie proponujemy:

1. Ciekawe linki, które pomogą innym w poszerzaniu wiedzy dotyczącej języka angielskiego, a także w spędzaniu miło czasu np. śpiewając piosenki. Polecamy szczególnie naszą ulubioną stronę. Śpiewanie angielskich piosenek cieszy się ogromnym powodzeniem , a nasze koleżanki odnoszą wielkie sukcesy na szczeblu gminnym na konkursie piosenki angielskiej.

2. Kolejnym elementem, który może zaciekawić jest zamieszczenie na zakładce filmików i prezentacji na temat krajów anglojęzycznych lub propozycje wycieczek przygotowanych przez klasę IIB.

3. Przed sprawdzianem i klasówką proponujemy krótką powtórkę ze zbioru naszych zadań.

4. W wolnym czasie lub gdy da o sobie znać nuda oferujemy żarty w języku angielskim, mierzenie się z łamańcami językowymi i poćwiczyć wymowę, a także rozwiązać zagadki, poczytać o świętach, jakie obchodzą nasi rówieśnicy w Wielkiej Brytanii. Znajdziecie tam również quiz na temat krajów anglojęzycznych – to z pewnością pomoże w przygotowaniu się do konkursów.

5. Pamiętając również o najmłodszych oferujemy przygotowane przez nas ciekawe ćwiczenia dla nich.

Naszym opiekunem była Pani Anna Fabisiak, która bardzo nam pomogła w realizacji projektu. Dziękujemy. Nasze podziękowanie kierujemy także Panu Robertowi Zgorzelakowi za pomoc techniczną i ucznom za zgodę na publikowanie swoich prac.

Nowy link do strony: kliknij

 

Dzień dziecka i boisko do piłki siatkowej plażowej !

Padł pomysł by powstało boisko do plażowej piłki siatkowej. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy i chętnych do realizowanie projektu nie brakowało. Prace skończyły się szybko ze względu na wielu pomocników. Oto rezultaty:

Oficjalne otwarcie odbyło się w Dzień Dziecka. W dzień ten ani w podstawówce, ani w gimnazjum nikt się nie uczył. Zostały zorganizowane zawody (tor przeszkód dla każdego). W wyścigach wziął udział każdy, wyniki poszczególnych osób w klasie zostały sumowanie i podzielone przez liczbę uczestników. Porównano średnie wszystkich klas i najlepsza okazała się moja klasa (IIb).

E-gazetka . ! ! – Podsumowanie.

Trochę więcej o naszej internetowej gazetce i drugim projekcie 2.0. Takie Krótkie podsumowanie przed prezentacją projektu:

Jak już wspominałam redaktorem naczelnym jest Dawid Stasiak, a jego zespół składa się z Iwony Wojtaszek (ja) zastępca i grafik, Anna Bryńska, która dobierała i redagowała ciekawe artykuły do gazetki, wspierały ją Aleksandra Szcześniak i Amanda Tomczyk. Współpracowała z nami koleżanka z IIOIA Olga Miłkowska, która prowadziła dział zwierzenia bibliofila – książka miesiąca. Naszym opiekunem jest Pani Camborini nasza bibliotekarka.

Już kiedyś ukazywała się w naszej szkole analogowa gazetka pt. „Piotruś”, postanowiliśmy iść na przód i skorzystać z tak wielkiego dostępu do internetu. To był świetny pomysł.  Pracując nad tym projektem spotykaliśmy się w bibliotece szkolnej w czasie długiej przerwy lub w oczekiwaniu na odjazd gimbusa.

Na pierwszym spotkaniu omówiliśmy i zorganizowaliśmy konkurs na nazwę e-gazetki. Wygrała nazwa Anny Bryńskiej i gazetka została mianowana „Teleskop”. Stronę tytułową wykonałam ja, poszczególne działy zostały przydzielone odpowiednim osobą.

Nasze cele projektu pojawiły się w czasie naszych spotkań w trakcie rozmów dotyczących sposobu realizacji projektu. Obejmowały one: doskonalenie umiejętności, posługiwanie się technologią informacyjną (obsługa edytorów tekstu, skanera, aparatu fotograficznego, kamery, korzystanie z internetu); bezpieczne i właściwe korzystać z Internetu jako źródła informacji, umiejętne wyszukiwanie materiałów i ich opracowywanie; ustalenie terminów; praca w grupie; aktywny udział w życiu szkoły.

W planach mamy także wyjazd do redakcji tygodnika „Życia Kalisza” jako nagroda za naszą pracą dziennikarską.

Pierwszy numer zawierał informacje z marca i kwietnia oraz następujące działy:

–  Wiosna – krótkie informacje o porze roku w jakiej obecnie się znajdujemy

–  obecne informacje o osiągnięciach w konkursach przedmiotowych

–  Osiągnięcia sportowe

–  Bieżące informacje – w tym numerze napisaliśmy bibliografie Janusza Korczaka oraz jego dzieła poetyckie w związku z tym, że rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka

–  informacje z życia szkoły – czyli najbliższe święta, dni wolne oraz informacje

–  To warto wiedzieć, czyli miejsce/zabytek w Polsce warte odwiedzin, w 1 numerze napisaliśmy o Malborku

–  informacje o zwykłej kanapce, którą codziennie jadamy, a napisaliśmy o niej, gdyż wielu z nas nie wie kto ją wynalazł i że ma tak ciekawą historię

– zwierzenie bibliofila – książka miesiąca. W tym numerze została opisana książka Marsden John „Jutro kiedy zaczeła się wojna”. Streściła ją nasza koleżanka z klasy IIIA Olga Miłkowska, której bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w e-gazetkę. Książkę tą można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.

