„Sztuka spadania” – projekcja filmu

Dnia 26 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz filmu pt. „Sztuka spadania”. W projekcji wzięła udział klasa 1E uczęszczająca do V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Pokaz rozpoczął się przekazaniem widzom istotnych informacji na temat twórczości reżysera – Tomasza Bagińskiego, m.in. jego przemyślenia dotyczące filmowania. Prowadzące omówiły również podobieństwa pasujące do filmu. Następnie rozpoczęła się czytaj dalej »

Recenzja nr 5

„TANGO” – film Zbigniewa Rybczyńskiego.   Ludzie w monotonii swojego życia, mogą czasem nie zauważać tego, co dzieje się wokół nich. Reżyserem krótkometrażówki jest Zbigniew Rybczyński, któremu udało się otrzymać Oskara za ten film. W produkcji nie da się usłyszeć ani jednego głosu któregokolwiek z bohaterów, kamera nie rusza się nawet o centymetr. Muzykę można czytaj dalej »

Recenzja nr 4

„Oj! Nie mogę się zatrzymać” Zbigniew Rybczyński   „Oj! Nie mogę się zatrzymać” pomóż mi… Mam dosyć pędu życia, monotonii. Nauka, sława, praca, pieniądze, internet, komputer, nauka, sława, praca, pieniądze…  Czas płynie coraz szybciej czy to my nadajemy takie szybkie tempo życiu? Zbigniew Rybczyński – to właśnie w jego reżyserii krótkometrażowy film „Oj! Nie mogę czytaj dalej »

Recenzja nr 3

„Schody”- jedna z najciekawszych animacji polskiego kina ! Film „Schody” w reżyserii Stefana Schebenbecka powstał w 1968 roku i jest uznawany za najlepszą animację polskiego kina. Trwa ona tylko 7 min – jednak pozwala nam na dogłębną analizę. W symboliczny sposób ukazuje ona sen ludzkiego życia. Czy wizja twórcy dotyczy każdego z  odbiorców? Stefan Schebenbecka czytaj dalej »

Recenzja nr 2

Cześć Tereska – recenzja   Film pt. „ Cześć Tereska” w reżyserii Roberta Glińskiego powstał w 2001 roku, jednak  ukazana w nim historia mogłaby się rozgrywać zarówno  w latach wcześniejszych jak i późniejszych. Obraz przedstawia historię zagubionej w świecie nastolatki w tarapatach, co jest bardzo aktualnym problemem.  Może właśnie dlatego film trafia do serca szczególnie czytaj dalej »

Recenzja nr 1

„Jestem zły” – film o dzieciach okradzionych z  moralnych wartości Reżyserem tej krótkometrażowej produkcji jest Grzegorz Pacek, który projekt ten zrealizował w bardzo nietypowy sposób. Dzieci pochodzące z  biednej dzielnicy Warszawy – Pragi są nie tylko aktorami, ale także jednocześnie   operatorami kamery oraz niejako autorami scenariusza – nagrywają po prostu wydarzenia ze swojego codziennego życia. czytaj dalej »

Teledysk,który nas inspiruje :)

Coldplay „The scientist „ Hmmm teledysk inspiruje nas swoją oryginalnością. Wszystko jest odwrotne. Czas się  cofa, samochody jada w tył, ludzie również poruszają  się do tyłu. Piosenka  mówi o tym, ze każdy ma w swoim życiu moment w którym chciałby wszystko rzucić, cofnąć się i naprawić swoje błędy.  Teledysk jest dobrze wyreżyserowany, a moment z czytaj dalej »

css.php