o nas

Nasza grupa nazywa się Muwersi. Jesteśmy uczniami klasy V i VI. Uczęszczamy do Zespołu Szkól Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Nienadówce.

Do zespołu należą :Magdalena Smoła , Dominik Sobota z klasy VI (trzeci  rok w Etnologu) oraz Kamila Naja, Andżelika Biernat, Monika Ożóg i Ireneusz Pieniek z klasy V (drugi rok w Etnologu).

Nazywam się Kamila Naja. .Jestem uczennicą klasy V. Mam 11 lat. Lubię wycieczki oraz odkrywanie tajemnic z przeszłości. Dzięki Etnoblogowi mogę realizować moje zainteresowania.  Zadania w modułach bardzo mi się podobały.Lubię, kiedy inni blogerzy komentują moje wypowiedzi. Przeprowadziłam kilka wywiadów dzięki, którym dowiedziałam się wiele ciekawych  rzeczy. Najbardziej zaskoczyła mnie medycyna ludowa. Bardzo zdziwiło mnie, że moi dziadkowie tak wiele wiedza na ten temat.

W następnym semestrze planuję z grupą zmienić główny obrazek na stronie i solidnie zabrać się do realizacji naszego projektu, który nosi tytuł „Nienadówka – mój mały skrawek świata”. Mam jeszcze kilka pomysłów na projekty na naszej stronie, które są na razie tajemnicą.

Jeśli chodzi o Etnobloga to nie  chciałabym nic zmieniać. Bardzo podoba mi się formuła tego bloga. Do pracy motywują mnie komentarze zamieszczane pod moimi wywiadami.Lubię też odwiedzać inne blogi i komentować prace innych uczestników projektu.

 

Nazywam się Andżelika Biernat. Jestem uczennicą klasy V. Lubię spędzać czas z przyjaciółmi. Obecne zadania były bardzo ciekawe.  Zaczęłam  robić projekt o naszej miejscowości. Nad tym projektem spędzamy dużo czasu. Zamieścimy go już niedługo.Więcej szczegółów nie zdradzę. Nie mam ochoty też zmieniać zadań z etnobloga. Nie wiem jakie będą, ale obecne były fajne. Kolejne chyba też będą.

YouTube Preview Image

 

 

 

                                                                    Zima powróciła i wiosnę przegoniła

W tym roku zima zaskoczyła nas wszystkich…Śnieg w same święta!  Wiosna się zaczęła w marcu, a już jest kwiecień i…i tej wiosny  za bardzo nie widać..

Choć na oknami śnieg pada i zimno to mu nie tracimy nadziei, że przyjdzie w końcu wiosna. Rzecz, która świadczy o tym, że zima zbliża się ku końcowi to śpiew ptaków, który słyszymy od czasu do czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge