Top Ten reżyserów

Sporo ludzi zwraca uwagę na fabułę filmu, aktorów, muzykę itd. Może jednak warto zwrócić uwagę również na reżyserów którzy tworzyli filmy praktycznie od podszewki? Oto lista 10 reżyserów którzy według mnie stworzyli coś naprawdę dobrego i wartego obejrzenia. :)

1. Darren Aronofsky – „Requiem dla snu”.

2. Ron Howard – „Kod da Vinci”, „Anioły i demony”

3. Jan Komasa – „Sala samobójców”

4. Władysław Pasikowski – „Pokłosie”

5. Marc Forster – „World War Z”

6. Sharon Maguire – „Dziennik Bridget Jones”

7. Sam Mendes – „Skyfall”

8. Christopher Nolan – „Incepcja”

9. Peter Jackson – „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Władca Pierścieni: Dwie wieże”, „Władca Pierścienia: Powrót króla”

10. Marek Koterski – „Dzień świra”

Wybrałam akurat tych reżyserów, ponieważ każdy stworzył coś oryginalnego, co potrafiło wzbudzić w nas emocje oraz zaciekawić i wywołać refleksje.

Witam wszystkich kinomaniaków i nie tylko :)

Na początku chciałabym powitać tych wszystkich, którzy odnaleźli mój blog i pokrótce się z nim zapoznali. :)

Założyłam go ponieważ zapisałam się na kurs Filmoteki Szkolnej i jest to jeden z jego etapów. Będę tutaj wchodzić kiedy tylko znajdę wolną chwilę by podzielić się z wami propozycjami na jaki film warto pójść wydając te od kilkunastu, do kilkudziesięciu złoty (w zależności od kina do jakiego się wybierzecie), jakie filmy warto też obejrzeć w wolnej chwili poprzez krótkie wpisy jak i recenzje które również tutaj znajdziecie.

By nie było tak strasznie monotonnie wstawiane będę tutaj również linki do zwiastunów, wywiadów z aktorami, czy zdjęcia dotyczące danego filmu..

Mam nadzieję, że spodoba wam się mój blog i każdy będzie mógł znaleźć w nim coś dla siebie.

Życzę miłego czytania. :)