How to draw #2

YouTube Preview Image

 

Hejka! Co tam u was? Zapraszam do obejrzenia filmiku jak narysować oko☺.

Przepraszam za moje pomyłki, błędy językowe i nie potrzebne pałzy przy mówieniu.

Posted in Bez kategorii | 3 Comments

How to draw #1

YouTube Preview Image

 

 

Hejka! Co tam u was? Zapraszam do obejrzenia filmiku jak narysować motylka☺.

Przepraszam za moje pomyłki, błędy językowe i nie potrzebne pałzy przy mówieniu.

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Trochę o kotkach ♥

Ile ich jest?

Istnieje niezliczona liczba ras kotów domowych. Są koty krótkowłose, ja syjamskie, kartuskie czy europejskie. Koty o półdługiej sierści, jak koty birmańskie czy norweskie leśne. Czy te o długiej sierści, jak koty perskie i himalajskie. Po te całkiem… łyse! Sfinksy!

 

Gdzie mieszkają?

W domu, preferują twoje łóżko lub kanapę! A jeśli się uczysz… oczywiście biurko! Ale kochają też polować: wycieczki na podwórku utrzymują je w dobrej formie.

 

Co jedzą?

Najlepszym pożywieniem, jakie możesz im zaoferować jest specjalna karma – sucha lub z puszki, serwowana dwa razy dziennie. niczego słodkiego ani pikantnego. I wbrew temu, co oglądacie w filmach animowanych, nie powinno im się dawać rybich ości!

 

Posted in Bez kategorii, Ciekawe | 3 Comments

Realizujemy projekt – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Nasza szkoła bierze udział w projekcie – eWielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan. Projekt ten to interdyscyplinarna przygoda łącząca w sobie takie przedmioty jak: historia, geografia, przyroda, język polski, umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii w praktyce. Projekt jest realizowany w 226 szkołach podstawowych Wielkopolski zaś partnerami są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej.

Celem projektu, który w szkole będzie realizowany podczas zajęć pozalekcyjnych, jest odnalezienie najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców gminy, żyjących i nieżyjących. Następnie w oparciu o zebrane autorskie materiały dotyczące wybranych wcześniej osób należy sporządzić noty biograficzne zawierające: opisy, zdjęcia, filmy, które w ostatecznym efekcie utworzą Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan. Wpisy stworzą swoistą „mapę Wielkopolan” opisanych i umieszczonych ze względu na ich miejsce urodzenia. Encyklopedia będzie widoczna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Jednym z elementów encyklopedii będzie interaktywna mapa „Moja Wielkopolska” pozwalająca na wirtualne poruszanie się po terenie Wielkopolski i otwieranie opisów osób z różnych gmin Wielkopolski.

W naszej szkole opiekunami dwóch dwunastoosobowych grup projektowych są: pani Agnieszka Ksobieraj, która będzie pracować z uczniami klas VI i pan Zbigniew Orchowski, którego zespół składa się z uczniów z klas IV. Pierwszy etap – szkolenia nauczycieli i dyrektora – już za nami. Otrzymaliśmy również w ramach projektu sprzęt, który będzie wykorzystywany podczas prac zespołów uczniowskich, tj. tablety i laptopy. Inną wymierną korzyścią, która pozostanie w szkole po projekcie i stworzy nową jakość w komunikacji wewnątrzszkolnej jest profesjonalna, wydajna sieć WIFI (bezprzewodowa sieć internetowa, gwarantująca dobrą jakość i stabilność pracy w Internecie w dowolnym miejscu szkoły). Wyposażeni w odpowiednie narzędzia i infrastrukturę ruszamy do pracy w styczniu 2014r.

