Inspiracja

W tym module nasze zadanie polegało na umieszczeniu tutaj teledysku, który nas inspiruje, motywuje do myślenia. I co ja mam powiedzieć?…
Mnie osobiście inspiruje nie tyle obraz, co dźwięk. Najbardziej kreatywne myśli nachodzą mnie, gdy słucham piosenek Lindsey Stirling, Evanescence lub Linkin Park. Są to jedne z moich ulubionych zespołów i wykonawców.
Brzmienia „wrzasków” (jak to ujmuje mój tato) Linkin Park, np. „From the Inside”, „Numb” lub „Papercut”, są dla mnie inspiracją, gdy chcę przedstawić jakąś smutną lub drastyczną scenę. Pomagają się wczuć w smutek, wściekłość bądź zagubienie bohatera.
Utwory takie jak „Imaginary”, „Call Me When You’re Sober” albo „Lithium”, wykonane przez Evanescence, wywołują na mnie podobne wrażenie, jak muzyka Linkin Park. Przyznam jednak, że o wiele bardziej podoba mi się głos Amy Lee. Bardzo lubię, gdy muzyka sprawia, że odczuwam to, co wymyślona przeze mnie postać.
Jednak ostatnio największą inspiracją są dla mnie dźwięki smyczka Lindsey Striling. W teledyskach widzę, że dziewczyna gra z wielkim zaangarzowaniem i przy okazji dobrze się bawi. Od wyżej wymienionych zespołów różni się przede wszystkim tym, że dzięki jej utworom wczuwam się nie tylko w rozpacz, zagubienie, ale też pozytywne odczucia wymyślonego bohatera.
A jeżeli miałabym wybrać teledysk, który mnie inspiruje, wybrałabym przeróbkę trailera do gry „Assassin’s Creed III” wykonaną przez Lindsey Striling. Nie wiem, dlaczego, ale najbardziej motywuje mnie do kreatywnego myślenia.

http://www.youtube.com/watch?v=BSLPH9d-jsI

Podobał mi się bardzo też teledysk „Skyrim”, w którym wraz z Lindsey wystąpił (i zaśpiewał) Peter Hollens.

http://www.youtube.com/watch?v=BSLPH9d-jsI

Podsumowując: największą inspiracją są dla mnie teledyski wykonane w charakterze fantasy/przygodowe ;)
~Ove

Reżyserzy

1) James Cameron : Twórca jednego z najpopularniejszych filmów wszech czasów, „Titanic”. Reżyser takich dzieł jak : „Avatar”, „Terminator”, „Obcy”, „Sanctum”, „Rambo”. Jego filmy charakteryzuje ciekawa akcja, są dynamiczne i niespodziewane.
James Cameron
Urodził się w Kanadzie. Potem przeniósł się do UDA gdzie studiował fizykę i literaturę angielską.
Zdobył m.in. Oscara za najlepszy film, Najlepszą reżyserię i Najlepszy montaż  dzięki filmowi Titanic.
YouTube Preview Image Trailer filmu „Avatar”
YouTube Preview Image Trailer filmu „Titanic”

2) Peter Jackson : Wyreżyserował m. in. adaptację trylogii Tolkiena : „Władca Pierścieni : Drużyna Pierścienia”, „Władca Pierścieni : Dwie Wieże”, „Władca Pierścieni : Powrót króla”. Jest także twórcą filmów „King Kong” i Trylogii „Hobbit”
Peter Jackson
Pochodzi z Nowej Zelandii.
Za samą trylogię „Władcy pierścienii” otrzymał siedemnaście Oskarów.
YouTube Preview Image  Trailer filmu „Hobbit”

3) Christopher Nolan : Reżyser m.in: „Incepcji”, „Prestiżu”, „Memento” i „Bezsenność”. Jego scenariusz „Memento” został nominowany do Oscara.
Christopher Nolan
Filmy wyreżyserowane przez niego są pełne akcji, trzymające w napięciu, skomplikowane. Mają ciekawe, niespodziewane zakończenie.
YouTube Preview Image Trailer filmu „Memento”

4) Steven Soderbergh : amerykański reżyser, scenarzysta, operator i producent filmowy. Laureat Oscara.
Steven Soderbergh
Wyreżyserował m.in. „Ocean’s Eleven”. Jego filmy cechuje niespodziewane zakończenie, są zawiłe i pełne akcji.
YouTube Preview Image Trailer filmu Ocean’s Eleven

5) Quentin Jerome Tarantino : Reżyser takich filmów, jak : „Wściekłe psy”, „Django”, „Kill Bill”. Jego dzieła są ciekawe, realistyczne, często historyczne.
Tarantino
Zdobył m.in. Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, Złotą Palmę, Złoty Glob za najlepszy scenariusz.
YouTube Preview Image Trailer filmu „Kill Bill”

6) Andrzej Wajda : Jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich reżyserów. Współtwórca Polskiej szkoły filmowej.
Andrzej Wajda
Wyreżyserował m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Wielki tydzień”, „Panna Nikt”, „Pan Tadeusz”.
YouTube Preview Image Trailer filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”

7) Roman Polański : Jest najbardziej znanym reżyserem polskiego pochodzenia na świecie. Wyreżyserował m.in. „Nóż w wodzie”, „Pianista”, „Autor widmo”.
Roman Polański
Zdobył wiele nagród, m.in. Oscara za najlepszą reżyserię, Cezara za najlepszy film, Cezara dla najlepszego reżysera.
YouTube Preview Image Trailer filmu „Autor widmo”

8) Steven Spielberg : amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Jest twórcą takich filmów, jak : „E.T.”, „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, „Jurassic Park”, „Szeregowiec Ryan”, „Lincoln”.
Spielberg
Urodził się w rodzinie żydowskiej, 1946 roku. Pierwszy pełnometrażowy film – Firelight – nakręcił w wieku 18 lat.
YouTube Preview Image Trailer filmu „Lincoln”
YouTube Preview Image Trailer filmu „E.T.”

9) Ridley Scott : brytyjski reżyser i producent filmowy. wyreżyserował m.in: „Łowca androidów”, „Gladiator”, „Królestwo niebieskie”, „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Robin Hood”.
Ridley Scott
Scott był trzykrotnie nominowany do Oscara za reżyserię za filmy: Thelma i Louise, Gladiator i Helikopter w ogniu, tak samo do Złotych Globów, nagród BAFTA i Emmy. W 2003 roku otrzymał tytuł szlachecki.
YouTube Preview ImageTrailer filmu „Robin Hood”
YouTube Preview ImageTrailer filmu „Królestwo niebieskie”
YouTube Preview ImageTrailer filmu „Gladiator”

10) Mel Gibson : australijsko-amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Jego dzieła to m.in. ” Braveheart. Waleczne serce”, „Apocalypto”, „Człowiek bez twarzy”, „Pasja”
Mel Gibson
W 1996 Gibson otrzymał dwa Oscary dla najlepszego reżysera i za najlepszy film roku przyznane filmowi Braveheart. Waleczne serce, opartemu na historii życia Sir Williama Wallace’a.
YouTube Preview ImageTrailer filmu „Braveheart. Waleczne serce”

Witaj, świecie!

Quote

Trawa. Piękny odcień zieleni.

Mała dziewczynka siedziała na łące . Dookoła niej kwitło morze kwiatów. Przed nią błyszczało niewielkie jeziorko. Wierzba płacząca zanurzała w nim swe liście. Na gałęzi usiadła grupa ptaków. Świeciło słońce.

Dziewczynka wzięła głęboki oddech. Było cudownie.

„Witaj świecie” pomyślała „Jesteś piękny”…