–  Z przymrużeniem oka – humor – czyli kilka dowcipów oraz informacje jak radosno usposobienie, pozytywne nastawienie i dobry humor wpływa na nasze zdrowie i relacje z innymi osobami.

– Dodatkowo można było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę o Janie Pawle II

– Ostatnim działem są zdjęcia wykonane przez nas W obiektywie… – Naszym okiem

– Wiosna – krótkie informacje o porze roku w jakiej obecnie się znajdujemy

– obecne informacje o osiągnięciach w konkursach przedmiotowych

–  Osiągnięcia sportowe

– Bieżące informacje – w tym numerze napisaliśmy bibliografie Janusza Korczaka oraz jego dzieła poetyckie w związku z tym, że rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka

–  informacje z życia szkoły – czyli najbliższe święta, dni wolne oraz informacje

– To warto wiedzieć, czyli miejsce/zabytek w Polsce warte odwiedzin, w 1 numerze napisaliśmy o Malborku

– informacje o zwykłej kanapce, którą codziennie jadamy, a napisaliśmy o niej, gdyż wielu z nas nie wie kto ją wynalazł i że ma tak ciekawą historię

–                    zwierzenie bibliofila – książka miesiąca. W tym numerze została opisana książka Marsden John „Jutro kiedy zaczeła się wojna”. Streściła ją nasza koleżanka z klasy IIIA Olga Miłkowska, której bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w e-gazetkę. Książkę tą można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.

– Z przymrużeniem oka – humor – czyli kilka dowcipów oraz informacje jak radosno usposobienie, pozytywne nastawienie i dobry humor wpływa na nasze zdrowie i relacje z innymi osobami.

– Dodatkowo można było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę o Janie Pawle II

– Ostatnim działem są zdjęcia wykonane przez nas W obiektywie… – Naszym okiem.

Praca na e-gazetką sprawiła nam dużo radości, była wspaniałym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. Spodobała nam się praca dziennikarska, czyli wyszukiwanie i śledzenie ciekawych wydarzeń, w życiu naszej szkoły i nie tylko, dlatego też jeszcze w czerwcu w następnym tygodniu ukaże się drugi numer „Teleskopu” który będzie zawierał wiadomości ze szkolnych imprez z ostatnich dwóch miesięcy i oczywiście wskazówki na wakacje.

02 cze 2012

English !!

Nasza zakładka już istnieje! Wciąż jednak zbieramy informacje i ją uzupełniamy. Oto link do niej: kliknij

Co tu dużo mówić? Uzupełnię jeszcze tylko informacje w karcie projektowej i wystarczy przygotować się to wtorkowej prezentacji projektów.

Pozdrawiam Iwona :D

24 maj 2012

Do nadrobienia…

1. Dziś odbyły się eliminacje do konkursu angielskiej piosenki! Zakwalifikowała się między innymi moja koleżanka z klasy Zuzanna Piskorek. Gratuluję także innym zwycięzcom, również z klas podstawowy.

2. We wtorek (22 maja) odbył się wyjazd do Term Maltańskich w Poznaniu. Wszyscy świetnie się bawili, choć nie było mnie tam słyszałam że było świetnie. Więcej o termach na stronie: kliknij.

3. Jutro do Zakopanego jedzie wycieczka organizowana przez Gminę Blizanów dla uczniów uczęszczających dodatkowo na chór, grających w orkiestrze, tańczących w mażoretkach lub innych grupach tanecznych. Choć należę do chóry nie jadę więc poczekam na relacje mojej koleżanki.

4. W tym tygodniu mój rocznik a także pierwsze klasy gimnazjum pisały testy kompetencji. Mam nadzieję że wszystkim dobrze poszło.

5. Okazało się, że w tym roku szkolnym pojawi się jeszcze jedno wydanie naszej gazetki. Następny numer pojawi się w czerwcu.

Do wakacji: 37 dni ! 

07 maj 2012

E-gazetka już jest !

Co prawda pojawiła się już kilka dni temu lecz nie miałam okazji o tym napisać :D

Gazetka pojawiła się jako wydanie wiosenne, ale od następnego roku będzie to miesięcznik. Jest to także taki mini projekt 2.0.

„Teleskop” można znaleźć na starej stronie naszej szkoły w zakładce „Szkoła z klasą 2.0″ (kliknij). 

Gazetkę robiła głównie tylko moja klasa. Ja odpowiadałam za oprawę graficzną, Dawid Stasiak za całokształt, artykuły przygotowywały między innymi takie osoby jak Ania Bryńska, Ola Szcześniak i Olga Miłkowska. 

Moim skromnym zdaniem gazetka wypadła świetnie :D

Pozdrawiam Iwona . !

02 maj 2012

Święto Pracy

Wczoraj był 1 maja a więc Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce 1 maja ogłoszono świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Więcej informacji; kliknij

24 kwi 2012

Egzaminy czas zaczynać!

Wszystkim piszącym egzaminy uczniom klas 3 życzę jak najlepszych wyników, tak dobrych aby dostali się do szkoły o której marzą!

Powodzenia!

css.php