Uczestnictwo w tym projekcie bez wątpienia zapewni naszej szkole i uczniom poprawę infrastruktury informatycznej, ale niesie z sobą również może mniej namacalne ale bardzo istotne kwestie związane z szeroko rozumianą nauką, a w szczególności:

  • doskonalenie pracy metodą projektu, a tym samym nauki pracy zespołowej
  • zainteresowanie lokalną historią i jej twórcami
  • nauka krytycznego oceniania pozyskanych informacji
  • zwiększenie popularności zajęć pozalekcyjnych, a tym samym pozytywnego wpływu pracy pozalekcyjnej na osiągnięcia szkolne uczniów
  • naturalne odnajdywanie powiazań pomiędzy różnymi dziedzinami nauki (przyroda, historia, język polski…)

Korzyści dla uczniów będzie pewnie jeszcze więcej, dostrzeżemy je zapewne już po pierwszym etapie projektu, który będzie realizowany od stycznia do czerwca 2014r., drugi etap przewidziany jest na kolejny rok szkolny.

 

źródło: sp3slupca.pl

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Wizyta w Schronisku

 

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami tj. p. Marta Olszanowska, p. Joanna Wojewoda, p. Anna Bartczak oraz p. Beata Flisiak zebrał od uczniów naszej szkoły 70 kg karmy dla psów i kotków. Karma została przekazana do schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Pan kierownik oprowadził p. Martę Olszanowską po schronisku i opowiedział jej o swoich podopiecznych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za przyniesienie karmy.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:http://sp3slupca.pl/

Posted in Bez kategorii | 6 Comments

Ale kosmos!

Zagadki czasu

Dłuży ci się podróż? Tym, którzy na ciebie czekają, dłuży się jeszcze bardziej! Dlaczego? Bo dla tych, którzy stoją w miejscu, czas płynie inaczej i muszą czekać! Wyobraźmy sobie dwóch bliźniaków. Jeden pozostaje na Ziemi, a drugi leci leci statkiem kosmicznym pędzącym z prędkością 150 000km/s (to połowa prędkości światła). po 12 latach statek wraca na Ziemię. Na spotkanie bratu wychodzi jego bliźniak, starszy o 12lat. Ze statku wysiada zaś drugi bliźniak starszy o…niw, wcale nie o 12 lat, ale tylko o 6! Niemożliwe?! A jednak! Mówi o tym teoria względności Einsteina. Im szybciej obiekt się porusza, tym wolniej płynie jego czas. Udowodniano to, umieszczając w ponaddźwiękowym samolotach superdokładne zegary atomowe. Okazało się, że czas w samolocie był nieco krótszy niż ten, który upłynął na Ziemi.

 

Wielkie oszustwo

na pewno kojarzycie takie sceny z filmu s.f. Bitwa kosmiczna: słychać odgłosy wystrzałów i wybuchy trafionych laserami statków. Tyle, że nie ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. W kosmosie bowiem panuje cisza. dźwięk, aby się rozchodzić, potrzebuje np. powietrza lub wody. W kosmicznej próżni nie ma cząsteczek, więc dźwięk może rozchodzić się jedynie w wyobraźni reżyserów. ,,Prawdziwe” gwiezdne wojny toczyły się w absolutnej ciszy.

 

Dlaczego gwiazdy mrugają?

Gwiazdy są tak daleko od Ziemi, że widzimy je tylko jako maleńkie punkciki – coś jak pojedynczy piksel na ekranie komputera. Światło płynące z takiego punktowego źródło bardzo łatwo zakłócić, bo powietrze faluje. To sprawia, że gwiazdy mrugają i wydaje się, że zmieniają barwę. W odróżnieniu od gwiazd widzenie planet czy satelity mają już jakiś (niewielki, ale zawsze) rozmiar. Jeśli popatrzysz na planetę przez teleskop albo dobrą lornetkę, to możesz zobaczyć nie punkt, ale małe kółko.  Tak więc planety ani satelity nie mrugają. Jeśli na niebie widać coś, co migocze, to na pewno jest gwiazda (ewentualnie samolot… albo UFO☺).

