Gimnazjum_w_Robakowie | Blog ten poświęcony jest naszemu gimnazjum oraz wszystkim wydarzenią z nim związanym :)

maj/12

22

,,Jak zdrowy tryb życia prowadzi do piękna.”

Jutro w naszym gimnazjum odbędzie się projekt pt. ,,Jak zdrowy tryb życia prowadzi do piękna”. Jest on organizowany przez klasy drugie. Uczniowie przygotowują prezentacje, plakaty, występy artestyczne, a także różnego rodzaju zdrowe posiłki. Każda grupa promować będzie zdrowy tryb życia, przez sport, zabawę, taniec itd. Projekt ma na celu zachęcenie uczniów i ich rodziców min. do częstszego uprawiania sportu oraz zdrowszego odżywiania.

Brak tagów

mar/12

10

Dzień Kobiet

W czwartek, ósmego marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, z tej okazjii w naszej szkole zorganizowano wiele atrakcji, które uatrakcyjniały ten dzień. Dwugodzinny apel okazał się prawdziwym sukcesem, uczniowie byli bardzo zadowoleni. Przedstawienie zaczęło się od niecodziennego pokazu mody, gdyż ,,modelkami” byli także chłopacy;) Zorganizowano także konkurs klas, uczniowie brali udział w wielu konkurencjach. Nasi koledzy musieli malować nam paznokcie i oczy, co było oceniane przez specjalną komisję. Nie było to jednak ich jedyne zadanie, ponieważ musieli także wziąźć udział w konkursie wiedzy o kobietach oraz w minutę ubić śmietanę. Na zakończenie tego widowiska zorganizowano pokaz talentów. Dzień ten był bardzo udany i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Brak tagów

sty/12

19

Dzień Patrona

Dnia 13 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Tego dnia zorganizowany został konkurs poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. Każda z klas została podzielona na kilka patroli z których każdy przybrał opiekuna (powstańca wielkopolskiego). Każdy z nich musiał rozwiązać krzyżówkę, a następnie zadania zawarte w kolejnych punktach;) Podczas krótkiego apelu podsumówującego zabawę nagrodzone zostały trzy najlepsze grupy. Po wręczeniu nagród dziewczyny z chóru szkolny oraz uczennica klasy 3a Marta Malewicz, wprowadziły nas w podniosły nastrój związany z tym niezwykłym wydarzeniem. Na uroczystość przybyło wiele gości, zorganizowana została także wystawa dotycząca Powstania Wielkopolskiego:)

Brak tagów

sty/12

19

Szkolna debata

Dwunastego stycznia w naszej szkole urządzona została debata, w której brali udział przedstawiciele klas, nauczyciele i pani dyrektor. Organizatorami debaty byli uczniowie oraz nauczyciele biorący udział w projekcie ,,Szkoła z Klasą 2.0”. Wszyscy razem ustaliliśmy kodeks, dotyczący urządzeń technologiczno-komunikacyjnych w naszym Gimnazjum. Każdy z uczniów miał wiele ciekawych pomysłów, a pani dyrektor oświadczyła, że wiele z nich zostanie zrealizowanych. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że powinniśmy częściej korzystać z tablic interaktywnych i komputerów, urozmaicić stronę szkoły, a także bardziej szanować nasz sprzęt oraz nie kopiować bezmyślnie treści z internetu. Padło także wiele innych propozycjii, które zostały zapisane w naszym wspólnym kodeksie. Debata zakończyła się ustaleniami dotyczącymi zmian wprowadzanych w naszej szkole. Mamy nadzieję, że owe postanowienia zostaną zrealizowane.

Brak tagów

sty/12

19

Wigilijna wycieczka:)

W czwartek 22 grudnia w ramach wigilii klasowych w naszej szkole odbyła się wycieczka do kina na film pt. ,,Listy do M.” Rankiem spotkaliśmy się w szkole, skąd trzema autobusami pojechaliśmy do Centrum handlowego ,,Malta”, w którym mieści się Multikino. Wraz z wychowawcami udaliśmy się do sali kinowej. Film bardzo nam się spodobał, a atmosfera naszego świątecznego wyjazdu była bardzo przyjazna. Po seansie zgodnie stwierdziliśmy, że jest on jednym z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

Brak tagów

sty/12

4

Debata klasowa:)

Dnia 17 listopada w naszej klasie odbyła się specjalna debata dotycząca programu ,,Szkoła z klasą 2.0”. Każdy z nas miał wiele ciekawych pomysłów na jego wprowadzenie. Rozmawialiśmy o urozmaiceniach techniczno-komunikacyjnych, które można by wprowadzić w naszej szkole. Wiele z naszych pomysłów było bardzo interesujących, chętnie dzieliliśmy się naszymi pomysłami i rozmyśleniami. Na naszej debacie padło wiele propozycji, jednym z najbardziej interesujących było zezwolenie na używanie internetu (WI-FI) do wyszukiwania informacji. Podczas debaty padła propozycja założenia specjalnej strony, na której będziemy wymieniać się informacjami dotyczącymi min. sprawdzianów, kartkówek oraz wszelkich wydarzeń klasowych. Stwierdziliśmy także, iż możemy prowadzić specjalne audycje w radiowęźle szkolnym, propozycja ta spotkała się z dużym uznaniem. Nie zabrakło też innych pomysłów takich jak częstsze używanie tablic interaktywnych, komputerów oraz płyt przedmiotowych. Podczas debaty posypało się wiele pomysłów, a ona sama przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Mam nadzieję, że wiele z owych propozycji zostanie wcielonych w życie.

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php