Odznaki :)

Kolejna miła niespodzianka. Przyznano nam dwie odznaki na blogu: „Blog obfitości” i „Załoga tworzy bloga”. Jesteśmy bardzo szczęśliwe  z tego powodu. :)

blog         blog2

~ Anka S.


Miła niespodzianka – udział w gali

 

W poniedziałek, tj. 19 maja 2014 roku spotkała nas bardzo miła niespodzianka :):):) a dokładnie dotarła do nas informacja, że nasz zespół jako jeden z 10 został wyróżniony przez jury złożone z moderatorów, koordynatorów i ekspertów ogólnopolskiego programu „Młodzi przedsiębiorczy” oraz  zaproszony  na dwudniowe szkolenie oraz galę w NBP w Warszawie w dniach 14-16 czerwca 2014 r.  

Przypominamy, że  wszystkie zadania wykonujemy na specjalnej platformie internetowej. Aktualnie zakończyłyśmy pracę nad zadaniami z modułu 4 zatytułowanego „Finanse przedsiębiorstwa”.


Przygotowania do eurowyborów

Jak pisałyśmy ostatnio nasza szkoła bierze udział w programie „Młodzi głosują”. Młodzież z naszej szkoły będzie głosować   już w ten poniedziałek, czyli 19 maja 2014 r. Uczniowie już w tym tygodniu przynosili plakaty zachęcające do pójścia na wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tych plakatów stworzyliśmy ciekawą gazetkę. Wyniki pracy uczniów naszej szkoły prezentujemy poniżej. :) Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. :) :D

page

 

sklejka6

 

~Anka S.


KSIĄŻKA – jestem na TAK!

W ramach naszej akcji promowania czytania książek - „KSIĄŻKA – jestem na TAK”, o której pisałyśmy w poprzednich postach, rozdawałyśmy przypadkowym przechodniom i uczniom naszej szkoły, karteczki z ciekawymi cytatami. Mieszkańcy naszej miejscowości oraz uczniowie byli bardzo zaskoczeni, lecz kiedy przeczytali co znajduje się na karteczkach na ich twarzach pojawiał się uśmiech. :)

Oto krótka fotorelacja:122

 

 

123~Anka W.

 


Sprawozdanie… z filmu :)

Na czym polega sprawozdanie? To wierna i bardzo dokładna relacja ze zdarzeń, w których uczestniczyłaś lub byłaś ich obserwatorem. Co możesz relacjonować? Piłkarski mecz, przedstawienie teatralne, szkolną akademię czy wycieczkę. Jadnak chcę zwrócić uwagę, że sprawozdanie można napisać na podstawie filmu lub książki :) Sprawozdanie powinno być obfite w szczegóły. Powinno się tam znaleźć przede wszystkim:
1. Tytuł filmu.
2. Reżyser.
3. Krótki streszczenie fabuły filmu.
4. Aktorzy, którzy grali w tym filmie. Kto odtwarzał główne role?
5. Ocena wartości filmu.

Oto przykład:

„Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka” to kontynuacja przeboju filmowego „ Piarci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” z 2003 roku. Jest to film fabularny wyreżyserowany przez Gore Verbinskiego. Fabuła filmu obejmuje trzy główne postacie: Kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp), Williama Turnera (Orlando Bloom) oraz Elizabeth Swann (Keira Knightley). Film wyprodukowany w USA w 2006 roku. Premiera w Ameryce odbyła się 7 lipca 2006 roku, a w Polsce 21 lipca.