 

Zobaczyć przeszłość

Czy to możliwe? Okazuje się, że tak! Wystarczy spojrzeć na niebo. Odległości w kosmosie są tak niewyobrażalnie wielkie, że nawet światło potrzebuje dłuszego czasu, żeby dotrzeć do Ziemi z bardzo odległych gwiazd. Najbiższ nam gwiazdę, Słońce, widzimy takie, jakie było około 8 minut temu. A co dopiero bardziej odległe obiekty! to, co widzimy, patrząc w rozgwieżdżone niebo, zdarzyło się tysiące, a nawet miliony lat temu. Niektóre gwiazdy, na które patrzymy, dziś mogą już nie istnieć!

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Szkolne Targi 2.0 – piątek 20 grudnia

W najbliższy piątek w naszej szkole odbędą się szkolne Targi 2.0. Jest to wydarzenie organizowane w ramach realizowanego w szkole programu Szkoła z klasą 2.0. W trakcie spotkań dla klas III – VI w sali 218 członkowie szkolnego Koła Komputerowego przedstawią obowiązujący w szkole Kodeks 2.0, czyli zbiór zasad wykorzystywania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej w SP3, w innowacyjny sposób.

Zostaną również zaprezentowane ciekawe umiejętności uczniów w zakresie TIK. Nie zdradzamy więcej szczegółów, zobaczycie wszystko w piątek 20 grudnia. Uczestnicy spotkań tj. uczniowie i nauczyciele zostaną również poproszeni o wypowiedzenie się na temat obowiązującego w szkole kodeksu na drodze e_mailowej. Każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły otrzyma takie zapytanie na swoją skrzynkę poczty elektronicznej. Każdy z Was będzie miał wpływ na Kodeks 2.o, nie zmarnujcie tej szansy.

Grafik spotkań przedstawia się następująco:

  • 1 godzina lekcyjna klasy III
  • 2 godzina lekcyjna klasy IV
  • 3 godzina lekcyjna klasy V
  • 4 godzina lekcyjna klasy VI

 

 

Źródło:     http://www.sp3slupca.pl/

 

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Darmowe babeczki

1. Wejdź na www.proxoin.com

2. W okienko wpisz www.stardoll.com
3. Zaloguj się na swoje konto
Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Darmowa torebka

Aby ją otrzymać należy:
- Zalogować sie na www.stardoll.com
- W okienko z kodem wkleić: RH-98AHU3PBE
- Nacisnąć ,,Zrealizuj” i gotowe
Posted in Bez kategorii, Stardoll | Komentowanie nie jest możliwe

Telefon

Wynalazek pana Bella

Twórcą telefonu był Amerykanin Alexander Graham Bell. Był profesorem na uniwersytecie zajmującym się fizjologią dźwięku. Uczył też ludzi głuchoniemych. To dla nich skonstruował wzmacniacz dźwięku. Wynalazł mikrofon i głośnik, połączył je i uzyskał urządzenie przekazujące dźwięk na odległość – czyli telefon! W 1876 roku Bell przesłał do swojego asystenta pierwszą wiadomość telefoniczną o następującej treści: ,,Panie Watson, proszę tutaj przyjść. Potrzebuję pana.”

 

W Polsce…

…już w 1878 roku po raz pierwszy skorzystano z telefonu w Warszawie – linia łączyła cukiernię z zakładem optycznym. Wiadomo, że telefon w tamtych czasach był rzeczą ekskluzywną, o przyjemność jego posiadania była droga. Założyli go m.in. Eliza Orzeszkowa – w 1909r. i Hennryk Sienkiewicz – w 1914r.

 

Gwiazdy i komórki

Miley Cyrus nie roztaje się ze swoim telefonem komórkowym. A Selena Gomez nie wyobraża sobie dnia bez SMS – owania.

 

Malutkie komórki?

Pierwszy prototyp telefonu komórkowego wykonała w 1956 roku szwedzka firma Eficsson. Telefon ważył 40 kilogramów, a kształtem przypominał walizkę. Urządzenie to kosztowało tyle, co samochód! A pierwszego SMS – a wysłano 3grudnia 1992 roku.

Posted in Bez kategorii, Ciekawe | Komentowanie nie jest możliwe