Inspirujące teledyski

Wybraliśmy dwa teledyski Michaela Jacksona, ponieważ był znakomitym artystą. Te teledyski pokazują jego pracowitość i talent. Kolejnym inspirującym nas dziełem jest teledysk Pink Floyd.

Adresy:

Michael Jackson-Thriller http://www.youtube.com/watch?v=sOnqjkJTMaA

Michael Jackson – They don’t care about us http://www.youtube.com/watch?v=QNJL6nfu__Q

Pink Floyd – Another brick in the wall http://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U

 

Top Ten

Oto nasze Top Ten najlepszych reżyserów których cenimy za twórczość oraz osiągnięcia

 

1.Andrzej Wajda-najbardziej rozpoznawalny przez filmy tj. „Zemsta”, „Katyń”, „Pan Tadeusz” . Został uhonorowany wieloma nagrodami  oraz orderami w swoim dorobku ma Oscara za całokszatałt swojej pracy filmowej. Jego liczne osiągnięcia są wynikiem jego talentu i pracy.

2.Martin Scorsese reżyser filmów „Wyspa tajemnic”, „Aviator”, „Chłopcy z ferajny” .Wybraliśmy go ponieważ wyreżyserował wiele intrygujących filmów.

3.Quentin Tarantino-cechuje go wielka wyobraźnia, inspiracji szuka w starych filmach. Jego filmy są często krytykowane, ale także cenione przez wielu ludzi. Wyreżyserował takie filmy jak „Wściekłe psy”, „Bękarty wojny”, „Kill Bill”

4.Roman Polański-polski reżyser ceniony zagranicą. Reżyser filmów tj. „Wenus w futrze”, „Pianista”, „Oliver Twist”. Cenimy go za jego filmy które osiągały wielkie sukcesy i które były za to nagradzane.

5.Stanley Kubrick jest to reżyserem wielu filmów które stały się klasykami. Są to „Lśnienie”, „Mechaniczna pomarańcza” oraz „Oczy szeroko zamknięte”. Dla nas jest to reżyser szokujący oraz zaskakujący swoim spojrzeniem na świat.

6.Steven Spielberg-w jego filmach przeważa ilość znakomitych efektów specjalnych. Zasłynął za takie filmy jak „Lista Schindlera”, „Park Jurajski”, „Szczęki” . Znalazł się na naszej liście ponieważ jest człowiek kreatywnym, niebojącym się wyzwań.

7.George Lucas-jest reżyserem kultowej już serii „Gwiezdnych wojen” które mają miliony fanów na całym świecie. Przez wielu są uznawane za najlepsze filmy s-f. George Lucas stworzył filmy które nigdy nie będą zapomniane.

8.Luc Besson wybraliśmy go za film „Leon Zawodowiec” który chętnie obejrzelibyśmy ponownie. Reżyser idealnie stworzył klimat filmu dzięki czemu cała obsada wypadła genialnie. Jest on również scenarzystą wielu znanych filmów między innymi „13 Dzielnica”, „Uprowadzona”, oraz „Taxi 4”

9Ridley Scott-najbardziej zapamiętany przez nas za reżyserię filmu „Hannibal”. Stworzył dzieło które po latach wciąż pozostaje w pamięci. Dzięki niepowtarzalności tego filmu stworzono jego serialowy odpowiednik pod tym samym tytułem.

10Tim Burton jest reżyserem filmów tajemniczych czasami mrocznych np. „Charli

Witamy na naszym blogu

Hasłem reklamującym nasz blog jest:

„Ekstremalne sporty z dreszczykiem emocji”

Na naszym blogu chcemy podzielić się z wami naszą wiedzą na temat motocykli. Blog będzie zawierał informacje dzięki którym dowiecie się wielu ciekawych rzeczy. Mamy nadzieje że wam się spodoba :)