Akcja filmu toczy się w około XVII wieku najprawdopodobniej w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii,  oraz na różnych wyspach na Karaibach np. Tortude. Film rozpoczyna się, gdy Elizabeth i Will zostają aresztowani przed ich własny ślubem. Zostają wtrąceni i skazani za śmierć za pomoc w ucieczce Kapitanowi Jackowi. Natomiast kapitan Czarnej Perły dowiaduje się od jednego z członków załogi Latającego Holendra, którego kapitanem jest Davy Jones, że musi spłacić dług zaciągnięty u niego 13 lat temu, w zamian za bycie kapitanem Czarnej Perły. Mianowicie Sparrow zmuszony jest oddać swą duszę na stuletnią służbę na statku Jonesa. Will musi odnaleźć Jacka i odebrać mu busolę jeśli chce uwolnić siebie i Elizabeth. Turner i Sparrow spotykają się na jednej z Karaibskich wysp, którą zamieszkują kanibale. Kapitan Czarnej Perły zostaje przez nich uznany za Boga w ludzkiej postaci, z której chcą go uwolnić składając go w ofierze. Natomiast Will i załoga Perły zostają jeńcami. Dzięki pomysłowości chłopaka udaje im się uwolnić. Sparrow także zdołał uciec i dołączył do swojej załogi. Jack obiecuje Willowi, że jeśli zdobędzie dla niego klucz , odda mu busolę. Wyruszają do przyjaciółki kapitana, która udziela im wskazówek, co do postępowania z Davym Jonsem. W drodze powrotnej spotykają Latającego Holendra. Will dostaje się na statek, gdzie spotyka swojego ojca. Zdobywa klucz i z pomocą taty udaje mu się uciec. Sparrow, aby odkupić swą duszę , musi dostarczyć sto innych dusz. Wybrał się więc do Tortugi. W tym samym czasie Elizabeth, której udało się uciec także przybywa do Tortugi. Spotyka tam Jacka i komandora Norringtona, byłego oficera Kompanii Wschodnioindyjskiej. Razem wyruszają na wyspę, na której zakopana jest skrzynia. Dołącza do nich Will, który zdobył klucz dla Jacka. Zaczyna się więc walka o serce Davyego Jonesa, które znajduje się w skrzyni. W rezultacie serce wpada w ręce komandora, a ten dostarcza je Becketowi. W drodze powrotnej Czarną Perłę zatapia Kraken, na jej pokładzie został tylko Jack. Załoga udaje się do przyjaciółki Jacka, która wie jak go odzyskać. Nowym kapitanem zostaje Barbossa. To jednak nie kończy przygód załogi. Są kontynuowane w kolejnych dwóch częściach.

Film został zrealizowany dosyć dobrze, zdarzały się małe wpadki, gdy np. bohaterowie zostali zalani przez wodę, a ich ubrania były suche. Kostiumy, scenografia świetnie oddawały klimat tamtych czasów. Efekty specjalne, nie były aż tak dobre.

Film „Piracie z Karaibów: Skrzynia umarlaka” bardzo mi się podobał. Wystąpili tam znani aktorzy jak Johnny Depp czy Orlando Bloom, którzy świetnie wcielili się w swoje role. Najbardziej jednak spodobała mi się muzyka, którą skomponował Hans Zimmer. Była nastrojowa, przejmująca i bardzo dobrze dobrana do filmu.

 

piraci

 

~Anka W.


Apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja

W naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Uczniowie sumiennie przygotowywali się do występu przed nauczycielami, dyrekcją i rówieśnikami. Wszyscy występujący doskonale się spisali. Przypomnieli wszystkim, dlaczego dane święto jest ważne dla Polaków i dlaczego każdy powinien o nim pamiętać. Co roku z dumą i radością odbywają się (nie tylko w szkołach) apele i wystąpienia, aby uczcić kolejne rocznice tego święta.

IMG_20140507_090003_245 IMG_20140507_090340_422

~Ewa


Młodzi głosują

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Młodzi Głosują. Tym razem odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Celem programu jest zachęcania uczniów do zainteresowania się życiem publicznym, a także zachęcenia do wzięcia udziału w wyborach. W ramach tej akcji młodzież w szkołach przed wyborami przeprowadzania liczne dyskusje na temat zasad przeprowadzania wyborów. Prowadzą różne dyskusje i debaty na temat wyborów, a także tworzą liczne plakaty i projekty.

W tym roku wybory odbędą się 19 maja br. w naszej szkole. :) :)

http://www.glosuj.org.pl/wp-content/uploads/2014/04/orange_mlodzi_glosuja.jpg

~Anka S.


 • Program

  • Młodzi przedsiębiorczy - edycja 2013/14
 • Szkoła

  • Zespół Szkół w Rzepedzi Gimnazjum w Rzepedzi, Rzepedź
  • Uczeń
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 36343 razy
 • Informuj o wpisach


 • Listopad 2017
  P W Ś C P S N
  « maj    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Liczba Komentarzy

  • Komentarzy administratorów: 309

 • Copyright © 1996-2010 MOZAIKA Wojtoń i Wspólnicy Spółka Jawna. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress
  css.php